ВАКУУМ ЕЛ СИСТЕМ /img/frontend/nomap.png"

ВАКУУМ ЕЛ СИСТЕМ

Липсващи възможности за кариерно развитие. Оскъдни трудови възнаграждения и социални придобивки. Никаква сигурност и усещане за стабилност в компанията. Ужасно и обидно отношение на работодателя към служителите. Ако ви обещават 1500 лева в трудовия договор ще пише 750 лева основна заплата, а останалата част от парите са "бонус", които през 99% от времето не получавате. Отношението на колегите е меко казано ужасно. Забранено им е да си говорят по време на работа. Не умеят да предразполагат новите колеги. Абсолютно никаква сплотеност. Постоянно оплакване от задачите дадени от шефовете (зад гърба им, разбира се), а пред тях мяукат: "Ще стане, ще го направим, няма проблем". Пробвайте при тях и ще се уверите, че всичко не говоря празни приказки.

Кандидатствах преди време в тази фирма и след като видях порядките... и повече започна да ми прилича на концентрационен лагер. Само по себе си е странно, че пускат обяви и чак в моя град - Русе... И съм съгласен, че вероятно в географски контекст вече са разбрали,хората от околните градове, за какво става въпрос и се пробват вече по-надалеч...

Цял Ямбол знае що за фирма е и за това взимат работници от Сливен.За каква криза говори колегата в Германия...Та там,има вакантни над 1 милион работни места.Плашат ни с криза за да не надигаме глава за повече пари.

Добър колектив. Който е сериозен и желае да работи, оценява всичко положително.

Не харесвам говорилни като този сайт, защото всички мнения, за всички фирми са негативни. Какъв е смисълът от плюене по всички?

Във вакуум ел сме над 15 човека от сливен и недоволни няма. В тази криза която настава в страната (а и в Германия) фирми, които дават такива пари са малко. Не бъдете овце.

Поздрави!

Работим с чисто нови машини. в завода е чисто подредено. има работа за оператори на машини в момента.

Здравейте!
Съгласен съм с повечето мнения за фирмата.Положителните вероятно са писани от управата.Там работят има-няма 30 души и още 20-на администрация.Изтъкват се като "голяма" компания с традиции.Работят за "Едуардс" и малко за "Лейболд".Работели с 15 държави!!!???Сигурно,но само в сънищата си.Правят по 6 табла на ден и други дреболии.Новият завод,е стар реновиран с Евро-пари.Няма аспирация,климатици за красота,кисело мляко и питейна вода не се дават.Ходят с гривни и се оглеждат като опарени.Отпуските са рядкост и се плащат на 40%.Болничните се обжалват."Паркинга"отпред е кочина а авто-парка е +20г.Работниците не са и чували за "кодекс на труда" и синдикати.Послушни и изпълнителни,вечно недоволстват,но на стълбите пред завода!Оплакваха се няколко пъти че работят извънредно,но на някои с по-някой лев,им затваряха устите,имаше изгонени а други сами напуснаха.Мина доста кадърен персонал,но малцина се задържаха,предимно мазохисти,некадърници,интриганти и подлизурковци,като преобладават вторите!Доста от по-старите работници са с изявени ментални проблеми,и общуването с тях е почти невъзможно.Пускат се обяви на поразия,с мотив че разширяват производство,а всъщност пълнят дупки от напуснали кадри.

Искам да се обърна с няколко въпроса към настоящите служители във фирмата. Може ли да дадете мнение за позицията ''Монтажник - Сглобяване и опаковане на изделия''? Има ли промяна от предишните коментари за обжалване на болничните и неизплащане на извънреден труд или все още си е по същия начин? На норма ли се работи и какво е заплащането? Благодаря предварително.

Работя във фирмата от 5 години. Има колеги които работят от 10, 20 и повече години. Работи се с много взискателни клиенти и при липсата на кадърни хора в региона се налага да се работи много стегнато и ефективно, което пък се компенсира от най-добрите заплати. Работата е за работливи хора които знаят какво искат от себе си. Негативните мнения са от хора които не са показали достатъчно умения и са били освободени. Ако имате шанса да ви викнат на интервю не го пропускайте.

С това мнение искам да помогна на фирмата да успее веднъж завинаги да събере достатъчно персонал и да не се налагат непрекъснати промени.

Някой може ли да обясни как стоят нещата с позицията "Технолог по заваряване"?
Предстои ми интервю за работа,но малко ме притесняват коментарите за фирмата.
Наистина ли е такъв ад както се описва от повечето участници?

Бях там 2 години. Това са двете най-тежки години в моята кариера. Там е всекидневен психически тормоз. Съжалявам колегите, които останаха да работят за тях.