Лайпциг-91 АД /img/frontend/nomap.png"

Лайпциг-91 АД

Здравейте! Наскоро кандидатствах в хотел Лайпциг за длъжността Рецепционист..Може ли някой да сподели впечатления конкретно за тази длъжност, заслужава ли си и наистина ли се бавят със заплатите?

Попитайте Господин Изпулнителния Директор на Лайпциг колко месеца бави заплатите на СЛУЖИТЕЛИТЕ ,и дава ли им обещаното?
Не си заслужава да си губите времето в тази фирма!!!
Успех на Изпълнителния директор с обслужването на кредитите-със глоби от служителите няма да се справи!!!

Изключителен непрофесионализъм при подборът на хора. Неадектватно отношение с неадекватни изисквания.
Попаднах на обява за ел техник пусната от Лайпциг 91.
Понеже съм равотил преди доста време там когато директора и персонала бяха различни от сегашните и обявата ме заинтересува.
Реших да проверя за условията.
Обясних на рецепцията за какво съм там.От там ме попитаха написалли съм си автобиографията.Отново им отговорих им че съм там да проверя за условията и ако ме устроиват ще я напиша.
Тогава те се обадиха по телефона разговаряха с някого и казаха да изчакам.
След доста дълго чакане пак проведоха разговор извикаха ме и казаха че и те не ги знаят условията и ако искам мога да пиша автобиография.
Като ме извикали друг път ще ми ги обяснят.
Е след такова отношение и да доидат да ме молят да започна при тях никога.

Алис би ли се уточнила, в какво се изразява реда във фирмата, и по-точно неговия принос към работещите в компанията?

Мисля, че ние, българите, по-скоро виждаме само негативните неща във всичко или по-скоро това, което не ни изнася. Във фирмата има контрол и желание на ръководството да създаде ред. Този ред, макар и да е в полза на работещите, явно не се харесва или се недооценява. Относно заплащането - да, вярно е че фирмата, както и много други в условията на икономическата криза, изпитва финансови проблеми. Но с известно закъснение /и то най-вече за административния персонал/ всички си получаваме заплатите. Всички гледаме телевизия и четем вестници - това не е прецедент, нали? Важното е в тези трудни моменти да докажем, че сме екип. Във фирмата някои служители работят от доста години, ако беше толкова лоша обстановката, колкото се пише, дали те щяха да продължават да работят?!

Изключителен непрофесионализъм при подборът на хора.
Неадектватно отношение с неадекватни изисквания.

Днес бях поканена на интервю за "великата" позиция "Асистент на Изп.Директор".
Първо, имаше още 10-тина момиченца по същото време-ей,хора,не се прави така-не се канят хора по едно и също време.
И така...започнаха те да привикват момиченцата през една минута-горе,при "големия" Директор.
И гледам ги аз,минават през една минута-и си казвам,те дори да ги бяха карали да се подписват,щеше да отнеме повече време все пак.
И ето,дойде и моят ред...съответно влизаш при Директор с "любвеобилната" му жена -разбира се ТЯ-Мениджър Човешки ресурси.
Той - едно малко,ниско човече, дори не става,когато влизаш и не ти подава ръка да се запознаете:
-Вие коя сте?
-....... казвам аз...(eй,като не знаеш коя съм за какво си ме викнал????)
-Кажете ми къде сте работила?
-........ казвам аз за минута и нещо,разбира се.
- А английски къде сте учила?
-......казвам аз за половин минута,разбира се.

Ами добре...поглежда жена си-Ти да имаш някакви въпроси...-Ами не,отговаря тя.
Оглеждат те отгоре до долу и поживо по по здраво....

Интервю-1 минута!!!!

Еййй,хора, някъде да сте чували за етика???
Да не говорим за професионална етика!!!!

Изглежда те викат там да те огледат добре.Поне да бяхте казали да си пратя снимка в цял ръст,а!!!!

Изключителен непрофесионализъм!!!
Дори да ми се обадят-ще им откажа,и то с най-огромото удоволствие!!!

И за пореден път се убеждавам...кой управлява,притежава и контролира държавицата ни.

Един съвет от мен- Не си хабете нервите и времето,дори на интервю да отидете при тези неблагодарници!

И аз работих в тази фирма. Колегите са супер. Но мениджмънта на ръковоството куча... Не може в кризата сега звено да стои без работа, да се бавят заплатите с половин месец/14 юни, а не са получени заплатите за април/ и да се назначава персонал със същите функции на друго място, къде има работа. Ами затвори бара, пусни ги да работят в градината...

Това е първото мнение за тази фирма.Много странно.Служителите там постоянно се сменят, през фирмата са минали сигурно хиляди вече.Причината поради която може би няма мнения е че просто не си заслужава коментарите. Като изключим добрият колектив и сравнително доброто заплащане, то друго не остана.Оказваш се доста натоварен, с не особено свободно време, осигуровките се плащат на 1/3 от това, което получаваш, да не говорим, че е по-добре да не ти се налага да излизаш в болнични или отпуска, защото ще вземеш заплата само по официалните документи, т.е. почти нищо. Таме място за хора със здрави нерви и такива, които нямат нищо против да се примиряват с несправедливото отношение от страна на ръководството. Хиляди изисквания без всякакво покритие, да не говорим, че въпреки усилията и старанието които влагаме, няма начин да се угоди на никого. Въпреки всичко поздравявам всички служители, защото са компетентни и работят в името на клиента.