Архидея ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Красна поляна, Квартал РАСАДНИКА, бл. 25, вх. Г, ет. 5&markers=София,Район р-н Красна поляна, Квартал РАСАДНИКА, бл. 25, вх. Г, ет. 5

Архидея ООД

Кандидатствах за работа по  обява  http://www.jobs.bg/f2189902. Обадиха ми се и се разбрахме за 13,30  на следващия ден.
В 13,20 бях пред входа на фирмата,,портиера ми отвори да влезна в двора.
До 14,20 стоях и чаках да бъда приет за интервюто.Нямаше кой да ми каже колко време ще трябва да чакам още и аз си  тръгнах.
Опитах се да се свържа с човека който ме покани на интервюто,но телефона му беше зает.
След около два часа покъсно ми се обади.Дотогава ли трябваше да вися като  сопол пред вратата.
Това е първата фирма в която съм чакал да ме приемат за интервю толкова време и немисля че си заслужава да падаме толкова ниско.Всички си имаме своето самочуствие и нетрябва да се излагаме
Явно погоре другите както са го  описали е така.
Нямам наблюдение на цеха и как е вътре ,но има камери за наблюдение по двора и сградата.За какво са те си знаят.

Напълно съм съгласен с Дидо всичко което казва е вярно
Тезо хора смятат че всеки който работи за тях им е задължен за всичко.И те никога не са виновни за нощо за всичко си виновен единствено и само ти (работникът ) Постоянно се чудят за какво да ти направят проблем и за какво да те глобят.Ако искате да ви третират като прислуга заповядайте в архидея (не сличайно е с малки букви) Всеки който е работил и работи в тази фирма съжалява че е направил тази постъпка.Започвайки работа там бъдете готов да ви заключват в цеха и да не можете да излезете ако някой не ви отвори същото е и за влизането, да ви се обявява десет минути преди края на работния ден че днеска ще се работи докато не се натовари камиона което може да отката и до 22.00. Това че си имате свой личен живот и трябва да си приберете децата от градина си е лично и само ваш проблем.
Започвайки там ще имате само за какво да се ядосвате, нищо хубаво няма да видите.

има ли смисъл да почвам работа там

Браво Дидо.- Един човек които изказа мнение и то адекватно. винаги сме мислили че ти защитаваш интересите на гигови, дори на моменти те мразехме. Сега обаче положението е много зле. Едва ли нещо ще се промени. Успех Дидо:)

Каквото и да кажа ще е малко..... а личното ми мнение е че фирми като тази трябва да ги забранят.... собствениците Гигови са в някъкъв техен свят, лицемери по душа, и със самочувствието че владеят човешки съдби. във тази фирма работят около 60 човека, всички те са водени от едно единствено чувство..... наречено СТРАХ.... фирмата постояно се проверява от инспекцията по труда. охрана на труда и т.н.   за да продължават все така сем. Гигови се оправят със тия служби.... как ? можем само да предполагаме... ако постъпите на работа там, 1 месец ще ви дотират заплатата с около 200 лева... това е добре...... но ...? на 2 месец ще получите по малко и ще ви се обясни че нещо не са доволни шефовете..... на 3 месец ще ви уведомят че ви връщат с една заплата назад..... както пише в договорът ви.... между всичко това ще трвбва да работите събота и неделя...... спокоино никои няма да ви ги плати.... но сте длъжни, защото не сте си свършили работата през седмицата...... Всъщност фабриката от години стои на масата за продан..... някои едва ли ще я купи..... но може и да се случи.........определено отиваики там да работите от вас се иска да се ожените за архидея...... семеиството ви е на 2 план според Гигови........Хора колкото и да сте притиснати до стената..... потърсете друга фирма, ааааааа и щях да забравя, тази заплата която ви спират и ви връщат с един месец назад..... просто никои не я я полчил......... успех и господ да ви е напомощ

Кандидатствах във въпросната фирма преди време, а така се и случи, че познавам някои колеги правили същото така, че без да си изкривя душата мога да ви кажа да не си губите времето да кандидатствате там, освен ако не сте притиснати до стената, защото навярно точно такива хора търсят там. Кандидатствах за позицията мебелен конструктор, до заплащане изобщо и не стигнахме защото още като чух изискванията и условията за работа прекратихме интервюто. Последното провеждаше някаква жена, не ми се представи, навярно съпругата на собственика. От въпросите и личеше пълна липса на познаване на работата и въпросите бяха меко казано абсурдни от типа на колко дъски могат да се съберат една към друга. Работното време беше "до като се свърши работата", който както иска да го разбира. Трябвало да се дават "дежурства", колкото и абсурдна да звучи думата в събота. Когато попитах заплаща ли се извънредния труд ми се отговори "Няма такова нещо като извънреден труд". Това сложи и точка на разговорът ни. Забелязвам, че близо месец по-късно все още търсят персонал за 6-7 позиции които бяха обявени още тогава. Сами можете да си направите извода дали някой и да се съгласи на тези условия, би издържал на тях повече от седмица или две. Обърна ми се внимание, че секторът мебелно производство бил в голяма криза. Знам го не по зле от тях, и явно по примера на управляващите държавата ни и Архидея смята, че кризата трябва да я плащат служителите и.

Кандидаствах във фирмата за длъжност мебелист в средата на декамври 2011г.След  три интервюта, ми се обадиха, че съм одобрен за работа и ме помолиха да дойда на работа в събота, тъй като имаха спешна поръчка.За заплащане не стана дума. В понеделник поисках да се срещна с управителя, за да уточним заплащането и подписване на трудов договор. Оказа се, че го няма.Така беше и във вторник и сряда.През тези дни ме използваха като общ работник, бояджия и мебелист.Бях готов на всякаква работа нали трябва да ми се уплътнява работното време.
Среща с управителя така и се осъществи.В четвъртък отговорничката на смяната (мисля, ве се казва Мария), ми съобщи без повече обяснения, да не идвам повече.
Така работих шест дена за фирма Архидея без пари.Явно така си намират хора да им работят без пари!Дори и да не са не харесали като работник, смятам ,че ми дължат минимално заплащане заради това, че са ме ангажирали да идвам на работа шест дена.
И срещу такива некоректни работодалели нищо не можеш да направиш!

Фирма с постоянно текучество на хора.Всички са на около 2 месеца.Търсят предимно хора които не са от София и живеят под наем,работи се в събота и неделя,винаги с удължено време(с колко,според-зависи).Работиш без договор,не дават инструменти,работиш с общи.Продукцията е малко,грозна на вид и в повечето случаи ъпсурдно конструирана.Заплатата,която предлагаха миналата година беше 800 лв.

"Архидея" е дъщерна фирма на " Ирида" и двете са собственост на Гигови и в двете е изключително некомфортно за работа .Не спазване на работно времо и никакви компенсиране ,безумни командиравки започващи в петък или в навечерието на празници.Оставаш с впечатлението ,че мебели се монтират главно нощем или в неделя.Нека всеки ,който харесва да се занимава с мебели и уважава труда си се замисли заслужавали си да намрази занаята