Булпрос https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бизнес Парк София&markers=София,Бизнес Парк София

Работих във фирмата малко над две години. Заплатите са около средните за София, не повече. Текучеството е огромно, ако се задържите над две години ви смятат за ветеран. Работата е страшно много, често се остава след работа, без това да се заплаща. Новите служители са назначавани, никой не ги въвежда в работата, а веднга им се поставят срокове и задачи.Много не издържат и си заминават след месец-два работа.Предизвестието е ТРИ месеца, тъй като Булпрос се знаят що за приятно местенце са.В цялата фирма цари пълен хаос, задачите се задават хаотично, сроковете са кратки, всичко се скалъпва в последния момент и то не особено успешно.Цари паника и анархия непрекъснато, хората са винаги под огромно напрежение.Обстановката е тягостна, служителите мълчат и имат отчаяни физиономии през целия ден.Маркетинга е единствения отдел, в който обстановката е добра,с тях се работи много добре.Най-лоши впечатления имам от счетоводния отдел-служителите там са противно изглеждащи, неприятни по характер, комплексирани и правят спънки в работата на нас, които носим реалния профит на компанията.С удоволствие напуснах и не бих препоръчал тази фирма на никого.

Работих няколко години години, но напуснах, защото няма никакво развитие. Намират се накрая на София, сутрин в задръстванията се пътува по един час, както и вечер. Супер кофти обстановка за работа, няма къде един телефонен разговор да проведеш. Иначе шефовете и колегите стават, обаче понякога става така, че дават работа само на тези, които най-много работят. А другите се правят на разсеяни.Не ги препоръчвам.

Бивш служител съм на фирмата. Там работих около година и половина. Напуснах, защото имах други планове за моето развитие.

Първо каква работа да очаквате - фирмата е голяма с много екипи и много проекти. Пишат се по-стандартни неща - не очаквайте да работите с топ технологии. Предимно с немци се работи и големи фирми.

Заплащането е адекватно. Дори бих казал, че е високо, ако го вържем с уменията на хората и свършената работа. Аз лично не съм топ гуру и може би за такива хора има още по-добро заплащане. Аз лично не видях да има нужда от топ хора - предимно стандартни неща се правят.

Уважението във фирмата е голямо. Дори бих казал, че аз бях гъз, но колегите се държаха много професионално.

Привилегии - няма. Тук трябва да работят HR-ите. Или поне аз не помня да има нещо особено. Има доста вътре фирмени събития и обучения, което е огромен плюс според мен, но не бих го сложил като привилегия.

Фирмената сигурност - има бая проекти и можете да смените проекта, ако стане гаф. Знам за уволнявани хора, но това са изключения. Като цяло фирмата се стреми да ви развива като кадри и да използва максимумът ви.

Натоварване - не е натоварено във фирмата. Организацията и мениджмънта са много добри и дори да има по-напрегната ситуация не се усеща от екипите. Това го слагам и като минус - защото ако не сте натоварени няма да развиете максимума си. Може би не във всички екипи е така.

Потенциал - ако сте на средно ниво бих казал, че има потенциал. Изготвя ви се индивидуален план за развитие и работите по него. Не съм бил толкова дълго време във фирмата, за да дам обективна преценка, но забелязах, че има развитие сред някои от колегите.

Местоположение - Бизнес парка... понякога служителите отиват да работят при клиента в чужбина.

Колеги - колегите бяха много готини. В професионално отношение са предимно на средно ниво. Не очаквайте да срещнете някой бивш служител на Гоогъл, но и не очаквайте да срещнете някой тотален некадърник.

Работна среда - Бих казал, че е нормална.

Понеже в момента сменям технологията и чета коментари за други фирми реших и аз да направя моя принос.

Интересно нещо стана тези дни,

Обадиха се от изи консулт, да не повярваш, по обява за която кандидатствах.

Всичко точно.Обяди се HRка, но до там, след това започнаха обещания за обаждания, но уви.

При многото опити да я открия, не успях, като непрекъснато се извиняваше, колко е заета.

Добре бе, питам аз, защо обещаваш и търсиш кандидат, като не можеш да му отделиш време.

Чакам аз до края на седмицата, и в отворено писмо, писах на фирмата, която търси персонал, чрез Изи консулт.

Оплаках се от въпрсния HR, при което, в понеделник, веднага получих обаждане от въпросната HRка, в което тя започна да говори с мен и тн, но това не е най- важното.

Каза, че ще попита Бул Прос, за мнение за мен и тук дойде гредата.

Никъде в коментара по долу, а и когато работех за тях, не съм обидил или казал нещо относно тях, но въпреки това, те решиха ,типично по български, да направят сечено.

Добре, няма лошо, но това доказа колко долни същества сте и спестяването на коментарите ми относно вас, до никъде не е довело.

Както и по долу писах, говорех за определин хора, но да... нали там сте едно голямо семейство и всички си пазите гърбовете.

Не си правете труда да се захващате с тях или с който е да е... Изи консулт - БулпросТ са неделимо свързани.

Като гледам коментарите след мен, се убеждавам, че са си останали същите. :D

Честно казано сред IT компаниите, в които съм работил и които познавам на пазара няма по-коректна компания от Булпрос. Още от самият старт на комуникацията ми с тях всичко тръгна гладко и ме изненадаха приятно с бързината, с която действат. Работя в компанията от няколко години и мога да кажа чистосърдечно, че идвам с удоволствие на работа и до момента не съм имал намерение да си търся нова компания.
Препоръчвам я горещо както на хора, които имат желание да се развиват и да градят добри технически познания, така и на колеги, които имат опит и желаят да работят в екип от добри специалисти и да не изостават технически.

