АГРОПОЛИХИМ АД /img/frontend/nomap.png"

АГРОПОЛИХИМ АД

Не знам дали е срещу заплащане или не, но назначаването в завода наистина става по втория начин. Обявяването на свободни позиции и набирането на CV - та е само за парлама.
Още на портала те очаква неприятната изненада, че и двете служителки от Човешки ресурси са в отпуск и трябва да оставиш документите си при портиера - без входящ номер и каквито и да било формалности. Междувременно споделят с теб, че летвата е вдигната много високо: то не е висше, то не са езици, то не са компютърни умения и какво ли не още!
След като никой не те потърси за интервю, оставаш с впечатлението, че не отговаряш на високите изисквания, но истината е съвсем друга: унищожават документите на всички подходящи кандидати като оставят само CV - тата на тези, които не стават за нищо. После спокойно си назначават на свободната позиция предварително определен и горещо препоръчан от някоя влиятелна особа кандидат...
Така че, скъпи безработни, не се хващайте на евтините трикове и не си давайте парите за разходки до Девня. Напразно е!

Какво да ви кажа за вас безработни ??? Технолога в цех ТСП срещу 4-цифрена сума може да уреди всеки в завода на работа.Това може да стори и съпругата му , що се отнася за жени с химическо образование.Това е живата истина приятели.

Поздрави на Гергиева за смисления коментар! Нека да има повече будни и съвестни граждани, които да дават публично достояние на подобни случки и събития. При мен случая беше подобен, отговорностите бяха като за инженер, с изискването за съответните квалификационни групи а заплащането като ел. монтьор, съответно те водят и на такава бройка със съответния по - нисък осигурителен праг.
Цялата т.нар "криза" е измислена, за да се обезцени труда на хората тъй като ако се отворят докладите за съответния товарооборот на пристанищата в Европа а и в света всички отчитат ръст за последните няколко години. Но всички тръгнали да обясняват каква криза имало...

Ако със съпруга ми бяхме прочели мненията тук, навярно нямаше да стигнем до това днес да пиша този коментар. Но за следващия потенциален работодател, ще го имаме предвид ;-)
Няма да пиша излишни детайли, ще напиша това, което ми се струва важно за потенциалните кандидати за работа.
Съпругът ми се яви на интервю за "Оператор на ел. подстанция", условията, казани на интервюто са 700 лв. стартово, само дневни смени, осигурен транспорт, ваучери за храна за 60 лв. Обаждат му се, че е одобрен и по телефон се уточнява (при запитване от страна на съпруга ми), че раб. време е "нормално" - от 8 до 5 ч., след изпитателния срок заплащането ще бъде повишено.
Следват 2 седмици на правене на специалните медицински, които изискват от Агрополихим, свидетелство за съдимост и т.н. + разходки Варна - Девня, всичко това логично за сметка на кандидата, който самонадеяно инвестира в бъдещата си кариера...
Първи работен ден - какво се оказва? Раб. време е на 12-часови смени - дневна, нощна, почива (не 2 дни, а просто денят след нощната) и така без оглед на уикенд, празници и др. подобни. Заплатата се оказва по-малко от 600 лв. нетно, а парите, които им отпускат за храна на място са по-малко от предварително казаните. След 6-месечния изпитателен срок заплатата ще бъде увеличена с крупната сума от 64 лв. Вместо "оператор", длъжността се оказва ел. монтьор...
Не ме разбирайте погрешно, за някои хора тези условия може да са ОК, но беше редно да бъдат изложени на интервюто или при одобряването му, а не да бъде лъган и заблуждаван до последно.
Няма да коментирам нищо повече. Жалко, че е недоказуемо какво е било казано на интервюто, за да се докаже начина, по който е бил подведен и за разходите, които направи. Знам, че в други страни подобен работодател би бил подведен под отговорност.

Престанете да ми триете мненията. Много ще ви замоля!

