ХИПОЛЕНД /img/frontend/nomap.png"

Само в допълнение искам да изразя възмущението си от Великденското изявление на Мариян Колев-собственик на Хиполенд,в него той каза ,че колкото и да му е трудно не само,ме не е уволнил хора ,а даже горкият работодател и бонуси бил раздал.Първо доста служители бяха съкратени без обяснение и огромните му бонуси са ваучери за храна ма стойност 60 лв.Смятам ,че да се лъже безочливо по време на най-светлите християнски празници е светотатство.Обръщам се към всички кандидати за работа в Хиполенд ,за нищо на света не си губете времето и нервите там.

Здравейте на всички бъдещи кандидати за работа в Хиполенд.Фирмата ще Ви третира като роби и след като се получат затруднения или преценят ,че вече не сте им нужни ще Ви изхвърлят на мига без предизвестие.Служителките са откачени лелки и деца ,които се мислят за пораснали.По цял ден ще работите прави.Мястото за почивка е гнусно без никаква хигиена.Графикът се сменя всеки ден.Работи се непрекъснато и събота и неделя ,като супервайзорите не почиват събота и неделя.Заплащането е нормално ,но ниско за положения гърч и работа по празници и почивни дни.
Ако сте в безисходица само тогава започнете там и се ослушвайте за друга работа.Интригите са жестоки ,а отношението пренебребрежително и отвратително и затова текучеството е голямо.Изгониха хората ,за да не плащат февруари и сега си търсят хора ,които пак ще изгонят като спрат да са им нужни ,ако и сами не напуснат.

Както във всяка една фирма има доволни и недоволни служители.
Първо за фирмата:
Бях назначен след интервю проведено от г-жа Пепа Желязкова.Интервюто беше много честно и открито ,без заобиколки и подвеждане за бъдещата работа ,работно време,заплащане итн.
Заплащането е по трудов договор със спазване на Кодекса на труда .Моята заплата беше 1100 лв нето.което в тази ситуация не е най-лошата заплата.С тези няколко думи свърших с позитивните си отзиви.Позицията на която бях назначен беше заместник управител на магазин.Постъпвайки на работа ми беше даден каталог ,който да прочета и бях пуснат да консултирам клиентите на магазина.Естествено е че търсех по-опитен колега(това наистина не е добре за авторитета на компанията не обучен персонал да консултира) .Затруднен бях и с подреждането на огромното количесво стока с което се зареждаше магазина.Аз най-добросъвестно питах колежките ,една част от които освен ,че ме гледаха враждебно ,но и ми отговаряха с полвин уста.Сещаха се за мен,когато имаше нещо тежко за носене,никой не ми обръщаше внимание.На втория ден с другия заместник управител ни оставиха да ограничаваме влизащите хора ,буквално се стои 8 часа прав независимо има или няма работа.Когато няма работа и зареждане със стока се имитира дейност като уж подреждане на някой рафт.Липсват стандарти и правила за подреждане,всеки аранжира както му е удобно и след него друг пренарежда за да се намира на работа.Управителката прави графика през 2-3 дни и размесва хората от днес за утре.Може би бях съкратен ,защото не се съгласих да дойда на работа от днес за утре след като по предходния график си бях разпределил почивния ден.Работното време за тази позиция е 11-20 ч с почивни дни през седмицата и нито една събота и неделя почивни, просто информация,знаех го преди да започна.За личната хигиена на голяма част от хората ще спомена само ,че съм потресен .И накрая бях пренасочен към магазина, в който трябваше да работя постоянно.Днес отидох зареден позитивно за първи ден на ново място с очаквания за по-добра атмосфера далеч от интригите на колежки с претенции, но без никакво покритие и ми беше казано ,че съм съкратен ,защото се налага да бъде затворен един от магазините на веригата.Нямам никакви претенции,нов служител съм и това е логична стъпка.Чувството ми е на употребена гъба за чинии и тигани,работено с нея докато се разпадне и изхвърлена.Започвайки в тази фирма бъдете на ясно как са нещата.Така се постъпва и с дългогодишнишни служители също.Пак повтарям всичко е по правилата зададени от компанията ,на който му харесва.Аз съм работил във фирми.в които се работи професионално с наистина подобаващо обучение и ми се искаше да оставя някаква следа и да покажа това което съм научил,но не ми беше дадена възможност.
Успех на целия екип на Хиполенд

Нямам думи просто!Два пъти съм ходил на интервю.Вторият път отивам на интервю и ми казват,че са намерили човек без да ми се обадят.Толкова ли е трудно да се обадят на телефона да предупредят,че са си намерили човек.Сами си направете изводите,колко са коректни!!!

В магазина им в themall относно зам.управителките е пълна трагедия са,никакво уважение нямат към персонала,крещят им като селянки озлобени а регионалната им мениджърка Валя им ходи по гайдата на зам.управителките и не им дреме за персонала кой ще се задържи и кой не,важното е за тях собствения гъз да си гледът,жалко че Пенчо /управителя/се махна от там,само с него работата вървеше,сега там е пълна поразия заради 2 квачки,мисля че само имат право такова отношение към тяхните деца а не да се възползват от поста си там и да се правят на Митко Пъчев

НЯМА ТАКАВА ФИРМА! (Това го казвам в добрия смисъл на израза.) Като бивш служител мога само суперлативи да кажа по отношение на фирма, филиал, колектив, заплата, работно време и т.н. Това ми беше първата работа и колкото и странно да звучи, то тя се оказа най-добрата до този момент.

