Хюлет-Пакард България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Младост, УЛ.ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ", 258"&markers=София,Район р-н Младост, УЛ.ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ", 258"

Хюлет-Пакард България ЕООД

Здравейте. И аз като колегата по-надолу да попитам за специфична работа ако някой може да даде малко инфо. за Junior Project Manager...в момента съм Project Coordinator само ,че не в бг,но ми стига вече навън и искам да се пробвам в бг. Реално ли е около 2500-3000 чисто на месец?? и обичайните въпроси,работа,колеги,придобивки...също бонусна система ако изобщо я има...
Благодаря!!

Защото Адеко печелят от това, че наемат хора за ХП. Тоест на Адеко не им е изгодно ти да работиш директно за ХП.

Защо от Адеко твърдят супер убедено, че заплати над 1200лв НЯМАЛО в НР...!?

Привет,
Бих желал да попитам има ли възможност човек да получи заплата по-висока от 3000-3500лв нето, при положение че се занимава с примерно Оракъл ДБА, VMware или Лотус Домино/Блекбери администрация? Не броя Уин Сървър админ, защото това по подразбиране се знае, че го може.
Поздрави,

Едва ли ще ис напишат заплатите, тъй като те са уж строго конфеденциални. Аз искам да кажа да не се подвеждат хората от обявите на HP, които си стоят в Jobs.bg. Ако наистина търсеха толкова много specialists with German щяха да ме вземат на работа. Не трябва да се подвеждат хората от други краища на България и о чужбина, че HP търсят мн хора. Явно принципът на шуробаджанащината действа там в пълна сила. Ще вземат и най-големия боклук, ако го препоръча някой друг такъв вече техен служител.

Тъй като има доста въпроси, свързани със заплащането в НР за конкретно позиции, има един международен сайт, който съдържа много изчерпателна информация за много компании, но за съжаление тази информация е все още оскъдна за България: www.glassdoor.com
Все пак, искам да попитам дали регистрираните там заплати за НР са актуални? Мисля, че ще е много от помощ, ако повече хора регистрират там заплащането си (напълно анонимно е).

Благодаря за информацията предварително.

искам да задам един по-тънък въпрос: дали някой може да сравни HP с c3i?? работата за която кандидатствам е оператор с 2 езика

само хубави неща знам за фирмата и се надявам да си остана с положителните впечатления.
Днес имам интервю по телефона за  Mission Critical Remote Support Specialist with German. Моля, ако някой има мнения и препоръки да сподели, предварително благодаря :)

тук има изписани доста неща, но може би е добре да направя нещо като кратък разбор с малко добавки от мен.
Начините да започнете работа в HP Global Delivery Center Bulgaria са два: 1. HP Regular Employee, 2. Subcontractor
1. HP Regular Employee може да станете след кандидатстване през http://hp.com/go/jobs по конкретна позиция/позиции, преминаване през средно 3 интервюта (основно телефонни, според позицията), на български и чужд език. Процесът на подбор обикновено отнема доста време - от 1 до 3 месеца. За някои позиции се търсят по-спешно хора, следователно всичко може да стане и за 2-3 седмици, но това е по-скоро изключение. Знам за случаи, в които минават 6 и повече месеца от кандидатстване до започване на работа.
2. Subcontractor може да станете, кандидатствайки в Софика Груп (http://www.sofica-group.com/bg/careers/) или Адеко (http://www.adeccobulgaria.com/bg/find-a-job.html).
Софика Груп наемат хора за различни организации в HP и съответно профилите са доста разнообразни. Процесът на подбор отнема много по-малко време в сравнение с HP Regular Employee. Заплащането най-общо се помества в 3 категории (нива), като 3-то ниво е равно и много често по-високо от това за доста HP Regular позиции. Допълнителните придобивки са почти същите като тези в HP. Разликата е в 20 лв. по-малко ваучери за храна и липса на паркинг в Бизнес Парк София или Бизнес Център Камбаните. Допълнителното здравно осигуряване в HP е към "Доверие", докато Софика имат договор с "ДЗИ". Изключително коректен работодател.
За Адеко не мога да кажа много, но по нещата, които чета тук и знам от други хора, разбирам, че те наемат изключително специалисти за IT Operations (ITO) организацията на HP. Това са най-често, но не само: Windows, Unix, Middleware администратори. Заплащането е често по-ниско в сравнение с HP и Софика.
HP Global Delivery Center Bulgaria се помещава в три различни сгради - две са на територията на Бизнес Парк София (сгр. 8 и сгр. 9) и една по-нова на Околовръстен път (Бизнес Център Камбаните). GSC (Global Solution Center) и част от Delivery организацията се помещават в сгр. 8, ITO - в сгр. 9, а останалите - на Камбаните.
Условията на труд лично според мен са добри, материалната база и технологиите, с които се работи са на светлинни години пред други компании в България.
Що се отнася до заплащането - всичко зависи от позицията. От около 800 лв. нето за административни длъжности, през 1200-2100 за преобладаващата част от останалите позиции до >3000 за търговската организация и някои по-високи нива в останалите организации.
В заключение мога да кажа, че като цяло HP е много добро място за работа и си заслужава. Нивото на заплащане е доста над средното за България, условията на труд са добри, местоположението също. Има готини колеги и ръководители, както и други - не чак толкова, но това е нормално при толкова много хора. Все пак там работят основно българи, а всички знаем вица за българския казан в ада :)
Успех на всички!

Привет,
Наскоро кандидатствах успешно за позицията Senior Windows Server Administrator в HP. Имам 3 години стаж в тази област и съм MCITP. Заплатата, която ми предложига е 2050 лв нетно. От това, което прочетох тук и разпитах насам натам излиза, че в HP не са склонни да увеличават заплатите след началната уговорка. Ако някой може да сподели дали тази заплата е по-скоро ниска или няма какво повече да очаквам ще съм много благодарен. Цялостно впечатление от опит на тази позиция също биха ми били безкрайно полезни. Предварително Благодаря.