ДСК ГАРАНЦИЯ АД /img/frontend/nomap.png"

ДСК ГАРАНЦИЯ АД

Здравейте,искам с това мое мнение да помогна в избора на много които се колебаят дали да започнат тази работа и по-точно в тази компания,моят съвет е НЕДЕЙТЕ.Преди да започна работа четях форумите,но негативите бяха спестени,аз неискам да ги спестявам.Когато направиш застраховка е добре за всички-за теб,за мениджър,за регионален,но когато ниямаш е много,много зле.Увикват те,унижават те,ЛЪЖАТ ТЕ. Хората над теб постоянно те лъжат за това какво ще стане с теб ако нямаш през месеца застраховка,какво-нищо,но те няма да вземат пари и от това побесняват и идват поредните лъжи и заплахи.В такъв труден момент на финансова криза,трябва да прелъжеш така клиента,че да си направи застаховка и да няма пари и за храна.Съвестта тък няма място,трябва да я нямаш зада работиш тук и да си добър за другите над теб.Уж работата е с "гъвкаво работно време" е да , но не е така,трябва да стоиш там и да си губиш времето за което никой не ти плаща,а тези на които се плаща за това-не им се стои.Говори се и за работа в екип-глупости,трябва да се криеш от другите колеги и да лъжеш, че си зле,кога и как си изпълваш плана е гробна тайна,а ако вкараш твои пари за изпълнение,не ги търси повече.Повече даваш отколкото вземаш.Всичко е пълна лъжа,целта е да започват нови консултанти и да правят застраховки и да си тръгват,но идват нови и те така.........Лошото е,че те ръководят некомпетентни хора,дори някои невежи в служебни неща,намиращи се в ежедневието,дори и на децата.А когато напуснеш-за тях си като мъртъв , започват да ти "дърпат останките-полиците".Съжелявам,но това е истината за 5 месеца.ВИЕ СИ ПРЕЦЕНЯВАЙТЕ,КОЛКО ДОБРА И ХУБАВА РАБОТА ВИ ПРЕДЛАГАТ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Не ми става ясно нещо... уж имаме доволни служители, а никой не говори в цифри?! Колко се взема от 1 застраховка, колко е заплатата, какво е работното време и т.н.? Само хората с лошо отношение изнасят фактите. Как ние да повярваме на \"розовата работна среда\" като нямаме никаква информация?
Аз кандидатствам за работа. Предстои ми второ интервю утре, на което би трябвало да ми разяснят схемата на плащане, но още от първия поглед на офиса съм с лошо чуство. Не мисля, че ще работя там дори да ме удобрят. На първото интервю видях как в момента, в който ме настаниха в залата за срещи целия офис ме обсъди и присмя. Дамите работещи там бяха облечени в стил \"фолк певици\" и в тон с това гримирани като за вечерно парти.
Много \"съскащо\" настоение ме лъха от тоя офис!!!

Нямам думи , с които да изразя възмущението си от начина, по който се отнасят със своите служители. Потресена съм от поведението им като работодатели и като хора въобще.
Вместо да стимулират младите хора и да им давате шанс за развитие, те ги експлоатират по най – недостоен начин , след което ги изхвърлят на улицата като ненужна вещ, без проява на елементарна етика и морал.
В продължение на две години държаха дъщеря ми на граждански договор, като самоосигуряваща се,а такива като нея при тях бяха десетки. Те трябваше с мизерното си заплащане да ползват услугите на счетоводител, за да могат да внасят осигуровките си , а от тази година и данъците си /въпреки, че не са подписали задължителната декларация за самоосигуряващи се/, след което почти нищо не им оставаше и който граждански договор беше стопроцентов прикрит трудов договор. Не го занесох в Инспекцията по труда /което смятам сега да направя/, защото се надявах нещата да тръгнат в по- добра посока, а и защото виждах с какъв ентусиазъм тя работеше и се стараеше да бъде перфектна в работата си. Но точно това явно не се харесва на работодатели като тях, на които липсва всякаква етика и морал. След като я назначиха на трудов договор през м. април, т.г.,работата и нарастна и трябваше да съвместява няколко професии, включително и касиер, със спесимен в банката . Огромното напрежение, на което беше подложена доведе до сериозно увреждане на здравето и. А тя сама отглежда петгодишната си дъщеря. Нито един ден не си е тръгнала след приключване на работното време / въпреки, че не е на ненормиран работен ден/. И вчера в края на работния ден,в момента, в който тръгваше за тържеството на дъщеря си , и беше връчена заповед за прекратяване на трудовото правоотношение. Без дори намек от тяхна страна за това. Нито един работодател не може и не постъпва така със своите служители. Познавам добре Кодекса на труда и знам, че при прекратяване на трудовото правоотношение по чл.71 не е необходима мотивация от страна на работодателя, в чиято полза е срокът за изпитване. Но къде е техния морал? С неетичното си поведение нанесоха непоправими вреди на дъщеря ми и на цялото ми семейство. Няма да оставя нещата така, не за да я върна в идиотската им фирма, а за да не страдат и други млади хора като нея, подложени на унижения и експлоатация от хора като тях. Защото в дългогодишната ми практика като ръководител сектор „Човешки ресурси” не съм се сблъсквала с по – некоректно поведение от страна на ръководството към служителите в някоя фирма. Ще уведомя съответните органи, ще направя този случай достояние до медиите, за да знаят как в „Европейска” България работодатели без необходимите качества, с фашистки методи се гаврят с най – съвестните си служители , а толерират некадърниците.
Дъщеря ми беше изгонена не заради липса на качества, знания и умения, а защото не им беше удобна. Защото за тях по- ценни са доносниците, некадърниците и тези, които играят по техните измислени правила.