Започнах от ПК и бях стигнала до ниво мениджмънт във въпросната фирма, без връзки, което само по себе си показва, че, освен всичко друго, фирмата позволява и растеж, стига да си се доказал и заслужил.

Не съм срещала друга такава фирма, която за всеки празник да прави комплимент към служителите си. За Коледа освен паричните бонуси, които са няколко (бонус за Луд петък + коледен паричен бонус + бонус под формата на ваучери за храна), има и предметен бонус като вино + бонбони (Линд) + календар. За Великден се дава паричен бонус или бонус под формата на ваучери, за 1 юни също сме получавали паричен бонус...

Работното време е 8 часа, като задължително имаш почивка от 1 час, която обикновено се разделя на една 30-ка и две 15-ки, в зависмост от натовареността в магазина. Понеже графикът се изготвя за тримесечие, накрая ако имат да ти връщат часове, то те си се връщат като почивни дни. Ползваш си отпуск, като ти сам преценяваш кога искаш да си я вземеш (има места, т.е фирми, където ръковдните екипи ти казват кога да си вземеш отпуската и кога не), осигуряват те, всичко си е точно.

За Регионалната, която отговаря за Пловдивска област, също не мога да кажа ложи неща. Просто е АВТОРИТЕТ, граден години наред. Съвсем за нормално намирам, когато не й хареса нещо, то да го каже "Право куме в очите", отколкото да ви сипе комплименти колко добре се справяте, ако това не е така. Приема се като градивна критика и се продължава напред. Когато има действие, няма как да няма положителен резултат. Аз също съм имала пререкания с нея, но в крайна сметка бих могла да кажа, че преди всичко е човек. Монетата има две страни и в този ред на мисли ще кажа, че има служители, които отиват там, мислейки всеки ден за денят, в който се взимат заплати. Така не става, не се работи, не може да правиш всичко през пръсти с внушението "Да минава този ден, да идва другия, по-другия, да дойде денят за заплата". За да получиш, трябва и да дадеш. Работете съвестно във фирмата и тогава ще видите, че всъщност не регионалната, управителите или който и да е, ви е виновен, а самите вие и вашето отношение към работата.

Въобще не съветвам никой да работи там. Наскоро бях в магазина им в Пловдив. Вътре някаква мениджърка/ управителка така им крещеше, че на мен и на съпруга ми ни стана неудобно и си излязохме навън. Не бих работила в такава среда дори и за много пари...!

Бихте ли споделили информация за магазина в град Варна в Гранд мол. Интересувам се какво е отношението към служителите, какво е заплащането (бруто/нето), работното време и почивните дни.

Предишното мнение се отнася за Хиполенд 1: Търговски комплекс "БЕНЧМАРК", бул. "Санкт Петербург"(до МЕТРО - Пловдив).
P.S. Както каза един път една колежка: "Колкото повече време си тук ще видиш, че по-зле става..."
Също така забравих да добавя, че на всички официални празници се работи (то всъщност мисля, че това е ясно де, но все пак).

Какво да ви кажа за работното място, наречено Хиполенд АД... Работното време е добро- на смени- има до 18 часа, има до 20 часа; имаш по 8 часова, по 6 часова смяна(графикът се прави на тримесечие и трябва да се покрият определени часове за това време). Почива се през седмицата най-често, по 2 дни почивка. Имаш право на платен годишен отпуск. Работата е ясна за ПК- редиш стока, слагаш цени, рафтови етикети, консултираш клиентите и т.н. Когато си на каса обаче трябва да си истински факир- имаш около 100 неща, за които трябва да следиш и случайно, ако направиш грешка все едно светът свършва. Все едно всички там са безгрешни, само ти не си такъв... Клиентите са друг компонент- ако влязат днес 100 човека, то 95% от тях са меко казано невъзможни. Нека се обоснова- не се цени труда на персонала- всеки захвърля кое където му попадне (при обувките е трагедия след клиентите); цапа се стоката, защото искат да пробват, но после искат новичко в кашон, за да не е мръсно; не се съобразяват, че касиерката работи с пари и всеки я разпитва за какво ли не докато работи, въпреки че тя не може да зареже касата и да тръгне да им помага.Има клиенти-скандалджии... и т.н. Заплатата по договор е 420лв, казват че те осигуряват на 500лв, но каквото е в договора това е. Уж трябва всеки месец да взимаш процент от оборота, но и това не е много сигурно. Никой обаче не ти казва какво става и защо парите ти ги няма от %-та. Управителят е много добър човек, нямам никакви упреци към него. Заместниците му също. За регионалният мениджър обаче не мога да кажа същото и просто ще си спестя мнението в този сайт като цяло за тази жена... За развитие в компанията няма смисъл да се говори- какъвто започнеш, такъв ще си останеш. Общо казано: има и къде по-зле, но хич не е и най-доброто, на което може да попаднете...