АГРОПОЛИХИМ АД /img/frontend/nomap.png"

АГРОПОЛИХИМ АД

Мноооого сполучливо описано, доставчик :-) И все пак доставчик звучи гордо :-), има далеч по-прецакани, че и с прости шефове/и най-вече шефки (за разлика от твоят)!

Г-н "доставчик",
Много се надявам някаде по широкия бял свят да си намерите онова което търсите-НИКОЙ НЕ ВИ ДЪРЖИ НА СИЛА!!!
Както се сещате тук не са робовладелци и както сочи практиката при желание от ваша страна още утре сте на пазара на труда.Друг е въпросът ако тук Ви е като "бащенийка".След като не сте оценен какво Ви задържа тук?!?А от личен  опит във фирмата - дано не сте кадър на  отдел "доставки"-от толкова време само проблеми с този отдел,така че ако и Вие сте от там -честно казано не разбирам какви са ви претенциите.

Чух за обстойното експозе на Доставчик и го прочетох внимателно. Въпреки, че част от общите изводи са отчасти верни, те важат изцяло за всички български фирми - връзки, интриги и т.н. Иначе от начина по който е написано всичко малко ми се струва, че "Доставчик"  е с много комплекси и те му пречат да се изяви така че да го забележат началниците. Ако човек разсъждава по тоя елементарен начин няма как да се развива.

Ще карам подред:
1. Заплащане - както се договорите на интервюто, с малка изненада след това - ще ви осигуряват на ниска сума, а останалото ще получавате на ръка (да, оказва се, че дори и в предприятия с такъв размер се правят масови закононарушения). Ако сте кадърен и имат работа за вас - ще ви обещаят "Доволен да останете, след като я свършите". След това, ще сте доволни наистина, че не са ви  намалили и без това малката заплата, разади нахалството да им напомните за обещанията им.
2. Уважение - ако се уважавате сами, не сте за там. Ще намерят начин да ви смажат фасона, ако не успеят - ще ви махнат. Ако имате проблеми със себеуважението си и сте готови да уважавате преките си раководители - може и да оцелеете. Ако сте готови да боготворите всички шефове там и да навеждате глава, като се разминавате в коридора (да ги поздравявате е забранено) - ще се задържите дълго. Най-важното е да помните, че сте никой и сте по-долу и от виетнамец, че шефовете всъщност ви хранят, и че мисловната ви дейност е дразнеща грешка на физиологията ви, с която трябва да се справите.
3. Привилегии - транспорта и храната все още се смятат за привилегии. Има и още една - привилегия е, че са ви взели на работа там. Цял живот без пари да им работите, не може да им се отблагодарите.
4. Фирмена сигурност - като монополист на доста пазари и най-голям партиен завод в страната - спокойно, фирмата няма да фалира, колкото и да я крадат всички. С продажни цени по 500% и нагоре от фактическата (не счетоводната) себестойност на продукцията, с чисти печалби от по 10 м.л. месечно само от легалната дейност (счетоводно естествено са по-малко (познайте защо), но това е друга тема), нещата са много сигурни.
5. Ангажираност - щом сте нов, ще работите. Нали затова са ви взели. Не се чудете защо петимата ви колеги само пият кафета, а получават двойни заплати - не забравяйте точка "2 Уважение". Те ви уважават, че им изкарвате заплатите. Вие ги уважавате, че ви предоставят тази привилегия. Ако някой от възрастните се пенсеонира и вземат поредния нов колега - тогава ще забравите какво е работа.
6. Потенциал за развитие - огромен. Ще развиете невероятни способности в себе си - лицемерие, ...облизтво и т.н. След няколко години там, ако все още не сте спрели да разсъждавате (а е крайно необходимо), ще се чудите, защо не сте станал актъор. Ще се развивате постоянно, но в посока противоположна на общоприетата. Така де - все пак накрая ще сте уникални. Да заемете по-висока позиция от първоначалната ви - ама разбира се, няма никакъв проблем, но не този път. Все пак само от десетина години сте тук, още има какво да учите. Но при следващо овакантяване на мястото сте вие - със сигурност. Нямало да доживеете до толкова - ама какво се притеснявате, то и в рая има Агрополихим, там ще ви уредим. Само няма да се притеснявате.
7. Местоположение - между Белослав и Девна, в т.нар. "Долина на смърта". Но не е толкова зле - въздуха е леко жълт (грешка - златен), осигурени са фосфорни ароматизатори - много воняло, ама не е така - толкова е модерна тази миризма. Завода спрял за годишна профилактика и вие най-после виждате слънцето, но защо пак мирише? Защо, защо - защото под завода е пристанището и разтоварват поредния кораб с фосфорит, а над завода е бялата планина от изхвърления фосфогипс. -Ама фосфорита не беше ли радиоактвен? Затова ли всички в завода са с развалени зъби, а и никъде не се мяркат птички и други животни? - Хайде сега - то това радиоактивност ли е?! Глупости - няма такова нещо. Те птичките нали виждат табелите, че влизането е забранено - затова ги няма. Ама ти да не би да МИСЛИШ ...
8. Колеги - прекрасни хора. На драго сърце ще ти дадът възможност да се докажеш. Да покажеш какво можеш. И да не искаш - пак ще си получиш възможността. Да ти покажели те какво могат - ама разбира се, ти ако знаеш те какво умеят, но не сега, сега е твой ред да покажеш. Така де - нали си нов. Има няма петилетка, от как си почнал. Хайде по чевръсто. И после да обърнеш внимание на Иванка от другия цех, че очите му изтекоха по теб на момичето. И стига с това грозна била! Грозна, грозна, ама майка и и баща и са в администрацията, чичо и е началник цех, а дядо и е в Склад и опаковка. Ей, уреди се ти, уреди се. Няма се плашиш - живота ти ще е песен след сватбата. - Каква сватба - не искам, млад съм още! - Млад ли, ами като си млад, да вземем да те съкратим, че завода както винаги е пред фалит. - Ама...  Никакво ама - хайде, приключвай с работата и право при Ванчето.
9. Работна среда - това пък какво е?! За да има работна среда, трябва и работа да има - нали? Тогава - такова нещо нямаме. Ама няма се плашиш - ще кажем на отдел "Инвестиции" и те за някой друг милион ще направят проектче и ще си имаме и ние такова, как го рече...  "Работна среда" - да, много добре звучи. Но слушай, ще кажем че е моя идеята, за да я вземат на сериозно. Сега нали ти е ясно, че още си млад за идеи. След десетина години, като станеш на 50, тогава с идеите.
10. Богове - за ваша изненада, тук и такова си имаме. За всяка от горните точки по няколко. Счетоводно "директори" ги водим, ама то е само счетоводно. Богове са си те. И света троица си имаме - "Александров, Наков и Петров".Хората, що вярват на поповете да ги лъжат - елате да видите нашите богове - от плът и кръв. Е, не може да им говорите, да ги поглеждате и т.н. , но то нали с всички богове е така. " Малоумни били, не могат да пишат и трудно четат, за чужди езици да не говорим" - богохулства са това ви казвам.То просто на всички богове трудно им се разбира като говорят, а и кой е чул за нещо писано от Бог? Историята не познава такива случаи. Петров  псува, Наков пищи, а Александров не се мярка - божи работи

