Виктория Груп /img/frontend/nomap.png"

Виктория Груп

Благодарности към София Бакиш и Адриан Димитров
Благодаря ви за удоволствието да работя с вас !

Работя като камериерка във Виктория палас Моля ви за информация относно заплащането Благодаря ви

Не работете на Елените!!!-Не плащат и се държат отвратително с работниците(персонала)освен това работи се без почивен ден,ограничават те от плажа и не ти дават да се движиш където си поискаш,не ти дават да се храниш,на всякъде са поставили камери и те следят като затворник и те настаняват в общежитие без никакви условия за живеене и цяла нощ се чуват викове и блъскане на врати и др. и не може да се спи!!!
Там е жив ад!

Честит 24 Май!
Пиша ви отностно мения и впечетления.Подавах си CV и една от фирмите , която ми се обади беше хотел "Чайка".Всичко звучи добре , в хотела ще работи и едно момче от моя град.Въпреки това силно се притесних от прочетенето тук.Иска ми се да науча повече и най-вече за условията за спане(мизерията не ме плаши, цяла година живея в Студентски; единственото , което искам е прозорци и да няма влага)
Има ли доволни от работата? За моята позиция ще работя 2 месеца като Хост.Казаха , че работата не е много отговорна , само посрещане на туристи и да помагам на управителката.
Благодаря ви предварително.Ще съм много радостна , ако ми помогнете.
С уважение
и пожелание за хубав,
слънчев ден, Мария. =)

Лошо, много лошо. Пълна тъпотия,никаква организация и логика, интриги, прости и зли жени, алчни човечета и абсолютна комплексарщина царят в Роял Парк. Бутафорната и кичозна обстановка няма да я коментирам, явно това са разбиранията на някои хора за кралска визия. Рибата е вмирисана от главата повярвайте и пръска миризма по цялата верига и на всякъде по притежание. Жалко за невероятното място на което се намира комплекса. Само идиот може да го облагородява с палми. Винаги съм си мислил, че Стара Планина не е достатъчно красива без палми и хоп ето и друг гений смята така.

Когато започнах работа за първа година в този хотел имах усещането,че съм попаднал на място където работят професионалисти  от които мога да се уча и развивам в сверата на туризма, но още след първият месец разбрах,че това не е най-подходящото място за тази цел. Въпреки това останах и работих до края на сезона като сервитьор.Работата обаче няма нищо общо с това което правят колегите в другите хотели.При нас се работи по следния начин;
1.Персоналът се наема на работа без дори минимални изисквания за опит или владеене на чужд език.От тук се започват и проблемите с туристите.
2.В хотела има сериозен недостиг на прибори,чиний,чаши и най вече от хора.Като пример ще посоча че 1600 туриста се обслужват от 12 членна смяна- 6 сервитьора,1 барман,2 пикола,1 чистачка и един началник на смяна.
3.Основният ресторант е с вместимост 340 места а на всяко  хранене(закуска или вечеря)  поемаме около 800 човека в рамките на 4 часа като основната и по-голяма част от туристите идват на веднъж в рамките на един час.
4.Освен,че липсват прибори за хранене и туристите чакат по няколко минути за да си сипят храна,слет това още толкова докато си намерят места за да седнат и да се нахранят,липсват и чисти покривки за масите.Започваме вечерята с 10 чисти карета за смяна а масите са над 40.Трябва с 50 ножове и 70 вилици да нахраним 800 човека.За чашите на бара, ако изобщо са останали такива, няма да говорим.Само ще кажа, че липсва миялна машина и всичко се мие на ръка,без веро или някакъв препарат.Приборите също се мият по този начин защото просто са твърде малко като бройка и няма време да се измият както трябва.
5.Мръсотията е на всякъде-в кухнята,ресторантите,хотелските стаи.На туристите не се сменя спалното бельо на време,боклуците на хотела се изхвърлят в един камион които е спрян на централния вход на хотела и миризмите от разлагащата се храна се носят във въздуха цяла нощ.
6.Заплатите на длъжностните лица в хотела са;
 -пиколата(ресторантска част) получават 340лв. ако нямат глоби, което рядко се случва.
 -сервитьорите получават 390лв. като и за тях важи същото.
 -салонните управители получават около 700лв. Казвам около защото и тях също ги глобяват с поняколко десетки лева всеки месец.
 -барманите ако получат поне веднъж за целия сезон цялата си заплата от 450лв. е цяло чудо.Поне аз не знам до сега това да се е случвало.
-трудовите договори са на 4 часов работен ден, 5 дневна работна седмица и осигуровките се начисляват на сумата от 168.00лв. Мисля,че няма смисъл да ви казвам,че се работи не на 4 а на 8 часа, не 5 а в 6 дни от седмицата.
И на края да предложа нещо на тези кандидати за работа, които все още се съмняват в тези неща и все още имат желание да работят в този хотел- не се доверявайте на обещанията които ще чуете преди да ви вземат на работа и освен, ако не сте някои крайно нуждаещ се от пари човек който е изгубил всяка надежда да си намери добре платена и смислена работа не започвайте там,просто не си заслужава да си губите времето и да си късате нервите с глупости.

