Виктория Груп /img/frontend/nomap.png"

Виктория Груп

Хора, обмислящи да работят на това място, МОЛЯ ВИ, прочетете мненията и не си го причинявайте ЗА НИЩО НА СВЕТА, кракът ми повече НИКОГА няма да стъпи на това място, не само като работник, а и като турист, мога да напиша книга за трите сезона, през които работих в този хотел ( бел.ред Роял Касъл ), именно сезон 2011-2014 и не бих пожелал и на най-големия си враг да работи, просто не знам от къде да започна и ще пробвам да напиша основното, въпреки, че ако трябва да съм дори малко подробен ще ми отнеме 2 дни да напиша всичко.

1. Заплащане - ако изобщо получите такова, определено няма да е каквото сте се уговорили, последната заплата може да я забравите, с обещанието, че ще я получите, ако се върнете следващия сезон, 5 пъти са ме глобявали за по 50лв. едното от които беше, за изядено 1бр. кюфте, което щеше да бъде изхвърлено, а не ни беше разрешено да обядваме и вечеряме, поради натоварването в хотела.

2. Уважение - не мисля, че тази дума е позната на който и да е пт мениджърите в този пропаднал комплекс, за тях ти си по-долен от лайно, което са настъпили на път да се качат в джипа си за 100 000лв. Не биха те и заплюли, камо ли да имат някакво уважение към теб, заплатите се дават в присъствието на около 15 човека охрана, поради безкрайната "любов" към шефовете. Могат да те глобят за каквото си поискат - нас са ни глобявали, заради това, че сме ползвали тоалетната на етажа по малка нужда и какви ли не други глупости.

3. Привилегии - получавате " веднъж в живота " привилегия да нощувате в така нареченото общежитие- което по-скоро прилича на лудница или конц-лагер, пълен с въшки, бълхи и огромни стършели. Вратата ни беше разбивана около 5 пъти и то не от кой-да е, а от охраната и тяхната шефка, с цел проверки " да не случайно да си откраднал нещо" както се изразява тя. Проверката представлява - в 7 часа сутринта, ако си имал нещастието да си заключиш вратата тя бива разбивана с шут и нахлуват 4-5 " охранители ", придружени от тяхната шефка и започват да тарашат както твоите лични вещи, така и на другите ти съкравртиранти, дори и тях да ги няма в момента ( това ми се е случвало 3 пъти).
Охраната преби 2 служители на съседния хотел, понеже " се правили на интересни", редовно проверяват дамските чанти на работничките, абе като цяло нещо като Гестапо са.

4. Фирмена сигурност - ами фирмата смени името си 4 пъти, докато аз бях на работа там, представете си за какви измами става въпрос, правили сме фалшиви графици за работно време, заради евентуални проверки.

5. Натоварване - ако сте имали нещастието да започнете като сервитьор, работно време "уж" има, но е доста разтегливо понятие, в зависимост от колко е натоварен хотела, на сватби сме карали по 16-18 часови смени с 2 часа почивка ( 1 брой ), за което получихме по 20лв. бонус ( участието в сватбата уж бе опционално, но ако откажеш те глобяват ). Смените рядко са под 12 часа освен в края на сезона.

6 Потенциал - без коментар

7. Местоположение - на края на нищото, има 1 супермаркет, за който трябва да излезеш ИЗВЪН самия комплекс, понеже не е разрешено да преминаваш през по-краткия път, а именно през другите хотели, глобиха ме 50лв. веднъж именно за това, а на втория път бях заплашен с думите " а си минал пак от тука, а съм те пречукал". "Храната" , осигурена за персонала е 2 вида - помия с неизмити цели картофи и пръст или компот от супа, кремвирши и друга останала от седмицата храна от блок-масата на хотела.

8. Колеги - е тук не мога да се оплача, колегите, за жалост бяха повечето свестни ( за жалост - понеже ми е жал, че и те бяха подложени на тези мъчения ), повечето ( както и аз ) бяхме млади, неопитни хора - точно идеална жертва за този " работодател", но и до сега имам приятели от колегите там, с които поддържам връзка. ОТЗ-тата от друга страна са на късмет - на късмет, понеже и те не се задържат повече от един сезон, едната година бяха горе-долу добре, втората за радост бяха разбрани.

9. Работна среда - изключително тегава, картинката по време на смяна е нещо от рода на евреи в концлагер, преди разстрел.

В заключение бих добавил - за нищо на света не започвайте работа на това място, освен ако не страдате от висша форма на мазохизъм, това е без спор най - отвратителното място, на което може да работиш в България. Единствения плюс е огромното облекчение, което получаваш след като напуснеш това място и се заречеш, че кракът ти никога няма да стъпи там. Ако някой е решил да отиде като турист там - след нещата, които съм виждал да се случват в кухнята, искрено му препоръчвам да размисли.

Съжалявам че бях наета на работа в хотелите на Виктория груп, защото го направих, въпреки негативните отзиви тук. Сега останах с 1/3 заплата от договорената за м.08, получих само тази - по документ! Но похарчих толкова за пътуване до месторабота, тъй като служебните автобуси не са подходящи за уважаващи себе си хора. Колегите не получиха от борсата голямо обезщетение, тъй като се подписаха на ниско възнаграждение в трудовия си договор. Също така сгреших, че не обърнах внимание на това кога се изплащат възнагражденията - а именно до края на следващия месец! Сега винаги проверявам посочения срок в трудовия си договор! Ако си договорите добри условия в трудовия договор няма да загубите!

