Ексес Софтуер АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул.Тинтява 15-17&markers=София,ул.Тинтява 15-17

Ексес Софтуер АД

Моля кажете нещо повече за езиковите тестове и интервюто за Business Development Manager. Също така и за самата работа, екипа и заплата. Благодаря

Здравейте!
Поканиха ме тест за позиция "Business Developement Manager с език". Единствената информация, която дадах е, че тестовете ще са два: на немски и английски ( немски е водещият език на позицията). На немски били "преводчета" (цитирам), на английски: термини и други неща. Времетраене 2 часа, което хич не е малко!

Обръщам се към запознатите и добронамерени хора с молба за повече информация за тестовете, както и за нивото на заплащане (нетно възнаграждение), както и други условия за компанията.

Не бих желала да инвестирам 2 часа време, а накрая да се окаже, че компанията не може по бюджет да осигури желаното от мен заплащане, което разбира се никоя БГ компания не би признала :)

Предварително ви благодаря и приятен ден!

Заплащането не е нищо особено.
Уважение няма!
Привилегии не се сещам
Сигурност също няма, може да те изгонят за едното нищо, просто защото не ги кефиш
Ангажираност има
Потенциал - писане на код от преди 10 години
Офисът е на майната си
Колегите са от детската градина
Работната среда е тягостна
Фирма, която по-добре да я няма!!!

Начи много е яка фрмата, колегите са супер... "Мен" ще хвана и ще блъскам с форда... и не съм бил "старши програмист" и вече не чупя код, за "льольо" няма да коментирам.

Заплащането е ОК. Осигуряват напълно, има допълнителна медицинска застраховка.Локацията на офиса е ужасяваща-- на Симеоновско шосе до околовръстното. Наколо няма заведения със свестна храна. Не е шумно и е горе долу комфортно там където са програмистите, "шефчетата" си имат собствени стаи, всичко останало е натъпкано в малки зали и дори нямат cubicles.HR-ките са много смахнати. Често органицират инициативи типични за начални учителки.
За уеб игрите се ползва само PHP. Кадърни програмисти в тази фирма не се намират. Единият от старши програмистите мрази обектно ориентиран код. Отне му почти година да напише игра, която реално клонинг на всички останали игри които имат. Друг от старшите "програмисти" e пълен льольо. Често чупи код в production системи, пада от стола си и други смехории. Толкова е смешен че чак ми е тъжно. Scalability проблемите се решават с купуване на хардуер за 20к лв. Всъщност не знам дали съществува човек който може да надргражда техният код. Съвременни уеб технологии не се изполват.За програмист възможност за развитие има ако не знаеш PHP&MySQL.Създадоха нов екип който да прави игра на Unity. След няколко месеца се скараха и екипа се раздели и сега правят 2 проекта на Unity.Шефа на фирмата е симпатяга. За жалост момчето няма никаква идея как се създава среда в която може да се развива креативна дейност. Взел е MBA от OpenUnivercity дистанционно. Управлението на фирмата е като по модел за управление на цех за лютеница копиран мотамо от учебник. Половината от хората когато аз работех там бяха мениджмънт и не вършеха реална работа. Всички имат някакви абсурдни имена на позиции като "President еди кой си отдел" "VP еди кой си отдел" "Talent hunter" и т.н. Мениджърите на програмисти нямаха никакви технически познания. Мениджърката на отдел програмисти много обича да крещи денят ѝ. Много обича да навиква който и е на близко. Преди обичаше да застава близо до входа сутрин и да навиква всеки който закъснява с 5-10 минути. Мисля че това вече ѝ омръзна. Има "продукт мениджъри" на игри които по принцип не играят на игри и нямат представа как се прави интересна игра. Като цяло усилията им са насочени към това повторят успеха на KhanWars, а не да правят нещо интересно или оригинално.
Ако обичате игрите и искате като мен да участвате в разработката на нещо стойностно -- това не е мястото за вас.Единствените хора които си знаят работата по мое мнение са маркетинг екипа. Тези хора правят чудеса, не знам как вадят толкова пари от толкова ужасяващо лоши игри.

Управлението и служителите са голяма детска градина. Експлоатация на макс. Има и готини служители, но има и супер неприятни. Една от фирмите, които най-добре да ги няма.

Фирмата е страхотна, всички са големи пичове, нямам никакви забележки, не знам хората под мен за какво говорят, явно за българина е нормално да се оплаква от абсолютно всичко.

Хора не се занимавайте с тази фирма! Загуба на време и нерви! Игрите са написани ужасно и се рабори на парче, а хората не са фактор и нямат думата! Мениджмънтът е некомпетентен и неадекватен! Абе ужасно място за работа и много непрофесионлано отношение!

Компанията става, зависи какво търсиш. Ако искаш спокойна работа, няма как да стане, защото постоянно се пускат нови неща, фиксват се проблеми, абе работи се яко. Колегите са млади: средна възраст 20-25. Повечето са приятели, довели на работа свои приятели. За голямо връзкарство чак, не може да става дума според мен. Да, мениджърите са млади, но то това му е якото, че си имаме думата. То и Zuckerberg прави Facebook на 20, Brin & Page по на 25 пък правят Google... И грешки се правят, но който не работи, само той – не греши. Така си мисля аз, но това си е лично мое мнение.

Заплащането е сравнително добро, т.е. както се договориш на интервюто. Аз не се впечатлих особено от заплатата, не беше ниска, но в никакъв случай не беше и висока. Впечатлих се обаче, че те осигуряват на реалната сума, която получаваш, заплатата се превежда редовно, осигуровки, болнички - всичко е изрядно. Уважението е непостижим идеал, дори и привидно да го има, дори и да успееш да си го извоюваш, не е съвсем реално. Има негласна нетърпимост между отделите. Фирмата е млада и се разраства бързо, наемат се нови хора, което е и хубаво и не чак толкова, защото мениджмънта е все още неопитен, на моменти и неадекватен, за съжаление често и субективен, все едни и същи хора се повишават, останалите си стоят на една и съща позиция. Колегите като цяло са готини, всички са много млади, някои студенти, други все още ученици... Така че професионализмът е малко под въпрос. Фирмата е срахотна за начало на кариера.