ХИПОЛЕНД /img/frontend/nomap.png"

Най-абсурдната фирма.Минат-не минат няколко месеца и те отново търсят счетоводител.Как пък от 7-8 години на нито един подходящ кандидат не попаднаха? И какво си въобразяват-ще сменим името на фирмата в обявата и все ще клъвне някой наивник.Наивниците обаче отдавна свършиха.Хиполенд,Феликс тойс,Сандик,Мис 69...Как пък за всичките тези години не можаха един свестен счетоводител да намерят в цяла София?!???

Колега Анонимен ,абсолютно си прав за това което пишеш , аз го потвърждавам .Всяка една дума е самата истина , за съжаление .Явно е такава политиката на фирмата , експлоатация до дупка. Особенно това със стърченето е върхът . Няма кьорав човек в магазина 1-2 часа , обаче ти трябва да стърчиш :) Последиците за здравето са ужасяващи, всички колеги се оплакват от това , ама какво ще правиш, безизходица.

Безплатен съвет от вече бивш/за щастие/ служител на тази "фирма"-при никакви обстоятелства,независимо от колко време сте без работа,не започвайте работа там!!!
Бих искал да разясня подробности относно длъжността складов работник,която в трудовия договор е представена като "продавач-консултант",като склададжията взима 10-20 лв повече от истинските продавачи,задълженията му са безброй,като той съчетава 4-5 отделни длъжности,на които назначени хора няма,щото 1 човек може да върши всичко.
1.Склададжията приема физически стоката-пренася я до склада,понякога и ръчно,ако няма условия това да стане с палетна количка,асансьор или рампа.Той носи отговорност с подписа си,ако доставената стока се различава от тази на стоковата разписка-понякога плаща от джоба си.
2.Склададжията е чистач-мете и мие магазина,щото шефовете си спестяват от наемането на хора за тази цел.
3.Той е и продавач-консултант,когато няма стока за приемане и изделия за сглобяване-продава.
4.Склададжията сглобява мостри и такива по желание на клиента,като за дейността му се изисква разчитането на упътвания,сръчност и бързина,каквито не всеки притежава/ама това се разбира впоследствие/.
Сега малко светлина като цяло за раб.атмосфера в магазина за детски усмивки-заплатите са уникално ниски-минималната и малко над нея-това за продавачите и склададжиите.При липси-щетите се плащат от персонала,щото жива охрана няма-пести се и оттам.Често се остава след свършване на смяната по 1 или друга причина-това не се компенсира никак-нито с пари/утопия/,нито с връщане на надработените часове-имал си време,останал си.!Стои се прав през цялата смяна,независимо има ли хора в магазина или не!!!Заплатите се превеждат по дебитна карта,изададена от асет интернешънъл банк,която е толкова велика,че из цяла България няма нито 1 банкомат,а офисите й се броят на пръсти.

От всичко написано е ясно, че проблема на този магазин си остава управителите! Напуснах заради тях, не защото не ми харесваше самата работа. Там положението ще си остане такова, защото големите шефове не зачитат продавачите в магазина. Всичко си е на наши и ваши, ако не си съгласен по цял ден да ядат банички в офиса и да се хилят,си неудобен, а когато ги попиташ нещо за работа ти викат и не искат да ги занимаваш. Оборота го правят малкото добрите продавачи, които напускат, защото и половината магазин да продадат днес, ако не са любимци на мързелите в офиса ще вземат мизерни пари. Друго е с тези които ги четкат и мазнят те и цял ден да се подпират на регалите са с високи заплати, но ако всяка клюка е снесена на секундата. Хиполенд се придържа към КТ, но не обръща внимание на продавачите, така ако изпаднеш в немилост от управителите ще си взимаш мизерни пари и никой няма да те чуе. Не говорим за мързеливите работници, неудобни се оказват тези, които най много обичат магазина и работят с години там. Тях никой не ги иска, защото знаят много, разбират от всичко в магазина, за разлика от управителите си, които не могат и тротинетка да продадат и стават смешни. Жалко за хубавия магазин, скоро няма да им остане и един добър продавач, а тогава всичко ще замине. Мой съвет е, ако е последната възможност тогава започнете работа в бургаския магазин, поне не и докато зам. управителката М.Ш е още там.

