Спетема кафе /img/frontend/nomap.png"

Спетема кафе

Недей те....интервюто е пълен смях,провежда се в кухня от странен рег.мениджър.Той ви обяснява колко много отговорности ще имате но без обучение и явно без компетентна помощ, трябва да разчитаме само на себе си...той май нее от Пловдив.Самочуствието му е голямо ,простотата и липсата на компетенция е очевидна.Гарантирано според него пари за вас ще има но само ако той лично го реши и то в плик на 10то число тоест гаранция една голяма 0...осигуровка на мин.заплата,явно има още такива фирми на черно...язък за кафето не е лошо.

Смешна работа е тая фирма.В Русе имат едно цигане дето ходи да обеснява колко било можещо и как фирмата настоявала да работи за нея . Как там някой си баровеца му се примолил ( сигурно се мисли за Господ) да оправи бизнеса в Русе щото нямало кой друг , пък баровеца нямал време защото ,имал много хиляди декара земя и да съм си представила колко милиона вземал само от евро субсидиите ,все едно ме интересува . Стоя и се чудя това цинги ли е капацитета на фирмата от цял град, той ли е най.. Що за фирма е това ? Мъчи се да използва сложни думи ама не му се получава ,на фона на ограничения речник . Оплаква се как нямало кадърни работници и били мързеливи , как му било трудно, защото имал фирма с много дейности и как софиянци се сляли и неговата фирма как се разширил асортимента за разнос и стоките били с различни фактури ,търговците се бъркали , плямпа си глупости и винаги се изтъква. Досаден и нагло прекъсва хората , постоянно спореше и самохвалеше как той това, какво имал , как онова , с този ,с онзи все цитира разни имена ..., само се чудя тоя баровеца от Софията ,и той ли намирисва като русенчето и има ли анцунг миришещ на манджа . Смешна работа е тая фирма , такива където ми ходят на работа с анцунг ... пълна селения . С такива не работя ,сериозна фирма !

Към всички бъдещи служители и клиенти,на тази фирма трябва да и се обяви тотален бойкот!Не реализирал се в Пещерска регионален най-нагло си довежда родата,която естествено е некомпетентна и изхвърля на улицата пред Коледно и в този труден момент на пандемия.Майки самотни с деца,работели дълго в фирмата......Не съм против кафето Спетема....против липсата на всякаква човещина съм...Дано всички отговорни за тези действия ,спят спокойно и празнуват радостни.Да са живи и здрави.Колелото се върти...няма не наказан грях!!!

Спетема кафе,
Всичко в тази фирма е фалш и грозен филм, сценария на който се пише от бездарен и умствено не дорасъл индивид на име Валентин Гуров,който дори си позволява да бърка с мръсните си ръце в личния живот на хората.
Хора ,които са работили със сърцето си,са били принудени да се махнат поради следните причини:
Липса на отношение,доверие ,интриги,кражби от високо нииво,срамно заплащане под масата,осигуровка мин..За отношението към персонала в тази ситуация на пандемия да не говорим,защита на персонала пълна 0/дори някои платиха с живота си/.
В редиците на Спетема имаше уникални хора на всички нива,но уви,благодарение на Псевдо мениджъри, които са крадливи и тотално и неграмотни,Взимащи комисионни,фалш.договори,рекет,слагане на тяхни хора на удобни позиции: В.Гуров,К.Асенов,И.Скарлатова,С.Соколова, А.Босовска ,С.Георгиев!!! Те си тръгнаха...

Г-н Яник Мекушин, добре е да се събудите да говорите с хора,които работят или са работели за вас,но ходете сам без антуража ,който само Ви лиже гъза и здраво ви лъже...имате проблем.Дано това не се случва с ваше знание,защото ако е така жалко за прекрасния ви продукт кафе Спетема.Истината е пред вашите очи .Отворете ги поемете отговорност,заобиколете се с точните хора и можете да направите чудеса.
А ,към бъдещи кандидати за работа в тази фирма:
Ако е този екип на ръковоство ,не се вкарвайте в този филм, освен ако не сте от тяхното семейство.

Доста отдавна съм работил в холдинга. Обективно: Яник Мекушин е изключително интелигентен и умен. Обича и цени умните. Ако покажеш качества - той ще те оцени. Човечен е и не е кон с капаци. Проблемът е, че понякога под него хората не са читави и може да те бутат надолу, ако усетят, че си умен и ги застрашаваш. Т.е. Не ти дават достъп до Мекушин. Радостина Зафирова май вече не работи там, но като цяло тя е грешка и тежко последствие от емоционална връзка. За Валентин Гуров мога да кажа само добри думи - работлив и умен, но не се харесва от персонала, защото е взискателен. Доколкото знам в момента финансовият и търговският директор са слаба ракия, като първият е пионка фигурант, а истинският финансист изобщо не е в Божурище и руса дама.

Като цяло нивото на персонала, ситуиран в Божурище е основно на ниско ниво - без супер качества и високи заплати, но и за работата не се изисква и много ум и качества.

Моята препоръка е: ако сте умен, амбициозен и буден човек, не започвайте работа в Спетема. Въпреки че Мекушин е страхотен човек, фирмата му не предполага нужда от качествен персонал поради естеството на бизнеса.

Каква е ситуацията в Спетема? Бях на интервю в офиса им и останах със смесени чувства. Стаята, като гробище, тук-таме има служители, поне 50% от бюрата празни, всички едни начумерени и дума не обелват. На интервюто се появи някакъв мениджър, с изтъркани дънки и блуза с къси ръкави, зачервен все едно идва от фитнеса(имаше и една много интелигентна и добре облечена дама). Иначе разказваха интересни неща. Как е заплащането, отношението, има ли переспективи за развитие?

Не си губете времето.Отношение към служителите е отвратително.Автопарка е за моргата , средствата за подръжка все няма.В Русе ми направи впечатление ,че се пуши в офиса а уж където се води там някакъв управител ходи с анцунг на работа.Посреща те човек с анцунг и цигара в офис,ужас. Същият е лежал за кражби в затвора и кара търговците да разнасят с кафето и препарати за дизенфекция,салфетки и др. Постоянно се сменят търговците.Клиентите се изнудват да пазаруват и салфетки и дезефектанти ,белина ..... иначе нямало да получат рекламни чадъри и материали .Супер тъпа фирма .Затворник изнудва клиенти а фирмата нехае.От такава фирма далече.

Ситуацията е трагична. Освободиха много хора, други пуснаха в неплатена отпуска. Останалите работят на 4 часа, но ги карат да стоят по 8. Няма сигурност каква заплата ще вземеш. Лесно обещават, но като стане време за даване... Минимални осигуровки.

Ъбсурдно поведение и неразбиране от работа. Истеричка регионална. Скоро на друга работа

Некомпетентни с болни амбиции хора на ключови длъжности. Непоследователност и некоректни отношения с партньорите. Работна среда - интриги и неуважение. Смешни осигуровки и поведение на мутренска фирма от средата на 90-те години. Изказването на мнение различно от това на разните "Калинки" обикновено води до покана за напускане. Текучество на персонала (с изключение на "Калинките") - средно 6 - 12 месеца. Такива с повече от 12 месеца работа във фирмата са голяма рядкост. Фирмата става да изкараш 3-4 месеца докато си търсиш друга работа.