Работих едно лято в хотел в Елените.
Точно преди да отида да работя там ,чух страшни работи за комплекса,но си казах,че най-вероятно са измислици.
Когато отидох,ме настаниха в тавански помещения БЕЗ ПРОЗОРЦИ !!!!
Няколко дена бях в шок,не знам на кой свят съм.Така бяхме повечето служители в хотела.аз пак бях с още 5-6 човека в моето таванско помещение,като спяхме на дюшеци по земята.в други помещения бяха по 12-13 човека .Добре,че имаше поне климатици и другия последен плюс на помещението беше сносната баня,която ползвахме всички.
Когато си в почивка и не излезеш де речем един ден,после като излезеш на слънчева светлина,все едно за 1-ви път виждаш слънце,все едно проглеждаш за 1-ви път.
Другото лошо нещо е кухнята.
Преди да работя там,чух че спр много туристи са се отровили от храната.не знам колко е било вярно.
Аз за 2-3  месеца работа там,за щастие повръщах само една цяла вечер.Скъсах се .... от някакакъв буламач,естествено за персонала беше буламача от храна останала от предните дни.Както и да е,повръщане ,повръщане,какво да правиш,случва се,но след тази случка,вече внимавах какво ям-само картофи и зеленчуци.....
За заплащането,останах отначало в шок,че ти плащат с един месец закъснение.......
Като си заминавах,имах да вземам една пълна заплата и една на половина.
1000 пъти се радвах,че по някакво чудо убедих директорката да ми даде цялата заплата,защото ми предстоят разходи и т.н.
Защото,за остатъка казаха,да си оставя адреса,понеже не живея в Бургас,за да ми пратят по пощенски запис парите.
Е да ама НЕ!
чаках 1 месец,после звънях и ми казаха,че трябва да отида или до Елените или до Пловдив за да си взема парите,при положение,че отначало казаха,че нямало проблем да ги пратят по пощата.
Аз ако бях дал пари за път да отида до Елените или до Пловдив,щяха да ми отидат половината пари от тези които трябваше да ми дадат.
НЕ знам какво да кажа,преживях ги парите,но въпроса е принципен.
От този като спестят 200 лв от онзи 150,от трети 500 и така се правят милиони.
Да не говорим,че повечето хора които работеха там бяха спр млади,може би по-голямата част бяха под 18 ....
Няма как трябва да разберат от млади ,че на този свят който няма пари ,си остава роб.
Не желая да ви казвам,дали да работите там или не.
Останах с много приятели и  както с приятни така и с неприятни спомени.Всеки с късмета си,но Елените са красиво място само за Гостите,От таванските помещения без прозорци,красивата морска гледка,както се досещате,нешо не се вижда :)
Късмет на всички !

Изобщо не може да става дума за работодатели в тази фирма ,защото след като работодателя е наел даден служител и той си върши дадената работа ,би трябвало служителя да си получи възнаграждението на определена дата ,а не когато има пари .Тези хора ,ако може да се каже така са най-непочтените ,които съм срещала  през живота си ,така ,че вие преценете каква фирма е Виктория груп

Чета мненията на хората за Виктория груп , може да има всякакви такива. Едни са доволни ,други - не ,винаги е било и ще бъде така.Но би трябвало тези ,които имат някакви претенции , поне да се изразят правилно ,а не с куп правописни грешки ,а после да очакват огромни заплати. Имаме отношение с Виктория груп вече над 4 години и лично аз съм доволна от отношенията. Общувам с разбрани хора от ръководството ,изградили сме отношенията и винаги срещам разбиране . Знам колко е трудно да работиш с туристи ,знам и какъв персонал се търси и как се намира добър такъв ,така че шапка свалям на хората ,които се занимават с това.

Работих в тази фирма 3 години и мога да ви кажа че съм страшно доволна. Навсякъде има проблеми и неуредици, и тук ги има, но ако имаш желание да работиш и се опитвош да дадеш максимума на който си способен ще те оценят.
Виждам че се пишат доста глупости за тази фирма, ПОВЯРВАЙТЕ МИ КОЙТО МОЖЕ ДА РАБОТИ, МНОГО ДОБРЕ ЩЕ БЪДЕ ПРИЕТ КАКТО ВЪВ ВИКТОРИЯ ГРУП, ТАКА И НАВСЯКЪДЕ ДРУГЪДЕ. А който иска да получава без да дава " Е, това и ще получи!!!!!
Много са си точни и в плащанията, 1-2 дни разлика, това никой не го гледа.
И ПРЕСТАНЕТЕ ДА ГОВОРИТЕ ЗА ПРАНЕ НА ПАРИ. Тук говорим за работа и работодатели!!!!!
Това не е някакво жълто вестниче за да пишете измислени глупости и клюки!!!!!!!!!!!!!!!