Икеа /img/frontend/nomap.png"

Здравейте, одобрена съм за касиер продавач и сътрудник обслужване клиенти на 4 часа за новия магазин в мол София, който ще отвори през септември. Дотук добре, но сред документите които са необходими за назначаване изискват медицинско свидетелство, което налага преглед при 5 различни специалиста - интернист, офталмолог, хирург, невролог и УНГ. Що за безумие, работила съм на много места и никой досега не ми е искал такова медицинско за работа. Обикновено това от личен лекар е достатъчно. Някой знае ли нещо по въпроса, може ли личен лекар да оправи нещата? И друго ме интересува, как се работи в условия на пандемия, изобщо работи ли магазина? Ако не,какво се случва със служителите през това време?

Кандидатстват за позиции на 4 и 6 часа и се оплакват.. Хайде станете мениджъри и тогава мрънкайте за заплати.
HR-ите си вършат много добре работата - да отсяват плявата.
Колегите са топ.

Наведнъж не можеш да я похарчиш,но на два пъти няма да ти стигне :)

Здравейте, някой може ли да каже каква заплата предлагат за позицията: зареждане на магазина 4 часа?

Това е самата истина за фирмата в последните коментари. Силно препоръчвам да не кандидатствате за работа в склада на ИКЕА София, ако цените себе си и искате да запазите психичното си здраве, не правете тази грешка. Там има една групичка от хора близка до ръководителите, която не зачита никой и нищо, независимо дали си на годините на бащите им или на тяхната възраст,ако се заблудите и започнете работа, ще ги познаете по снимките в офиса на складова администрация, пазете се.

Като бивш служител прекарал достатъчно време във фирмата ще ви кажа че това не е Икеа, а гръцко подобие на мебелен магазин.
Там се задържат да работят за дълго:
-мързеливи хора, които нямат амбиция да се напрегнат повече за по-добра заплата другаде.
-тъпи хора, които умеят да вършат само неквалифицирана работа, каквато е тази в магазина.
-студенти, които ги устройва 4 или 6 часов работен ден.
-хора, които са там да избутат до пенсия.
Шуробадженащината е повсеместна.Ако си достатъчно смел да си изразиш мнението,което е различно от това на началника ти, то ти си вече враг номер 1 и няма да получиш 4% увеличение за година на така и огромната заплата от 800 лв. Бруто.
Трябва да сте послушни, работливи и да лижете задните части на мениджъра си и ще сте идеалния кандидат за тази престижна работа.
Трябва да убиете някой, за да ви уволнят, държавната работа пасти да яде.
Текучеството е над 50% за година!
Единственото положително нещо ако започнете работа там ще бъде опита, който ще придобиете от комуникацията ии работата с толкова много различни клиенти и колеги.
Ако имате избор, никога не работете за гръцка фирма!
Бъдете здрави и не се примирявайте с хорската простотия.

“Има възможност за развитие“ Първи Април мина!
Ако имале развитие нямаше да търсите хора. Йерархията е следната: Началник;зам. началник и от там нататъка 700-800 лв всички и след 2 год пак е същото. Ако се махне някой от първите двама тогава се пуска обява,че търсят друг :) . Бъдете по конкретна как сте се развили в тази фирма, че последните 1000 човека напуснали през последната година не са на това мнение?

Служител съм на ИКЕА от няколко години, като съм сменила няколко позиции и съответно екипи от хора. Доволна съм от работната среда - ръководните служители са обективни спрямо сътрудниците.
Има възможност за развитие на млади и упорити хора, но се изисква постоянство и последователност в работата. Ръководството е готово да инвестира време и обучения в амбицираните служители.

По невнимание натиснах на телефона не съм съгласен с второто мнение. Да се счита, че съм съгласен.

Изключително некомпетентно държание на тези въпросните принцеси - ейчарката и меджърката по назначаване. Влизаш и сядаш и се почва един дълъг и излишен разпит, едва ли не защо си кандидатствал, все едно не те ами аз си търся работници. И това да ми се хвалиш, че си в тоя “бранш” още от преди отваряне на магазина все едно си нещо повече в крайна сметка извън магазина и тъпата жълта униформа, си просто един прост работник в магазин за мебели.

Послушайте ме, некандидатствайте! Името Икеа е само трейдмарк, нищо общо с това на запад. Иключително надменно държание, напрегната ситуация и без грам опит за професионално предразполагане на бъдещи все пак работници.

Имам чувството, че тия двете тази въпросната силно казано “ейчарка” - Павлина със селското си държание по телефона и на самото интервю, както и нескопосаната и мениджърка тип “от повече от 10 години съм в тази фирма знаеш ли колко време и опит ми коства да достигна до тук” си търсят някви такива усойници и скочубри копия на тях двете.

Послушайте ме. Не си заслужава такова надменно държание от страна на мениджъмнта!