Клиент Х ООД /img/frontend/nomap.png"

Клиент Х ООД

Работих известно време в тази фирма и ще се опитам да бъда обективен.Говоря за BPO проекта им.

Започвам с плюсовете според мен.

1.Местоположение-близо до метростанция Западен Парк.
2.Колегите бяха точни по мое време.
3.Заплатите никога не закъсняват.
4.Допълнително здравно и индексация на заплатите за първите две години.Допълнителен отпуск след 3 години.
5.Бонус система-постижима.
6.Годишни партита и събирания.
7.Сравнително сигурна фирма.

Май сега е ред на негативните неща,пак според мен.

1.Работа на два монитора и гледане на някви файлове,където една запетайка от 5000 символа може да е проблем.Доста изморително.
2.Най-добрите хора(технически и с добро държание) ,които познавах напуснаха(заради лошото управление-техни думи) или бяха уволнени при постигане на най-добрите резултати до сега.
3.Заплатите много варират и не се плаща според опит и твойте познания.Например,хора на една и съща позиция взимат X или 2X.
4.Човешкия фактор почти липсва гледат се business needs,дори и да са detrimental to your health.Така че внимавайте.
5.Фирмата създава правила,които сама тя не спазва.Без коментар тука.
6.За ръководители на екипи се взимат "удобни",а не кадърни хора.Не твърдя,че съм от последните.
7.Конкурсите за позиции са според мен и много други колеги да се създаде фалшивата илюзия за равен избор.Много пъти те са предрешени.
8.Управлението според мен е не е много добро.но това е много мнение.

Спирам до тук.Бих ви посъветвал да кандидаствате в Implementation или Маpping.

Успех и здраве на всички.

Само факти:
Едно посещение изисква:
– да се запознаеш в детайли със сцинарии, въпросник и допълнителни разяснения към тях
– да проучиш къде се намират обектите/обекта, да ги посетиш и да си изиграеш ролята
– да запомниш безумно много детайли, което е почти невъзможно и знам, че голяма част от отговорите са импровизирани (тук помага записването на детайли веднага след посещението)
– да попълниш отговорите си в системата им (въпросите са от порядъкна между 30 и 60)
– да си следиш сам броя на посещенията и на плащанията, за да си сигурен, че са изчислени точно
– да отидеш до Еконт, за да си вземеш парите

Цена на едно посещение, най–често 7 лв, при по–сложните могат да стигнат и 20 лв
По изброените по–горе точки за едно посещение се отделят минимум два часа
Това прави часова ставка от 3,50 лв на час
Това е. Изводите оставям на вас.

Изключително съм впечатлена от така неизвестната ми фирма като цяло. Кандидатствах за buyer support. Първо тест на английски и след това 40 мин. Интервю с мениджър, тийм лидер и hr. Много приятен разговор с въпроси по европейски стандарт: Защо да вземем вас, разкажете за стресова ситуация, какъв човек сте. Питаха за финансовите ми очаквания. Казах им долна граница. Излязоха с оферта, в която ми дадоха повече. Когато харесат кандидата и той има резерви му се обаждат лично, за да изяснят въпросите и с каквото могат да наклонят везните в тяхна полза. Много препоръчвам, защото са професионалисти.

Работя в тази фирма от много години. Шефовете са готини, да, трябва да спазваш определени срокове, за попълваш в системата отчети, но коя работа няма изисквания към служителите.
Заплащането е винаги в срок, не бавят парите.

Работя с тази фирма почти откакто е проходила и това го разбрах по начина им на работа.
Оплаквания от заплащането , не не е от фирмата а от стандарта ни на живот в държавата. Винаги са били коректни , плащали са навреме, пътните също.
Уважение - винаги .
Не мога да се оплача от нищо спрямо други фирми.
Това са задачи за допълнителни доходи , а не основни.Който търси основни да си направи фирма, всеки е тук за да печели.

Много исках да работя в тази фирма и крайно много се разо чаровах като разбрах че не се работи на договор,плащат 2 лв на направена анкета на два езика.Дават ти малоумни списъци с контакти където контактите въобще не са ясни,и ти докато се сетиш как ще се свържеш с човека са минали два часа които не ти ги плащат.Голяма срамота,няма такова подценяване!

Плащат от 5-8 лв. на проверка за `таен клиент` в банка,заведение за хранене или пък магазин на мобилен оператор.не поемат пътни,няма заплата,плаща се на направена проверка,която ти възлагат с определен срок.После попълваш дълаг едночасов въпросник в онлайн системата им,в която се регистрираш.Прикачваш и направени снимки на посетения обект.Наистина на запад се плаща много повече за тези неща,а тук е мизерно.При посещение в други околни градове или села,могат да ти пиемат пътните но трябва да се уговориш.Трудно е,мизерно заплащане.

Обръщам се към всички "наведени" пчелички /тайни клиенти/ да знаят:
Подобна работа по белия свят струва между 20 - 50 евро на час. Също така е добре да се има на предвид, че една инспекция се прави за минимум 3 часа.
И най-важното: целия процес на изследване, без значение на обекта /фирмата/ спестява на същата неимоверно много средства, както и спомага на мениджмънта за бързо и адекватно мениджърско решение.
За ваше сведение Ви информирам, че правилното мениджърско решение може да струва МНОГО пари.
Просто вземете незначителна част от него.
Благодаря за вниманието.

Искам да Ви помоля, ако имате възможност да ми пратите отовор на Email , относно кандидатурата ми за работа по вашата обява за град Несебър. Не съм сигурна в коректността на сайта Jobs.bg и просто искам да разбера дали е достигнало до вас моето CV.

Моля Ви пуснате актуална информация за климата и работната атмосфера във фирмата, работното натоварване и евентуално други особености. Благодаря предварително.