Булпрос https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бизнес Парк София&markers=София,Бизнес Парк София

Честно казано сред IT компаниите, в които съм работил и които познавам на пазара няма по-коректна компания от Булпрос. Още от самият старт на комуникацията ми с тях всичко тръгна гладко и ме изненадаха приятно с бързината, с която действат. Работя в компанията от няколко години и мога да кажа чистосърдечно, че идвам с удоволствие на работа и до момента не съм имал намерение да си търся нова компания.
Препоръчвам я горещо както на хора, които имат желание да се развиват и да градят добри технически познания, така и на колеги, които имат опит и желаят да работят в екип от добри специалисти и да не изостават технически.

Бачкаш докато дишаш,
а за заплатата не питай..

До предния пост на Анонимен:
За кой град става въпрос и за каква длъжност? За специалист данни с немски език примерно доколкото разбрах работата хич не е лека доколкото прочетох коментарите. Има и нещо друго. За тази позиция два пъти в месеца пускаха обяви за работа, което за мен не е нормално и е напълно логично тогава периодично да си сменят персонала и да наемат някакъв нов. Има явно някаква врътка.

На интервюто добих добро общо впечатление за фирмата, но след като малко преди да ми изтече изпитателния срок съкратиха мен и още няколко души под претекст, че не се справяме добре с работата, мнението ми рязко се промени. Защото през всичките 6 месеца нямаше каквито и да е признаци за подобно стечение на обстоятелствата. Работата е лека , дори скучна понякога, парите са задоволителни. Пълна експлоатация на труд и липса на уважение към служителите.

Наскоро кандидатствах за работа там. Нещо ми се прописа, защото ми писна от простотии по тези интервюта. Първоначално си създадох много приличен облик за работа в тази фирма, все пак се работи с Германия. Отидох на интервюто, въпреки че прочетох подчертано негативните коментари тук в сайта. След като вчера бях на поредното малоумни интервю в град Пловдив, реших да дам и аз моето мнение за тази фирма тук. Кога ще започнат да четат СВ-тата на подалите кандидати и да спрат да разкарват хората за глупости и да им губят времето. Като прочетох един коментар по-долу, за интервюиран кандидат, минал успешно всичките етапи на подбор и после го разкарали под предлог, че вече не търсели човек за тази позиция. Що за тъпня е да изгубиш собственото си и на човека отсреща времето??
Та аз канидатствах там, всичко беше прилично първоначално, малко разговор на немски и след това тест. Последно имаше разговор с ръководството. Една наперена мадама, много увеерена, но сега като чета какво е естеството на работа, осъзнах, че изобщо не сме говорили по същество ми само явно размотават хората и без тва да им губят времето. Не може да съм ти пратила автобиография и да ме питаш коя гимназия съм завършила при положение, че ясно си пише. Тя може ли да чете. Другият въпрос е какво е вашето хоби - пълна тъпня. Ако работата има определени изисквания от познания , което да е в областта на хобито - к, но не може да очакваш от жена да разбира от техника и телефони, поне в по-голямата част. А третият и въпрос беше абсолютно непрофесионален - за миналата ми работа, чисто клюкарски. После поне получих имейл като на човек, писал по-долу, че са с много добри впечатления, но не съм профила, който те търсят или нещо такова. Ами като не съм тоя профил, какво ми звънип за интервю да ми губиш времето. Всяко едно интервю си отнема време за подготовка, за разучаване на фирмата и т.н. да не говорим пътните разходи и облеклото. Нямам думи. Аз не претендирам да съм подходящ кадър, тъй като езикът ми е не е перфектен, нямам и сертификат, но друг е проблемът. Четох по-долу плюенето на една мазна жалка персона, поне по това, което тя демоснтрира по човек на име Томов. Момиче, адски посредствена си, такива мазни посредствени българи, които се сливат с масата, за да трупат точки и плюят някой е много невъзпитано. Не искам да си представям какъв ти е ценза и какв представляваш. Възпитаните хора мълчат, когато някой напусне или бъде уволнен, не да го плюят, че има характеропатия.Не се знае дали и теб няма да те сполети съдбата да те изхвърлят.Казвам го като човек, изпатил си точно от такива натегачи. Ето затова положението в БГ няма да се промени. И аз съм на мнение, че всеки трябва да ходи на работа, за да си я гледа, не да изпада в излишни любезности и да се мазни. Най-вероятно колективът не е бил читав, което извинявам се ако не съм права, но при готини хора и аз няма да страня. Та това е, че те явно интервютата са им за определени хора и след това лъжат, че профила не пасва или позицията е затворена. С една дума потвърждава се общото мнение на хората за тази фирма във форума.
Случвало ми се е и с друга фирма в Пловдив, една за кори за баница, гледа на интервюто точно като мутрите от едно време, и ме викнала при положение, че не отговарям на изискванията и после ми праща отговор Sorry letter e-mail. Разкарват хората все едно са им крепостни селяни и си нямат друга работа да ходят от интервю на интервю, после не отговаряли на профила.