И този сезон сме 38 000 000 лв. на зад.Видите ли Агрополихим никога не е на печалба,работи колкото да прави заеми и да не оставя на улицата хиляда и кусур души персонал,щото видители,шефовете били добри хора.
Абе ей... ааланкооулуу,на кой ги блещите тия бре,как Агрополихим е назагуба а Афер е на печалба.Тука става като със схемата с енергийните дружества.Оня дето меси хляба стои гладен а оня дето го продава се къпе в разкош,и от там иде въпроса на кому е нужен Афер.Защо продължават да приказват глупости,никой вече не ги слуша.Станахте за подигравки господа ненаядени, подставени ,перящи  партийни пари директори.
Спрете да се подигравате открито на хората.

Съществуват някои предимства за работещите във фирмата :
- работната заплата се получава навреме, основно в две части - на фиш и пари на ръка(черна каса)
- безплатен обяд и кисело мляко
- гарантирани различни хронични заболявания
- кадрите, които са ценни и незаменими са пенсионери със сигурна пенсия изпълняващи определени длъжности - мениджър, технолог и др. подобни. Те са високо-платени с трудово възнаграждение от три части-пенсия, постъпления от граждански договор и черна каса. Такова специално възнаграждение е нямало и по времето на комунизма. Докато работника на ниска длъжност не проявява голям интерес за работа след пенсиониране, а и никой не му предлага такава.
Средната продължителност на живот на работещите в производството е 50-55 г. възраст, поради добрите условия на труд и социални придобивки. Можеш без усилия да си докараш хипертония втора и трета степен, омазнен черен дроб, белодробни проблеми, цироза, опадали зъби и др. Трудовото възнаграждение не може да покрие ходенето по лекари, медикаментите и лечението на професионалните болести.
На работника не му влиза в работа да мисли за печалбите на фирмата. За целта си има хора, на които се плаща да мислят за просперитета и печалбите.

Незнам дали ще публикувате моето мнение ,тъй като забелязах,че публикувате само негативни мнения за фирмата,но ако все пак го публикувате бих желал да кажа на колегите,че по принцип,който "плюе " върху фирмата ,в която работи все едно ,че " плюе " върху хляба си. Колеги ,ако може да предложите нещо продуктивно за целия персонал ,предложете го. Ако предлагате нещо,което е добро само за вас или само плюете без да предложите нещо ,което реално може да подобри условията на работа или заплащане - предложете го! Сами разбирате ,че шефовете няма да ги сменят за да назначат такива ,които да изпълняват само желанията на отделни хора.Време е да се образовате повече за да разберете ,че състоянието на една фирма не може да не зависи от икономическата обстановка в страната и в света ,ако изнася продукцията си.Ако една фирма само дава заплати и не инвестира за да е конкурентна на втората година ще загине. За сравнение вижте  "Полимери " . Питайте колегите какво става в "Неохим" ! Време е да разберете ,че няма социализъм и няма равенство. Който е шеф ще получава повече пари защото повече знае има повече отговорности и се грижи фирмата да работи така ,че да може всички да взимат заплатите си. Като мрънкате постоянно, да сте се замисляли кога е имало поне един месец да не получите заплата или да са ви спряли храната? Да сте се замисляли колко произвеждате и на каква цена ? Като сте толкова добри ,предложете на шефовете и на собствениците една програма за работа на завода ,с която да си удвоим приходите и вие да вземете част от печалбата , а ние останалите бачкатори да вземем допълнително някой лев и да ви кажем " евала " . Аз мисля,че ако един човек е добър професионалист ,колкото и да не разбират началниците няма да го уволнят или ще го съкратят последен. Ясно ви е ,че първо съкращават боклуците.Като е толкова вредна работата ,защо тия които трябва да се пенсионират искат да останат още на работа ?Мисля,че човек когато реши да каже нещо първо трябва да го прецени , и после да го каже , а не да пише като "жълт " вестник .
Със здраве ,
Стефан