Бачкаш докато дишаш,
а за заплатата не питай..

До предния пост на Анонимен:
За кой град става въпрос и за каква длъжност? За специалист данни с немски език примерно доколкото разбрах работата хич не е лека доколкото прочетох коментарите. Има и нещо друго. За тази позиция два пъти в месеца пускаха обяви за работа, което за мен не е нормално и е напълно логично тогава периодично да си сменят персонала и да наемат някакъв нов. Има явно някаква врътка.

На интервюто добих добро общо впечатление за фирмата, но след като малко преди да ми изтече изпитателния срок съкратиха мен и още няколко души под претекст, че не се справяме добре с работата, мнението ми рязко се промени. Защото през всичките 6 месеца нямаше каквито и да е признаци за подобно стечение на обстоятелствата. Работата е лека , дори скучна понякога, парите са задоволителни. Пълна експлоатация на труд и липса на уважение към служителите.

Наскоро кандидатствах за работа там. Нещо ми се прописа, защото ми писна от простотии по тези интервюта. Първоначално си създадох много приличен облик за работа в тази фирма, все пак се работи с Германия. Отидох на интервюто, въпреки че прочетох подчертано негативните коментари тук в сайта. След като вчера бях на поредното малоумни интервю в град Пловдив, реших да дам и аз моето мнение за тази фирма тук. Кога ще започнат да четат СВ-тата на подалите кандидати и да спрат да разкарват хората за глупости и да им губят времето. Като прочетох един коментар по-долу, за интервюиран кандидат, минал успешно всичките етапи на подбор и после го разкарали под предлог, че вече не търсели човек за тази позиция. Що за тъпня е да изгубиш собственото си и на човека отсреща времето??
Та аз канидатствах там, всичко беше прилично първоначално, малко разговор на немски и след това тест. Последно имаше разговор с ръководството. Една наперена мадама, много увеерена, но сега като чета какво е естеството на работа, осъзнах, че изобщо не сме говорили по същество ми само явно размотават хората и без тва да им губят времето. Не може да съм ти пратила автобиография и да ме питаш коя гимназия съм завършила при положение, че ясно си пише. Тя може ли да чете. Другият въпрос е какво е вашето хоби - пълна тъпня. Ако работата има определени изисквания от познания , което да е в областта на хобито - к, но не може да очакваш от жена да разбира от техника и телефони, поне в по-голямата част. А третият и въпрос беше абсолютно непрофесионален - за миналата ми работа, чисто клюкарски. После поне получих имейл като на човек, писал по-долу, че са с много добри впечатления, но не съм профила, който те търсят или нещо такова. Ами като не съм тоя профил, какво ми звънип за интервю да ми губиш времето. Всяко едно интервю си отнема време за подготовка, за разучаване на фирмата и т.н. да не говорим пътните разходи и облеклото. Нямам думи. Аз не претендирам да съм подходящ кадър, тъй като езикът ми е не е перфектен, нямам и сертификат, но друг е проблемът. Четох по-долу плюенето на една мазна жалка персона, поне по това, което тя демоснтрира по човек на име Томов. Момиче, адски посредствена си, такива мазни посредствени българи, които се сливат с масата, за да трупат точки и плюят някой е много невъзпитано. Не искам да си представям какъв ти е ценза и какв представляваш. Възпитаните хора мълчат, когато някой напусне или бъде уволнен, не да го плюят, че има характеропатия.Не се знае дали и теб няма да те сполети съдбата да те изхвърлят.Казвам го като човек, изпатил си точно от такива натегачи. Ето затова положението в БГ няма да се промени. И аз съм на мнение, че всеки трябва да ходи на работа, за да си я гледа, не да изпада в излишни любезности и да се мазни. Най-вероятно колективът не е бил читав, което извинявам се ако не съм права, но при готини хора и аз няма да страня. Та това е, че те явно интервютата са им за определени хора и след това лъжат, че профила не пасва или позицията е затворена. С една дума потвърждава се общото мнение на хората за тази фирма във форума.
Случвало ми се е и с друга фирма в Пловдив, една за кори за баница, гледа на интервюто точно като мутрите от едно време, и ме викнала при положение, че не отговарям на изискванията и после ми праща отговор Sorry letter e-mail. Разкарват хората все едно са им крепостни селяни и си нямат друга работа да ходят от интервю на интервю, после не отговаряли на профила.

Кандидатствах за отворена позиция в Пловдив преди няколко месеца. Целият процес беше една ОГРОМНА загуба на време. Бях кандидатствал по обява публикувана от БулпросТ в jobs.bg, но въпреки това бях contact-нат от служителка на EasyConsult. Въпросната девойка ми изгуби 30 мин да ме държи на телефона и да ми дрънка глупости колко велика е въпросната фирмичка БулпросТ. След това ми насрочи скайп интервю с HR от София. Отново 1 час загуба на време. Първо трябваше да изгледам и изслушам бръщолевенията на софийска HR-ка (или някаква подобна), която през по голямата част от времето не спря да се смее като пача. Отново се наслушах колко са велики и как при тях всичко е ТОП. След поредната порция "спам" дойде върха на сладоледа - техническо интервю с някакъв си, който явно се смяташе за голям патрон. Държанието му беше повече от високомерно и нагло. През по-голямата част от времето му прекъсваше връзката и комуникацията беше повече от трудна, а въпросите му бяха изключително малоумни. В крайна нервите ми не издържаха и направих всичко възможно въпросното "интервю" да приключи възможно най-бързо по културен начин и да забравя на мига, че съм имал "честта" да кандидатствам за работа в БулпросТ.