ХИТ ХИПЕРМАРКЕТ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

ХИТ ХИПЕРМАРКЕТ ЕООД

фирма от европейска ниво. Много съм доволна от отношението, работно време, начин на работа и правила и процедури, които са наложени във организацията. Заплатата също е на добро ниво и според това, което може да даде един служител от тази сфера мисля, че е справедлива. Колегите са супер. Скандали, интриги и други подобни неща не се случват тук и всеки се отнася с уважение към теб и ти помага да си вършиш работата. След толкова места, на които съм работила мога да опиша Хит като фирма с една дума - Страхотна!

Пичове от три години не работя никъде и си докарвам по 1BTC на всеки шест месеца от този сайт https://r.adbtc.top/1092055

Добра фирма, не знам какви са тези коментари по-надолу, но сигурно са писани от някои луди и незнаещи какво искат хора. Доволна съм от условията и заплатата, както и отношението от управлението, и колегите.

Мога да кажа като настоящ служител, че условията в Хит са много добри сравнение с други фирми в тази сфера. Работната среда е на ниво има машини и средства за извършване на работата пълноценно, брак и счупени стоки се поемат от магазина и удържане от заплатата няма. За чистотата се грижи специално наета фирма и служителите не чистим нищо. Има безплатно хранене, заплата се изплаща по часовник в края на месеца. Работа на празници се заплаща допълнително както и има специални ваучери за Коледа и Великден. Работното време се спазва и щом ти свърши смяната си тръгваш. От две години съм в този магазин и след като съм преминала през няколко от веригите в тази сфера мога да дам доста добра оценка на Хит.

Нищо, ама нищо в тази фирам не си заслужава. Унижават те, като последния мизерник по всяко време работно, че даже и извън работно. Звънят ти по телефона, когато си поискат, за да те викант на работа, дори и да си в провицията, трябва да намериш начин, да реагираш бързо, защото има голяма вероятност бонуса да изчезне. Милена Спасова се държи меко казано унизително, повечето колежки са ревали заради нея. Гнусния Краузе крещи, като подивял за щяло и нещяло, по-лошото е, че нищо не му се разбира и това го ядосва допълнително. Заплатата е жалка 800лв. за р-л отдел. 400-500лв за работник в магазина.

Ако искате да се отнасят с вас като нищожество,да ви местят без да ви питат от единия до другия край на София през месец ,ако обичате сплетните,подмазването и говоренето зад гърба,започнете работа в Хит,средата и отношението ще ви харесат.Като заплащане не е много зле ,обаче ако трябва да си купиш карта за да пътуваш от Младост до Люлин,защото госпжа Спасова така е решила,разхода си е твой ,както и загубеното в път(два часа)време,и автоматично започва да не си струва.График се получава в четвъртък,понякога работиш 50 маса на седмица и повече,понякога 30, зависи как са решили,но винаги имаш да отработваотработв.И най -важното-договора е в полза на работодателя,така че винаги си им длъжен и нямаш никакви права!Помислете си добре преди да започнете там.А и мениджърски екип,личен състав и т.н.-толкова неадекватни хора на едно място трудно се събират,голям кастинг е бил!

Моля пишете дали Весито е още там в човешки? Че ако е там ще и звънна да се видим и да ми врътне една ......

Напишете в търсачката на Нова телевизия "Възможно ли е да те уволнят заради болничен?" за да се запознаете с бъдещата си шефка. Рядко провтивна жена, но понеже прави туй-унуй на също толкова противния германец й е позволено да прави каквото иска. Рязко се разболя, като пуснаха този репортаж преди години, за да не се наложи да излезе пред камера и да обясни поведението си. Лесно е да унижава и да се държи лошо с по-слабия, но като се й беше наложило да поеме отговорност се скри в миша дупка, върна се след седмица и всичко си тръгна, както беше преди. Показателно за гнусното отношение, лошите условия и лъжливите обещания на интервюто са непрекъснаните обяви за свободни позиции.