днес ни поднесоха поредната простотия.видите ли некви некадърници от отдел инвистиции били се пообъркали с 20 милиона за фосфорната линия и ако продължавали така да сею пообъркват сме щели да фалираме.за да се избият тези парички щели да съкращават тези хорица които работели на две работи ако се докажело това,бил давал за храна и транспорт 5 милиона месечно,завода работел на загуба и работел само за подържане на пазарите,разхищавало се тор по завода поголовно,и видите ли ако се съкратят хората и затвори стола,положението би било по добро,криза сме били и гаста бла скъпа.уффф как си измихте ръцете с тази криза господа директори,криза за кого да попитам.заввода ще се оправи ако тези на които им перете парите си вдигнат малко главите и ви сложат едни яки ревизии и ще ви обладаят всичките до един.кражби има на всички нива.кто почнете от товарачите,минете през кантара,охраната и нагоре по веригата,до управлението.свидетел съм как става изнасянето на тор през кантара уж изтеглена,било то на чували,било то насипна,а пък да не говорим за влакови композиции,там стават големите игри,така че не търсете под вола теле господа директори ами се огледайте какви хора сте назначили на отговорни постове,по кантари и портали,там се изнася тора не се губи в канала,както се бил изказал некой омбашия.поздрави и си контролирайте малко протежетата че се оляха.

Г-н Изпълнителен Директор,дано ви е здрава гарбината,и на вас протежета нагли,щото всичко се връща,оня стана гърбав,ма то и още повече ще се изгърбва,щот алчнотията си има цена.Да ви преседне хляба на масата,наковци,александровци и там протежета техни.

В Агрото цари шуробаджанащината и бруталната селяния, което е пагубно за бизнеса, защото именно конкуренцията и състезателното начало при заемането на един пост, позволява на работодателя да отсее най-доброто. Виждал съм редица парашутисти, които не се справят с работата си или са подли лъжци, но никой не ги закача, заради познатите им, заради протекцията на някой висшестоящ, както и заради солидарността, която имат референтите помежду си, знаейки, че всеки има поне едно некадърно протеже. Разбира се има и свестни хора, но процентът им е значително по-малък от процента на свестните хора, които са заели длъжността чрез конкурс (сигурно неуредените са под 1 %). Голяма селянияяяя

ето докаде се разпростира алчнотията,и безочието на директорите.сега е капитален ремонт,спират се графици и стол за работниците,да се спсяват както могат ,щот е криза,а в същото време Наков строи вила за стотици хиляди левове,другият кара кола за стотици хиляди левове а ние се чудим от каде да вземем на заем да преживееме.Тази година има двойно повече продажби на азотни и фосфорни торове в никаква криза не е завода,кого заблуждават гадовете.Да ВИ ПРИСЕДНЕ ДАНО КОЗУНАКА.

В в-к Капитал има обява за Export Sales Manager. Някой може ли да ме ориентира къде в йерархията е тази позиция и приблизително каква е заплатата.

Най отвратителното място за работа. Там изгубих 12 години от живота си. Доволен съм, че ме "изгониха" 99 г. Жалко за колегите, разбирам, че новите управници са уникално бездарни, самонадеяни и високомерни. Хора, АКО МОЖЕТЕ, МАХАЙТЕ СЕ ОТ ТАМ !!!!!