Знаете ли че, избора на персонал става много лесно, трябва да се правиш на прост и че не разбираш и да знаят че могат да си правят каквото искат.Аз бях на интервю при някакъв който ми направи впечатление на клошар и всяка втора дума му беше / това е друга тема /а каква позиция заемеше не знам нито се представи и започнаха едни тъпи въпроси....... И в крайна сметка никой не ти казва одобрен ли си или не ... Трябва да гадаеш при положение че ти казват от утре на работа седиш и гледаш на другия ден като тъпанар че не знаят за какво става въпрос другите служители.Абе направо супер европейска фирма.Браво.Успех.

Супер грубо отношение на Управителката на магазина.
Абсолютно праволиенеен човек, който се движи по наложени й правила, без капка човещина и опит за разбиране. За съжаление и тази верига е абсолютно с български манталитет и претенции за западен стандарт. Притискат хората, защото са наясно, че всеки дава всичко за децата си, това е спекулация и ако се опиташ да върнеш нещо което ти се дублира по някакви причини, то пари не се връщат. Спазват закона точка по точка, за разлика от други европейски вериги, които имат практика без каквито и да било обяснения да върнеш закупена стока (при не нарушена цялост на опаковаката разбира се). В мое лице загубиха поредният си клиент. Определено по-лесно и сигурно е да си поръчваме играчки за децата ни онлайн от чужбина. Там имаш права и си човек, за разлика от милата ни родина!!!
П.С. Единственото човешко отношение и внимание от служителите на Хиполенд, можете да получите само в магазина им на бул.Сливница!!!

здравеите, искам да помоля за мнение за хиполенд от бивши и сегашни служители. за отрицателни и положителни мнения,за персонала и управителите... За работата поносима ли е или не за нормалните граници, и т.н Благодаря ви предварително о4аквам вашите мнения :)

Хора бягайте от тази фирма , колкото се може по далеч!Никакъв професионализъм , роднинството  е водещ фактор. Ако не си "човек" на някой  нямаш бъдеще , пък и да си скъсаш г–-а от работа! При липси се обвиняват обикновенните служители ,те си патят.При кражби е същото! Сега намалиха и заплатите! Условията на труд са ужасни , седи се по ЦЯЛ ДЕН  ПРАВ , краката ти отичат ,болят - на никой не му пука. А двете"управителки" си стоят седнали и щастливи пред компютрите и само от време на време те навикват ако не дай  си боже те видят за 5 секунди седнал. Нищо , че магазина е празен -ти трябва да си на крак!Експлоатация до дупка , ама какво ще правиш в малкият град ....Жалко е и тъжно , че вместо в тези трудни времена да се обединяваме и си помагаме само мислим как да смажем другият ...по слабият и уязвим!
P.s.Някои колеги даже не се пускат понякога за обяд, случвало се е да припадат в коридорите на мола!

Много моля жоре ти осте нисто  не си разбрал познаваме се стеб и  знаес че несъм имала малко продажби нито не знаех малко а и за 20 дни неможе да научис нищо това бе се оправданието на валя.а за това 4е са некомпентентни от счетоводството си е вярно как то и от  човески ресурси.Първо написали сами с един ден по малко мн важно но си има и принчипи.аи главния им сцетоводител не се подписал в  тр.книжка.и за това аз сте трябва да се разходя до централата да не си цакам пак книската 2 седмици.аи заповед за прекратяване на договора не ми бе дадедена тъче само мога да ти кажа пазисе. и ми пиши.на пощата [email protected]  a tam ste ti dam skaip.edinstvenoto hubavo moga da kaza za upravitelkata na slivnica za novata upravitelka

От няколко месеца работя във хиполенд сердика и трябва да ви кажа , че съм се нагледал на какви ли не простотии от страна на служителите.Вместо кризата да ни мотивира да работим и да допринасяме за развитието на даден обект, повечето служители действат точно обратно, за което после се сърдят.Е, който и да е работодател няма да търпи подобно нещо.Защо не се замислите защо са ви освободили от работа?Дали има основателна причина? Ако всеки си върши работата както трябва мисля , че ще е добре за него.Не смятам , че  работодател ще освободи служител , който допринася за развитието на фирмата и за доброто име.Вие как смятате.Всеки рано или късно получава това, което е заслужил.Аз нямам никакви оплаквания .Шефовете са супер, заплащането е добро атмосферата на работа също!Ако някой не е доволен , да се замисли защо е така!!! Много е лесно да обвиняваме някой друг за собственото си положение , без да търсим причина в самите нас!Това ни е манталитета!!Пожелавам на Хиполенд да се развива и да попада на хубави служители.А вие където и да отидете все ще сте недоволни!Късмет ви пожелавам на вас , защото ще имате нужда!