Има доста крайни мнения ,преувеличени-също. Има и доста истини
  Например според мен най-важното е здравето на хората, а в този завод не се мисли за това.Хората който трябва да се занимават с това , дебнат да изловят някой с цигара, или че се возел на електрокар-с безопасността до тук.Переодично се правят замервания на въздуха и работното място ,но странно- винаги всичко е наред. Доста хора от персонала(не в администрацията естествено,макарче и те дишат някъкъв минимален % въздух) получават сериозни обриви,алергий,много имат проблеми най-вече със сърце,черен ,дроб-генекологични и др.
      Истината е че прекалено малко от хората пенсиониралисе в агрополихим се радват на старини -другите просто не дочакват пенсия или някоя друга годинка прекарана в болести,развили се поради прекалено богатата на химични елементи среда.Ако се говори за заплати,лично мен не ме интересува на колко ще ме осигуряват или на колко части ще ми дават заплата,важното е да я дават и да си зададът един въпрос: дали самият  този който определя заплащнето би работил за такива пари в такива лайна, е най точна представа може да има  само ако изкара две смени(дневна-нощна) в някой от цеховете на производство или складове и опаковки,- разбира се, в което много се съмнявам. Всяка година се говори за коледни,новогодишни или вликденски.  Всяка година хората все се надяват да им хвърлят някой лев,не просто синволично ,но това не става защото никога няма пари.
Мисля че яма смисъл от повече коментар

1. Заплащане - На постъпващия на работа обяснават, че е много сериозна фирма, стъпала на 5 континента с продуктите си и финансово стабилна, с високи заплати - над средната за страната. На интервюто обещават високо трудово възнаграждение а реално се получава в пъти по-малко. Работника се осигурява върху възнаграждение като това на уличен търговец. Заплатата е в две части - възнаграждение на фиш и чисти пари на ръка/черна каса/  Това е твърде малко за рисковете на които е изложен човек.2. Уважение - няма такова нещо. Единствената цел е да те използват повече и повече, колкото се дадеш. Уважава се великата тъпотия на боговете и на техните протежета, каквато и издънка да направят последните - все е оправдана. 3. Привилегии - безплатна храна първо качество за дневна смяна, трето качество за сменен персонал(изгнила ябълка, запържено ястие с гранясало олио което предизвиква тежки колики в коремната област) - 370 грама кофичка кисело мляко Мизиамилк, само за тези които трайно си увреждат здравето от производствата. - транспорт - за първа класа хора пътуването е 30 минути (дневна смяна) - за трета класа - 1 час и 30 минути от ВарнаОбслужването е от висококачествена турска фирма, осигуряваща множество стари и счупени автобуси4. Фирмена сигурност - Осъществява се от хора без никаква работа. Извършват се многобройни кражби, злоупотреби със служебно положение на властимащите и никога не могат да се открият виновните.5. Ангажираност - пълна експлоатация6. Потенциал за развитие - липсва  Развито е лицемерието, подлизурството, актьорското майсторство за израстване в кариерата. Хора които мислят и работят се уволняват, а интриганти, лицемери и мързели се толерират.7. Местоположение - на 25 км. от Варна по езерния път . Между Белослав и Девня се намира долината на смърта Агрополихим. Пътуването е с осигурен фирмен транспорт8. Колеги - Всякави хора Преобладават тъпаци и интриганти 9. Работна среда - подходяща за трайно увреждане на здравето-бели дробове, черен дроб, сърце, стомах. Токсични газове(златни газове), прах, радиоактивни отпадъци, съдържащи се в основния отпадък от фосфорното производство наречен фосфорогипс с тежки метали и радиоактивни като уран, радон. Въпреки това според нашето законодателство производствата са безвредни. Голяма част от работещите страдат от различни чернодробни заболявания-мастна дегенерация, нарушена обмяна на веществата, а други умират от цироза. Голям контингент от хора страдат от високо кръвно и сърдечни проблеми. Въпреки тези рискови фактори на производствата липсва реална оценка на риска. Не се взимат съществени мерки за профилактика на тези болести поради липса на финансови ресурси. Провежданите профилактични прегледи са формални и недостатъчни. Никой не се интересува от здравето на работника. Назначават се хора на висш ръководен пост да осигуряват безопасноста на работните места, но самите те не са запознати с опасностите и вредностите на отделните работни места. Те никога не са работили в производствата и лансират идеята за липса на вредности в работната среда.