ХИПОЛЕНД /img/frontend/nomap.png"

Предишното мнение се отнася за Хиполенд 1: Търговски комплекс "БЕНЧМАРК", бул. "Санкт Петербург"(до МЕТРО - Пловдив).
P.S. Както каза един път една колежка: "Колкото повече време си тук ще видиш, че по-зле става..."
Също така забравих да добавя, че на всички официални празници се работи (то всъщност мисля, че това е ясно де, но все пак).

Какво да ви кажа за работното място, наречено Хиполенд АД... Работното време е добро- на смени- има до 18 часа, има до 20 часа; имаш по 8 часова, по 6 часова смяна(графикът се прави на тримесечие и трябва да се покрият определени часове за това време). Почива се през седмицата най-често, по 2 дни почивка. Имаш право на платен годишен отпуск. Работата е ясна за ПК- редиш стока, слагаш цени, рафтови етикети, консултираш клиентите и т.н. Когато си на каса обаче трябва да си истински факир- имаш около 100 неща, за които трябва да следиш и случайно, ако направиш грешка все едно светът свършва. Все едно всички там са безгрешни, само ти не си такъв... Клиентите са друг компонент- ако влязат днес 100 човека, то 95% от тях са меко казано невъзможни. Нека се обоснова- не се цени труда на персонала- всеки захвърля кое където му попадне (при обувките е трагедия след клиентите); цапа се стоката, защото искат да пробват, но после искат новичко в кашон, за да не е мръсно; не се съобразяват, че касиерката работи с пари и всеки я разпитва за какво ли не докато работи, въпреки че тя не може да зареже касата и да тръгне да им помага.Има клиенти-скандалджии... и т.н. Заплатата по договор е 420лв, казват че те осигуряват на 500лв, но каквото е в договора това е. Уж трябва всеки месец да взимаш процент от оборота, но и това не е много сигурно. Никой обаче не ти казва какво става и защо парите ти ги няма от %-та. Управителят е много добър човек, нямам никакви упреци към него. Заместниците му също. За регионалният мениджър обаче не мога да кажа същото и просто ще си спестя мнението в този сайт като цяло за тази жена... За развитие в компанията няма смисъл да се говори- какъвто започнеш, такъв ще си останеш. Общо казано: има и къде по-зле, но хич не е и най-доброто, на което може да попаднете...

Моля някой да даде информация за работата в магазаните в Пловдив.Благодаря.

Предишното мнение - става въпрос за магазина в Мол Пловдив.

Работя в магазина, мога да кажа, че управителя е най-печеният. Не знам другаде дали може да се намери такъв готин шеф като него. Държи се приятелски с нас, шегуваме се, смеем се :) Всички от персонала се разбираме, помагаме си и няма интриги, както в повечето магазини. Според мен заплата си отговаря на работата, при положение, че ние сме тези, които може да си помогнем сами, като предлагаме и продаваме колкото може повече стоки и увеличим оборота, така ще има по-високи заплати за нас :)
Усмихвайте се!

Защо напуснах.. защото в този магазин абсолютно всички служителки са с лицемерно, злобно и завистливо отношение, когато дойде нов човек. Правят си каквото искат, не може да се почива по двама души, те излизат даже по трима, обикалят се магазините в мола по време на работа, като отделно се почива по 30мин за хапване, а когато на нов служител се наложи да почива се правят физиономии. Всеки дава нареждания и се прави на шев, а на управителя не му прави впечатление, когато другите не си вършат работата! Събират се на касата или на бебешкия сектор и се започва едно обсъждане, смях и неправене на нищо.. Работи се когато има стока, за да се зареди, през останалото време само се мотаят.. Мога да говоря много, но с няколко думи-всички са на някой, подмазвачи са, и гледат по всички възможни начини да се заядат и да те ядосат, до такава степен че сам да напуснеш .. Това е фирма за близки и роднини,не се допуска друг, ако не си такъв, не ставаш .. В началото си добре, след това, като питаш колегите си за нещо е проблем, след това нищо не ти се казва.. нямам думи.. трябва си на шефа някакъв, или да му правиш нещо, за да си добре в тази фирма и никой да не ти прави проблем !

И аз чета и се чудя!?! Защо Вие, уважаема госпожо, пишете глупости :). Чудя се на каква позиция сте била в тази фирма и обяснявате за таргети, които няма и за плащане на отработеното извън нормирано работно време след 3- месеца? Ако сте била на позиция по-нагоре от СР ще знаете, че на всяко тримесичие излишните часове се изтриват от графиците и НИКОГА не се заплащат. Да вярно е, че в повечето случаи на ПК и СР не се надвишават часовете, но до там. На мен лично ми се е случвало да работя по 12-13 дена без почивка 5 дена по "8-часа" и 2 по 12 часа и на края на месеца да ми бъдат изтрити, защото HR-те се обаждат и казават, че не може така.
За какво заплащане говорим, обясняват ти, че в договора ти пише 330 или 440,зависи от позицията, но те осигурявали на всичите, които получаваш за месеца. Отново пълни глупости, няма как. Основната заплата ти е тази, която пише в договора и ти се плащат здравни и пенсионни осигуровки на тази сума, всичко останало се води бонус и се плаща само данък доход. Това е! Хора отворете си очите и престанете да се лъжите. А който има смелостта да каже истината става неудобен за г-н Николов и г-жица Михайлова.
Вие, уважаема госпожо, сама си противоречите, как заради един скандал ще напуснете, нали уж това е фирма пълна с профисионалисти и се гледа само професионалните качества, а не е на лична основа?
Мисля да спра до тук, защото има много какво да кажа, но нито е времето, нито е мястото за това.
На започващите работа там пожелавам късмет и дано отношението към вас е коректно:)

Чета и се чудя как може да има толкова много простотия и злоба в хората? Всички вие многострадални Геновеви на по 20г с изморени крака какво точно искате? Можете ли да ми обясните къде в Бг ще намерите работа на 5дневна седмица и по 8часа? Къде всеки надработен час ще ви бъде компенсиран с почивка,къде ще ползвате задължителната дневна почивка? И да, както винаги не сте разбрали какво значи сумарно изчисляване на работно време на база 3месеца. Хайде сега попитайте УПР да ви го разясни. Да, декември работите,но месец година храни:). Бивш служител съм,но не мога да кажа нищо лошо. Тръгнах си след скандал с г-н Николов, но той беше в правото си и въпреки всичко ще продължа да твърдя, че това е единствената компания където КТ е закон и той се спазва. Няма ПК,СР,ЗУ,касиер с надработени часове не пишете глупости. Докато вземахте твърди заплати и чакахте да ви мине смяната беше добре, сложиха таргети и трябваше да се понапънете и да си заслужите заплатите и оревахте света. Регалите НЕ са за подпиране,те са стока която трябва да бъде продадена и Вие сте там за да я продавате и консултирате клиентите не, за да ги коментирате. "Тези" в ЦО са там, за да Ви мислят промоции и да ви е по-лесно продаването. Уважавайте ги и те ще Ви уважават. И още един съвет Усмихвайте се и клиентите ще са усмихнати и мотото ще бъде вярно Магазин за детски усмивки. Може би нещата са се променили,но не плюйте в кладенеца дет сте пили вода от него. :)

Вече повече от 1 година работя за тази фирма и положението е от зле по зле. Всичките колеги се дразним един друг,нямаме уважение и от управата,работим колкото може повече на по няколко длъжности а заплатата става все по-малка и по-малка. Голяма фирма - жалко управление.Седя в момента там,но нервите и краката ми вече не издържат!