Ексес Софтуер АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул.Тинтява 15-17&markers=София,ул.Тинтява 15-17

Ексес Софтуер АД

Прочетох няколко от предните мнения и виждам, че доста хора са имали доста подобен на моя experience във фирмата.

Попаднах в XS Software преди известно време. Това беше втората ми работа като developer и бях супер нахъсан, че ще се занимавам с game development. Колко наивно от моя страна.

Естествено попаднах в екипа на Lady Popular (като слушам това дори им е най-вървежния екип?!), където в момента имаше някаква вътрешна борба между поне трима мениджъра кой да оглави екипа и постоянно получавах различни заповеди от всеки от тях с цел да злепостави останалите.
На първия ден ми връчиха един стар прашен лаптоп, на който проекта едва тръгваше, дадоха ми и стара мишка и клавиатура, които не работеха и аз вече се чудех къде съм попаднал.
Всичко хубаво, но и от към колеги ударих на камък. Единствения senior в екипа, който трябваше да ме въведе в продукта беше невероятно надут и надменен още от първия ден и ми костваше страшно много време и усилия за да разбера дори елементарни неща от него като credentials за разните сървъри, deployment, специфични процеси и т.н.
Горкия все беше прекалено зает за тия неща, но пък имаше наглоста да ми прави намеци, че съм се забавил с даден task след като съм го чакал с дни за някаква информация.
Въпреки усилията на въпросното момче и след доста reverse engineering и trial and error доста бързо навлязох в продукта само за да разбера, че реално development почти няма а цялата работа се състои в copy paste-ване на стари event-и в играта с малки козметични промени.

Друго нещо, което ми направи впечатление беше, че имаше някакъв Playstation, на който обаче никой не искаше да играе с претекст, че всички имаме супер много работа (да copy paste-ваме по един event на всеки две седмици).

Иска ми се да кажа, че фирмата става поне за хора без опит и претенции, но не знам дали си струва човек да си хаби нервите с комплексари само за да натрупа някакъв опит.

Хм, мога да говоря много за XS, обаче не желая да отделям твърде много от ценното си време за тази "компания". Ще отбележа само, че в XS, сякаш чрез конкурс, са избрани хора, които обичат да си почиват повече от необходимото. Как не се умориха да бездействат, идея си нямам. Има и работяги, разбира се, които изцеждат на макс, в опит да покрият мърлявата работа на поспаливите, които не заработват и 6 часа от 8-те предвидени по договор. Някои от нас обаче не пасат трева и знаят откъде изгрява слънцето, за нещастие на управата, и бягат с 200км от фирмата.

Компанията има един единствен продукт (Lady Popular), недотам разработен, който изкарва прилични доходи,стигащи да закърпят месеца. Обаче съвсем скоро потребителите ще им врътнат кранчето и паричният поток ще спре изцяло, не се притеснявай, мило ми екипчИ.

Решенията, които взема екипчИто, никога не са обмислени докрай, нито са подкрепени с доводи, да не говорим, че здравият разум съвсем отсъства тук. Кога можем да очакваме следващата ви брилянтна идея, която ви е оселина, докато сте седяли на тоалетната чиния и сте си вършили работата (за пръв път в живота)?

Ще е добре, също така, да не криете новото местоположение на фирмата, което е близо до метростанция Александър Малинов. Интересно ми е от какво се страхувате, за да не обявите реалното местоположение на драгоценната ви фирма?

Жалко подобие на фирма в която важат с пълна сила некадърността, простащината и най-вече шуробаджанащината! На мениджърски длъжности се назначават парашутисти, неграмотни пубери лигняри без опит със самочувствие до облаците и в повечето случаи са съученици и приятели от преди. Не притежават нужните качества и умения, нямат елементарно възпитание и обноски, нагласени са да стоят там без да вършат почти нищо, но получават заплата и само чакат да им свърши работното време. Останалите хора вършат основната работа измежду които тук-там има някой друг читав човек на фона на преобладаващите лицемери и хамелеони! Има голямо текучество и нулев потенциал на развитие, освен ако не сте от приятелския кръг на шефчетата. Заплащането е смехотворно и гледат да спестят от всичко, което може да се сетите. Уважение и признание на усилията ви не очаквайте, а тези, които казват истината са неудобни. Работната атмосфера е потискаща, ако сте нагаждачи, интриганти и преди всичко лицемери, то това е вашето място!!!

сега са заедно със СофтУни в една сграда, което е яко, защото пък служителите могат да се възползват от всички обучения при тях. Това,което ме кефи е че мога да си говоря и да обсъждаме идеи с всички, независимо от позицията им.колегите са готини,няма напрежение. Ако обичате да правите игри, това е мястото.

Работата под супервизия се равнява на гледане в дисплея от страна на QA-ите и Project Manager-a и броене на залците от колегите провинциалисти по време на team building. Работните станции са стари - Toshiba Satellite на по 4-5 години. Има огромно текучество във фирмата - от 130 служителя в момента наброяват под 50. Програмистите рядко пишат код - с готови shell script-ове генерират SQL код за новите евенти в играте. Пишат се нови feature-и към тях, както и цели проекти, но рядко влизат в production, остават недовършени. Като фронт енд човек може да се сблъска с jQuery 1.9 през 2017 в най-печелившата им игра.

Работих за XS Software от самото начало, 6 години прекарах в компанията на страхотни хора, от които вече имам най-близки приятели. Научих много там израстнах с тях. Пожелавам успех на бъдещите служители!

Пари за PR - друг път. Всичко правят служителите и ЧР. винаги е било така там.
пари за обучения и сертификати - пичовете имат намаления в софтуни, вече незнам колко ги ползват. Предлагаха и некви он-лайн (ама са от тия, дет не се плаща за тях  - смятай)... а скоро май е имало и някакви вътрешни обученийца.
мястото и хората не са лоши, ако си на старта, но после му е майката...

Всъщност от теб самия си зависи дали може да се интегрираш и да намериш общ  език с колегите си, и да не е "всеки сам за себе си". Човек трябва да положи и усилия, никой не идва да ти предлага на тепсия. Това си е двустранен процес ;)
Фирмата си е супер и хората са отзивчиви и готини според мен :)
Местоположението, да, ок, но почвайки работа ти не си ли наясно в крайна сметка къде ще е работното ти място..много са ми странни хора, които мрънкат за това, не е сериозно ;) Има си и автобуси, има си и колеги, с които можеш да се кооперираш ;)

Мнението ми за XS Software е изградено на база краткият ми престой като служител. Фирмата инвестира адски много средства в PR кампанни и обществени мероприятия, но вътрешни обучения, сертификати и производни на тях-всеки сам за себе си :) Мениджмънта е млад и компетенциите му са почти неадекватни. Локацията на фирмата не е добра, няма градски транспорт, а няма и отзивчиви колеги(както казах всеки сам за себе си). Надявам се, чрез този пост да спася, амбициозни и можещи хора да не си пропилеят времето, като поемат грешната посока и към неправилната компания.

Къде точно се намира офиса на фирмата?