Доста време се чудех дали тази скапана фирма заслужава да я коментирам публично, но все пак може пък някой да обърне внимание на мнението ми и да се предпази.
Работих доста години в администрацията на тая кочина (не, не се извинявам за думата) и ще разкажа неща от кухнята, като започна с позитивните според мен. Заплатата се превежда по часовник, има Великденски бонус от 100лв. в купони и Коледен бонус в последните години 50% от брутната заплата, част от сумата в купони. Това добре, ама и тук примерно за коледния не се знае до средата на декември ще го има ли, няма ли да го има… Ако шефа се ядоса в последния момент (оставя си вратичка по този начин) бонуса може да изчезне, истината е че до сега не се е случвало, но знае ли човек… А да, споменах „шефа“, както гласи народната мъдрост – рибата се вмирисва от към главата, тази глава хитовска е много миризлива. Разбира се от нея тръгват всички нередности във фирмата. Под тази най-миризливата глава, мениджмънта (за персонала) надолу също доста вони. Този самозабравил се германец, като един истински мениджър управлява хората със страх. Крещи толкова силно и толкова честно, че хората треперят когато застане срещу тях. Имаше обаче един случай, една клиентка го направи на нищо, защото си позволява такова поведение. Ако мислите да работите в магазина, не си мислете, че „големия шеф“ няма да Ви бъде и пряк ръководител, когато му скимне, на скапан жесто-мимичен български, ще Ви обяснява нещо, което Вие няма да разберете и той ще се изнерви и ще почне да поскача и вика с пенясала уста. Неговата дясна ръка е една некомпетентна (дори не знае кои са главните доставчици на ХИТ) нереализирана дама, която обаче се опитва да седи много авторитетно и да „коли и беси“ както се изразява. Нереализирана защо? Защото работеше в Хит като управител на магазина, след това стана някакъв мениджър в Техномаркет, изгониха я от там… Отиде да мениджърства в Пикадили и от там я шитнаха, и си се върна в Хит, но вече не като управител на магазин Младост, а забележете, като „регионален мениджър“. Доста тежко звучи, като позиция, само дето са два магазина и единия е като музей на „торните червеи“ – няма никой вътре. Въпреки, че ТЯ и ТОЙ са толкова компетентни, толкова добре познават народо-психологията на българина, че трябваше този магазин да се пука по-шевовете денонощно. Общо взето при такъв мениджмънт не може да очаквате нещо добро в тази фирма, ще местите лютеници отляво на дясно и после отдясно наляво, защото на ръководството му доставя удоволствие, да Ви унижава и да гледа, как въпреки всичко работите, като роби. За Бога недейте! Заплатите са в пъти по-ниски от ЛИДЛ например. Не искам да се ангажирам с конкретни цифри, но един общ работник взима макс 450лв, касиер 600, ръководител отдел към 900. Ако искате да поработите в администрацията положението е същото, тази леля която описах по-горе въпреки, че отговаря за персонала, ще Ви държи сметка за всяко нещо и ще Ви бъде пряк ръководител, когато реши. Заплатите в администрацията са безумни, няма някакви критерии по-които се определят. Раздават се по лично усмотрение на негово височество изпадналия германец. За една и съща позиция има заплата 1300лв. има и 2800. Това са най-високите заплати на търговците. О, забравих в администрацията, ще Ви се наложи да козирувате и на неговата секретарка (или както тя се нарича маркетинг-мениджър). Адски нагло и невъзпитано момиче от дълбоката провинция. Тя примерно ще си позволи да Ви държи сметка, дори за личния живот. За нея например има регулярно бонуси, вероятно за добре свършеното нищо или пък за нещо друго, знае ли човек…… Да не пропусна да напиша, че има много свестни бивши колеги, пожелавам им да се спасят в най-скоро време от сметището, което би следвало е да е една европейска фирма с европейско ръководство. Прекалих с поста, но се надявам след него още по-малко хора да се лъжат, да започват там, защото ще получите доста обещания, но накрая реалността няма да има нищо общо с тях. За малко щях да забравя че има още един изпаднал западно европеец там, които се води шеф готвач, но и той се бърка и меси навсякъде и също ще Ви бъде пряк ръководител. А всъщност нито един от тези дето изброих, реално не е Ваш пряк ръководител, защото си има ръководител на магазина и отделите.То какво се оказа накрая само шефове, а работник няма …. Айде със здраве!

Реших на напиша коментар с цел да споделя на бъдещите работници,какво могът да очакват там ако ги наемат на работа.Много хамалогия , ужасно отношение на ръководители и управители и смешна заплата.Графикът по който се работи е в пълен разрез с трудовото законодателство.Назначават те на дадена позиция и в следващия момент се оказва ,че трябва да вършиш абсолютно всичко.Не ходете там- мога да го сранвя само с работа на тръстиката, както се обичахме да казнаме , когато работех там.За четири пет месеца сами по собствено желание напуснаха 40 човека- сами си направете изводите???