Пентагон Интерактив /img/frontend/nomap.png"

Пентагон Интерактив

Напълно подкрепям мнението на Димитър в по-долния пост.
Ходих на интервю преди две седмици и си изградих доста добро мнение за фирмата и това с което се занимава. Не мога да кажа че пътя до работното място е сложен - важното е , че има много перспектива и условие за развитие.
С удоволствие бих се присъединил към този голям екип от програмисти и уеб дизайнери.

Да, тя е, защо?

Здарвейте, исках да попитам ако знаете г-жа  Диана Минкова ли е настоящият HR на фирмата??

Благодаря предварително!

Фирмата е сравнително млада и в момента се разраства заради голям съвместен проект с eBay и очаквам след 3 месеца да търсят дори още повече хора след края на проекта (очаквам да е успешен).
Заплащане: за нови служители/млади хора заплата е добра (проверете в предишен пост) и има бонуси спрямо оборота на клиентите на всеки 3 месеца. За кадри с по голям стаж, образование и опит заплащането не е впечатляващо.
Уважение: в общи линии вършиш си работата, отношенията са нормални, човешки.
Привилегии: не се сещам за нищо специално, законна фирма е осигурвки всичко е нормално.
Фирмена сигурност: Търсят се хора за работа, минеш ли теста след обучението се очаква да работиш; няма превземки или риск от съкращения, перспективите са за наемане на повече хора.
Ангажираност: работа има много, често доста скучна, крайни срокове, но ако има проблем винаги може да се обърнеш за помощ или съвет. HR-ката на фирмата е много земна пряма жена, няма снобизъм превземки, интриги. Нещата са коректни и или ти харесват или не.
Потенциал за развитие: фирмата се разраства бързо. Управленският екип в България е от млади девойки които са във фирмата от самото начало (2009) година и движат нещата. Ако се представите добре на теста, направили сте добро лично впечатление и сте с добро CV може да почнете и на по интересна позиция.
Местоположение: офисът е на спирката на 111 и 76 до Бизнес Парк Младост, за хора в южна София, Младост 1-4, Дружба е идеално, има място за паркиране, места за хранене, аптеки, супермаркет на СБА. Има спирка наблизо и на 413.
Колеги: огромната част млади с малко стаж, предимно девойки. Приятни млади хора, нормални отношения.
Работна среда: засега фирмата е на 2 етажа, единия са малко наблъскани хората в няколко стаи, другият е една голяма зала тип cаll center. Сега се инсталират системи с карти, има кухнички с хладилник, тоалетни, нови офиси са в нова сграда, климатици.
Други впечатления: Големият шеф е млад англичанин и не идва често, централата е в Лондон. Държи се човешки, няма британски или управленски снобизъм. Основните изисквания във фирмата са бързо да се усвоят многото софтуерни приложения с които се работи и добрия английски. Има лек хаос в организацията, защото няколко девойки организират всичко, а фирмата се разраства бързо и обученията на новите хора бяха съкратени.

Някой може ли да ми даде инфо за позицията Inventory associate? Какви са условията, работното време, заплащането, обучението и има ли някакъв тест след него и какво представлява?

Това за жените може да се каже за почти всяка административна работа, така че не е критерий в случая.
Бях на интервю за работа в компанията, което се оказа че е и единствено, и впечатленията ми са следните:
- в момента се набират много кадри и то не поради текучество, а защото фирмата наистина се разраства;
- обстановката изглежда приятна, служителите май са в по-голямата си част току-що завършили или с малко трудов стаж;
- предлага се едномесечно платено обучение на трудов договор, което завършва с тест определящ наемането на постоянен договор.
- Началната заплата е 800 лв. +30% бонус, като има преразглеждане на условията на всеки 3 месеца.

Много благодаря. Все пак ми се струва, че не споменавате достатъчно негативни страни на работата, освен местоположението. Ако наистина е толкова розово положението, здраве да е. Струва ми с енапример, че във фирмата има 3-4 пъти повече жени, отколкото мъже - от това, което виждам на сайта. Това не може да е случайно.

Като всяка уважаваща се фирма и тук има няколко интервюта преди подписване (все пак нали трябва да се изберат качествени кадри), но чак пък детективско проучване, според мен е доста пресилено да се каже.
Централният офис на Пентагон Интерактив е разположен в гр. Пловдив. Там е и счетоводството на фирмата. Офис също така има и в София до Бизнес Парка, което на мен лично никак не ми е удобно, но за други може да е добре. Условията са отлични – има къде да се паркира, а и в офиса си има хладилник и микровълнова. Фиксирано заплащане + пълен пакет от осигуровки; стандартно нормирано работно време по бг законодателство. Колективът е съставен от перспективни, амбициозни млади хора. А работната среда е доста спокойна и приятна. Има разбиране и взаимопомощ.
Има много възможности за развитие във фирмата като дори някои колеги получиха шанс (и се възползваха от него) да живеят и работят в Лондон!
Като цяло според мен има много хляб в тази фирма не само заради все по-бързо развиващия се сектор на е-търговия, но и заради доста кадърното управление.
Дано съм помогнал :)

Фирмата отново публикува обява за акаунт мениджър, може ли да дадете упдейт относно условията, има ли вече офис, къде се намира, , възнаграждение, атмосфера и култура на работа. Ще ви бъда признателен.

Кандидатстването за работа в Пентагон Интерактив е като детективско проучване в тази фирма - задават се въпроси като на колко съм години, къде живея, на каква залата съм работила последно. Общо взето нищо общо с професионални въпроси за областта на работа. Работила съм в английска фирма и за това кандидатствах , знаейки че условията са много добри - пълни осигуровки и отлични условия на работа , но като научих условията се шокирах а именно :
1. работа от къщи ,защото нямали офис още в София - не е ясно каде е счетоводството и регистрацията
2.стартова заплата за Акаунт Мениджър - 800 до 1000 лв ако много се харесаш на шефа
3.уговорки за работа през уикенда при голям обем работа
Рабодателя няма нищо общо с английските фирми, найстина предсавлява пародия на ИТ фирма, която се опитва да печели на гърба на българските студенти - пък и работа от къщи предлага - наълно не препоръчвам !