От една майка

Не сте права . Ако сте контактен с хората и знаете как да подходите и как да предложите продукта и как да накарате дадениа клиент да се замисли за нещата които могат да се слу4ат 100 % ще имате успех. Аз ли4но работя ж ДСК- Гаранциа и сам в малък град с не много високи заплати но имам продажби които мен лично ме удовлетворяват. Едва ли едно работещо семейство не може да си задели 50 лв на месец за детето си. просто вашето мислене а и на голяма част от българското население е много изкривено,. И съжалявам че го казвам но за кръчми имат пари а за това нямат. И ние сме трагнали да ставаме европейци. тцт цтц цтц тц

Колко застраховки трябва да направиш на месец за тези 200 лв.Благодаря предварително

Не се захващай.... с такава деност. В тези трудни времена кой ти прави застраховки, като се има в предвид в какви условия живеем. Два са факторите които те отблъскват веднага: ГРАЖДАНСКИ ТРУДОВ ДОГОВОР И МИНИМАЛНО ЗАПЛАЩАНЕ 200лв. и процент.С какво може да те заинтрегува такава работа . Хората искат нещо стабилно и подобаващо . В течение на времето човек да може да се докаже, но да има стимул например от заплащане 500 лв. нагоре и добри условия.

Не мога да разбера,защо всички които са негативни са и анонимни.Щом си велик и смел,кажи си и името.Аз съм доволен служител,работя и на друго място и ми харесва

В ДСК-ГАРАНЦИЯ С ДВЕ ДУМИ ШЕ ВИ ОБЯСНЯ ЧЕ Е МНОГО ЗЛЕ. ЛОШО ВПЕЧАТЛЕНИЕ МИ НАПРАВИ ИНТЕРВУРАЩАТА ТИНЧЕВА СЕ КАЗВАЩЕ МИСЛЯ НЕЗНАМ НО ТАЗ ДЕВОЙКА Е ОТ ДЪЛБОКАТА ПРОВИНЦИЯ СИГОРНО, ПОНЕ ТАКЪВ ВИД ИМАШЕ. С ЕДНА КЪСА РОКЛЯ НА ДАНТЕЛКИ И СИН ЛАК. АБЕ МНОГО ЗЛЕ. ЗАТОВА РАЗПИТАХ ТУК ТАМ, ПРОЧЕТОХ НЕЩО И ФОРУМИТЕ И ИЗВОДА МИ Е ЧЕ ДА РАБОТИШ В ДСК-ГАРАНЦИЯ ИЛИ В КОЛ-ЦЕНТАРА И НЯМА ПОТЕНЦИАЛ.

МНОГО ЗЛЕ

От три години работа за Компанията и мога да кажа единствено БЛАГОДАРЯ за невероятната възможност и разбирането, което срещам и от работодателя и от колегите си!
На недоволните - съжалявам, че не сте намерили точното си място сред нас!
Растем бързо и се учим, понягока и на база грешки, но затова пък усилията си струват на 100%,когато знаеш какво търсиш от работата и Живота си и особено, когато знаеш колко струваш!