Кандидатствах за отворена позиция в Пловдив преди няколко месеца. Целият процес беше една ОГРОМНА загуба на време. Бях кандидатствал по обява публикувана от БулпросТ в jobs.bg, но въпреки това бях contact-нат от служителка на EasyConsult. Въпросната девойка ми изгуби 30 мин да ме държи на телефона и да ми дрънка глупости колко велика е въпросната фирмичка БулпросТ. След това ми насрочи скайп интервю с HR от София. Отново 1 час загуба на време. Първо трябваше да изгледам и изслушам бръщолевенията на софийска HR-ка (или някаква подобна), която през по голямата част от времето не спря да се смее като пача. Отново се наслушах колко са велики и как при тях всичко е ТОП. След поредната порция "спам" дойде върха на сладоледа - техническо интервю с някакъв си, който явно се смяташе за голям патрон. Държанието му беше повече от високомерно и нагло. През по-голямата част от времето му прекъсваше връзката и комуникацията беше повече от трудна, а въпросите му бяха изключително малоумни. В крайна нервите ми не издържаха и направих всичко възможно въпросното "интервю" да приключи възможно най-бързо по културен начин и да забравя на мига, че съм имал "честта" да кандидатствам за работа в БулпросТ.

Изключително неприятна и долнопробна фирма с некомпетентни мениджъри и колеги. Текучеството е голямо, офис условията са неприятни. Проектите са за чуждестранни клиенти и много често е тотална бъркотия и стрес.
Един съвет: не само тук, но и в други(те) аутсорсинг фирми е така, макар и не чак толкова зле.

В предишните коментари става въпрос за София.Пловдив въобще няма как да се впише в схемата с пазара на труда който е в София.А тия работи със издигането на ръководна длъжност след 3 месеца са за мотивацията на другите(току що излезнали от университета) които се надяват един ден и те да са на ръководна длъжност и да им вдигнат заплтата малко.Все пак всички се сещаме защо са отворили офис в Пловдив както тази фирма така и други(и като цяло в България де :D).

Няма да коментирам писаното преди мен, ще изказа своето мнение:
-заплащането не е лошо, но естествено има какво да се желае.
-уважението на ръководния персонал към служителите е на доста добро ниво.
-предлагат ни се безплатни курсове по немски език на съответното ниво от което се нуждае служителят.
-сигурността не мога да я коментирам, сравнително нов съм.
-психическото натоварване в нашия отдел не е никак малко, но в съседните отдели изглежда доста по-лесно.
-потенциал за развитие виждам в това да те преместят на ръководен пост, което се случи вече с двама колеги (за 3 месеца).
-фирмата се намира точно до мол Пловдив. На близо е гребния канал, има паркове за разходка през почивките или след работа. По велоалеите се стига много лесно и бързо до офиса, а градският транспорт е редовен.
-както във всяка фирма има колеги и колеги. Повечето са приятни, весели и дружелюбни - въпрос на напасване на характерите.
-работното място е чисто, топло и отговаря на високи изисквания.
За заключение ще кажа, че като цяло съм доволен от работата, въпреки че има какво да се желае. Видях условията на много други фирми и мисля да остана тук следващите години.

На последния писал ще кажа, че няма и да ти се обадят. Аз ходих на първо интервю през Юли, което мина добре, но не казаха нищо за пари, условия и т.н. После имаше интервю по телефона с някакъв евреин. До ден днешен не съм получил обратна връзка. Може вината да е в Булпрос, а може и да е в Изи консулт, които ползваха като посредници, но явно това неуважително и непрофесионално отношение е практика. Аз не бих си губил времето с тях втори път!