Некоректен работодател!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ужасни условия на труд - настаняване... храна.. /по-добре си купувайте храна от супермаркетите, ако не искате да се разболеете/
Няма да ви изплатят последната заплата - тоест разликата между уговореното и подписания трудов договор. Няма да си получите заплатата!
Некомпетентни Управители с неадекватни реакции и никакво зачитане на личното ви достойнство и работата, която извършвате!!!!!!!!!!
Загуба на време, пари и квалификация, които можем да получим при друг работодател.
Не ви съветвам да работите за никой от хотелите на Виктория Груп !

НЕ И НЕ!

Никой не би следвало да работи за тази фирма.Никакво уважение, самозабравили се шефове, извънредния труд не се плаща и никой от управляващите не знае, какво да прави.Пълно безхаберие.Не може продавачка на обувки да управлява комплекс... Работи се много и никой не ти нито уважава, нито плаща труда.Безумни удръжки, по 80лв на човек за КАФЕ.Трябва цялото ръководство да се изкорени и да се започне на ново.Работи се с неквалифициран персонал и хора, които грам не разбират от този бизнес.Целия комплекс Елените е страшно зле управляван.Краде се масово и после се удържа от персонала.Пълно безумие...
Хора не работете там.И за капак, когато напуснете ви режат от последната заплата и то 1/3 до 1/2 от заплатата.

Семейство Арабаджиеви да се научат да сменят чаршафи, да се научат да сервират и да работят на рецепция, защото с тези незаконови глоби, нерегламентирани правила, орязване на заплатите и липса на уважение и следване на НИКАКВИ правила, НИКОЙ ама НИКОЙ няма да работи за тази верига.
И не те са виновни, а хората които си превишават правата ПОД тях.
Не знам дали Арабаджиеви ще забогатеят от нераздадени премии и извънредни часове неплатен труд, може и да не знаят. но със сигурност парите НЕ СЕ ДАВАТ , хората са разочаровани и унизени.
Неправомерни уволнения и не-зачитане на основни човешки права. Вие ще страдате от некомпетентни хора хоито крадат от фирмата , от персонала и от клиентите.
Пожелавам ви много ама много зает сезон.
п.с. дори и украйнците не искат да работят за ВАС.

Това е една измамна и пирамидална структура.
Всеки един от хотелите е катастрофа, всичко става в последният момент. Приятели искаха да им резервирам къщичките, съжалих, че въобще се ангажирах. Казаха, че повече никога няма да се върнат на това място.
Ако искате да работите тук,пари няма как да видите или ако вземете, те ще са орязани или със закъснение. Човек, който би се наел да работи там е меко казано"мазохист".
Всичко там се върти в един порочен кръг.
Не ми се вярва, че все още има хора, които се наемат да работят .
Ще се радвам, ако мога да се видя лице в лице с някой от управата извън комплекса, ще падне голяма забава.
Едно олицетворение за това, което става в нашата държава е именно к-с Елените. Хаос, безпорядък, незачитене на никакви човешки права, лицемерие.
На върха на пирамидата стои г-н Ветко Арабаджиев, който е и собственик, така че правете си изводите.

Работих във в.с. Елените.
Условията в общежитието са мизерни без никакви условия за живеене,
топлата вода е лукс, къпеш се със ледено студена вода, няма душове, къпането става с поливане кой с каквото намери, чаршафите са поне от 20 години с петна, лекета,изпокъсани.
Ромското съсловие тенденциозно увеличава своя дял сред работниците на Елените които предимно са наркомани, алкохолици, луди, с две думи най големите отрепки на България!
Кой нормален ще отиде да работи там? Отговорете си сами на този въпрос.
Заплатите са от 250 до 500 лв. в зависимост от длъжността и минус 100 лева за осигуровки на месец.
Последната заплата я отпишете защото няма да я получите!
Аз още чакам моята, вече година.
Храната е под всякаква критика - отврат!
Трябва да си или ненормален или мазохист за да отидеш да работиш там!
Хайде със здраве.

Хора за нищо на света не ходете да работите на Елените!
На Елените не плащат и се държат отвратително с работниците(персонала)освен това не ти дават да се храниш,на всякъде са поставили камери и те следят като затворник и те настаняват в общежитие без никакви условия за живеене!Отношението е като към животни!

Започнах работа през 2012 г. в зоната на вилите.Всичко беше ОК след като свърши сезона,без бавене си получих цялата заплата.През 2013 г. реших отново да съм на същия обект,но управителя на вилите беше вече друг.Сезона премина в малко по-различна светлина.Последната ми заплата беше отрязана от София Бакиш,от която бях доста разочарована.През 2014-та година смених обекта и длъжности с един от хотелите-Андалуcия.Но както често се получава,има хора на позиции,за които не стават.Заради малко по-вишестояща персона на рецепцията,доста хора не искаха да останат на работа.Дано това се е усетило и да не се повтаря и догодина.ВСИЧКО СЪС ЗАПЛАЩАНЕТО Е ТОЧНО И ХОРА,ХОДЕТЕ ДА РАБОТИТЕ НА ЕЛЕНИТЕ,КОЙТО ИСКА ДА СПЕСТИ,Е ВЪЗМОЖНО :)