Филкаб АД /img/frontend/nomap.png"

Филкаб АД

Не си слагам колана докато шофирам сутрин към работа с надеждата да не трябва да работя още и един ден тук.

Трансфери Филкаб - Инженеринг,
"замръзнали" заплати на ниво 2010-та,
непрекъснато текучество на кадри....
А сега вече и колизии на ниво основни акционери ...

Какво всъщост става в тая фирма и
какво я чака занапред, някой ще обясни ли членоразделно ?

Филкаб-едновремешната голяма фирма с големи заплати май почна да дърпа назад...Няма премии вече - то май с кратки изключения нама над 3 години. Доста народ напусна заради ниски заплати. Други лентаи и не само ги изпоизволниха и миналата - поне 20 човека пък и тази . Търсят хора да им работим за 500-600 лв . Ами няма да стане. Обстановката от месец на месец през 2014 се сговнява и те режат от надника за щяло и нещяло . Вече нямям нерви ..до края на лятото като си използвам отпуска ше се махам от ГОЛЕМИТЕ отгожорности и минималистичните заплати. Сори бях до тук . Стар кадър съм ама ми дотегна

Много надменни и неетични хора управляват тази фирма.Нищо човешко не е останало в тези хора,а да не говорим за професионални качества.От най-големия шеф до най-малкия.Ужас!!!!НЕ отивайте да работите там!

Най-напред искам да кажа, ФИЛКАБ АД са първата фирма, която ми поиска пълен набор от документи при постъпване на работа, както си е по закон. (Което отдруга страна ми помогна предишния ми работодател да ми изплати отпуската и удвоените надници, за работа на национални празници, които иначе нямаше да видя.)

Абсолютно всичко в тази фирма (ФИЛКАБ АД) беше по закон и АДМИРИРАМ товаим отношение към служителите им.

1. Осигуряван бях на това което получавам.

2. Изплащани ми бяха суми за пътни разходи, класна квалификация, допълнителното работно време, когато се налагаше.

Абе няма нужда да изброявам. Всичко си беше както си му е реда.

Като се започне с отдел ЧОВЕШКИ РЕСУРСИ и отдел ВЕИ, в който аз работех. Всичко беше на ниво. Жалко, че обстоятелствата наложиха да не съм служител в тази фирма!

Започнах да чета тук някакви негативи и сравнявайки ги с това, което беше при мен СИЛНО СЕ СЪМНЯВАМ, ЧЕ ГОВОРИМ ЗА ЕДНА И СЪЩА ФИРМА. Явно някои недоволно от нещо си служители сеят омраза.

Аз с удоволствие бих се върнал на работа във ФИЛКАБ АД, ако има работа за мен, в града в който живея сега!

Това е моето мнение!

Хора, моля ви не злобейте излишно!

Такива като "някойси" с лопата да ги ринеш .... Някои хора имат големи очаквания за скромните си възможности ! Но проблемът не винаги е във фирмата и шефовете й, както и у колегите .....
Недоволни винаги е имало и ще има.
Фирмата "Филкаб"/Пловдив/ по всеобщо мнение е една от най-стабилните в региона, заплатите са прилични и редовни (е, винаги заплатата е недостатъчна, но...).
В тия криви времена какво повече да очаква човек.

Скъпи колеги,

Филкаб е фирма без никаква организация, без никакъв контрол и без никакви допълнителни възнаграждения (освен може би командировъчни, но ако шефовете са на кеф). На 18.дек.2013г. бяха уволнени 20-30 човека от фирмата, защото на началника му се е появил неприятен сърбеж на някои места. Половината служители няма да получат командировъчните си, а на част от другите няма да се изплати извънредния труд. Заплатите и за 20 години няма да ви мръднат от стартовата. Може да ви преназначат на същата заплата или дори да ви я намалят, ако им е кеф да се габаркат с вас. Вие сами си решете дали ви се работи в такива условия. Колкото до персонала... всеки е началник, всеки е човек на някой, а монтажниците и дори някои по висши лица са диви селяни.

Поздрави!

г-н  Трайков решил, че трябва да махне всички нови служители предпразнично.Да ви е честита новата година дано да дойдат по кадърни служители който, да не им пука че ще работят 2-3 до 6 месеца.

Гатанка: наи-ниска заплата във ФИЛКАБ. Що е то ? 900лв ха,ха,ха,ха  не е гатанака, виц е ха,ха,ха,ха,ха. Пълна заблуда в момента заплатите вав ФИЛКАБ са под средно ниво за бранша, но за сажаление моментат е такъв че трябва да си натискаме парцалките и при пръв удобен случаи да си бием камшика :) и ще става още по зле от както се махна г-н Куков. Това е голата истина за съжаление.

До Жоро от Ямбол - ако наистина имаш нещо конкретно пиши ми на e-mail: [email protected]!......
Пък и винаги може да сигнализираш полицията.....