Икеа /img/frontend/nomap.png"

Пореднатият франчайзинг на стиснати гърци, управляван от некадърни българи и с ясен безславен край. Може би най-зле управляваният магазин в Европа. Посредствено, нехаещо ръководство от хора, напълно некомпетентни, кото са там за жалките си заплатки и които се обграждат с удобни и още по- некадърни от тях подчинени, за да запазят работата.Тотално безхаберие и нищо-неправене, комбинирано с високо самочуствие и надменост, присъщи за дребните им душици. Служители в магазина на практика няма, поради смешните заплати и отвратителната работна атмосфера. Ако някой дойде той се задържа за няколко дена до месец. Обслужването в следствие на това е ужасно или направо липса или е неадекватно. Нивото е отчайващо ниско, текучеството е най-високото в бранша. Пари няма за нищо.Ресторанта не работи не защото няма желаещи да хапнат там, а защото не могат да си намерят персонал.Кадърните кадри отдавна са се махнали, нови не идват. Когато поредният напусне, друг поема неговата длъжност за същите пари. Пълна трагедия и хаос.

Може ли актуално мнение за работата във варненския филиал - продавачи, администрация и т.н.?

В складова администрация има 2 дебила на име Василка и Росица :( Ако ви се наложи да работите с тях сте загубени! Ще направят всичко възможно да ви спъват работата и да правят всичко на инат - да разберете колко са "велики".
Те двете иначе не се понасят една друга, но когато трябва да се заядат с някой се обединяват! :) Тъпи п.т..
О, и да не забравяме Елица. Тя е много луда, истерична и дори агресивна, но ако си е пила хапчетата е кротка. :) :) :)

Поредната фирма с ръководство от смешници.
Взима се човека с най-ниска оферта за заплата.
Това знания, опит няма значение.
Не се занимавайте да си губите времето и нервите.

Споделете какви са заплатите в София. От лятото все едни и същи позиции са отворени и се чудя какъв им е проблемът, че не могат да си намерят хора.

Не мога да разбера,Защо след като всички споделяме в този сайт,не прочитаме коментарите преди да започнем в тази фирма? Ясно се вижда,че това място не става и няма никой доволен. КОЛКО страници е необходимо да бъдат изписани с негативни мнения за да ни стане ясно за какво иде реч и да няма повече страдали и разочаровани?

Тази фирмичка се управлява от толкова долни същества, че ума Ви не го побира. Повечето от Мениджмънта на фирмата са от самото начало и се чувстват недосегаеми. Така ловко лижат гъзовете на гърците, та нищо чудно да се пенсионират там. Най - долното и изстрадало същество е Олга - HR Мениджър. Текучеството е голямо, заплатите са малки, а натовареността е непоносима. Нищо чудно след година да се наемат само от братята. Бягайте с 300 от там.

Само искам да уточня, че Василка не е никакъв шеф на складова администрация. Официално шеф е Росица - ...... Но Василка е СИВИЯТ КАРДИНАЛ!!!

Да, много често в складова администрация се навърта злобния, селски пернишки бек – Мартин, с когото биват разнищени всички клюки. С Росица и Василка имитират близост и "приятелство", но всъщност не могат да се понасят и дори се мразят! Неговата злоба се изразява в обиждане на по „нисши”, според него същества, които той не може да понася.
Много често на всеслушание обяснява как той си прави каквото си иска и никой, нищо не му казва и по-важното - "не смее да му каже" :))) Защото той е "много ценен служител"!!! ХА-ХА-ХА...

Здравейте, искам да кажа и мое мнение, то не е мнение направо чисти факти, свързани с Логистиката на ИКЕА и това са длъжностите - Рефилари, Пикъри, Електрокаристи, Складова админстрация и Стоков контрол. Работех от години в Логистиката от една от тези длъжности и най-накрая не издържах и напуснах и разбрах от тези години какво е положението в другите длъжности също, защото в ИКЕА не вършиш само твоята работа, вършиш ВСИЧКО, каквото ти кажат шефовете, без да спориш... Много е зле положението. Да започнем с шефовете и работата.

Мениджъра на фирмата Калоян, не го интересуват работниците вобще, само си зима заплатката и не му пука, какви трудности имат в работата, как може да се разрешат.
За рефиларите, може да се работи само на 4 часа. Работата е тежка, гадна и мръсна. Зареждате палета с кашони като ненормални, но е само 4 часа длъжност. Колегите са ми казвали и дора съм виждала, че шефката Елица от всички шефове на Логистиката е най-добре. Помага с работата и ни влиза в положението, но както казаха по-долу таке е - доста вика и понякога се заяжда с работниците си, но поне помага в зареждането, за разликата от другите шефове.

За Пикърите работата е по принцип 8 часа и те се спукват от работа без да им пука, защото вършиш на ИКЕА цялата складова работа заедно с Електрокаристите. Пикър е общо казано, ,,общ работник в склад'' това е определението в ИКЕА поставено от тях. Вършиш буквално 7 различни неща. Електрокаристите е абсолютно същотп, те дори вършат още по-гадна работа и взимат най-много заплата от Логистиката от обикновените работници което е нищо пари. Шеф на Пикърите и Електрокаристите е Мартин, шеф който не прави абсолютно нищо, по цял ден на телефона или на компютъра, разхожда се в магазина когато си иска и си почива по 1 или 2 часа колкото реши и никой не може да му каже нищо. Дава го нахален тарикат от Перник и се зъби, но има претенции неговите работници, дали си вършат работата или колко време почиват и вобще не помага и не влиза положението на работниците си и обича да се заяжда като всеки шеф.

И най-накрая голямата шефка на Склада - Росица. Тя минава всички шефове на Логистиката. Говориме за наглост, заяждане и пълна некомпетеност. Не знае какво върши, не знае къде се намира и изкарва си лошото настроние на работниците си. За складова администрация шеф е Василка, която може да видите долу какво са писали за нея, много е вярно няма какво ново да пиша. Стоков контрол нищо различно също.

Заплатите чисто са Рефилари - 400лв 4 часа,
Пикъри - 800-900лв. 8 часа,
Складова администрация и Стоков контрол - 900-1000,8 часа,
Електрокаристи - 1300-1400лв, 8 часа
И ви дават 110 ваучери за храна, накрая на месеца и Доверие карта за безлпатни прегледи. Това е. Но ако имате болничен или сте отпуска и то дори платена отпуска ви ЗИМАТ част от заплатата и ви дават по-малко ваучери. Питайте всеки служител на Икеа, това си е напълно вярно.

За съжаление от толкова години работене на тази фирма съм виждала, много напускания и циркове и хората си имат пълно право, както и аз направих. Говорила съм и с другите отдели като - Call Center, продавачите на хотдог, Отдел Продажби и там ми казват, че е зле, шефовете нищо не правят за да се променят нещата и яко напускат. И тази фирма е управлявана от хора с 100% гръцки произход. Дали си мислите, че на гърците им пука за нуждите на българите? Ползват ни като роби и сме разбира се заменими, все някой друг ще се намери някой месец да изкара да работи.
Ако не ми вярвате, винаги може да си пуснете CV-тата и да видите сами за какво става дума, сами ще се уверите.