Хюлет-Пакард България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Младост, УЛ.ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ", 258"&markers=София,Район р-н Младост, УЛ.ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ", 258"

Хюлет-Пакард България ЕООД

Martin.D., не знам къде си чул/а това за затварянето на позициите, но със сигурност не се е отнасяло за България – тук за щастие протича обратният процес. Всеки месец постъпват между 50 и 100 души, понякога повече.
Kira, краткият отговор на въпроса ти е „Да”. Разбира се, има и доста условности – има позиции в HP, на които хората доста успешно се преструват, че вършат нещо много важно и най-хубавото е, че има кой да им вярва и да им плаща за това. Такива са най-вече бизнес, консултантски, анализаторски, reporting и quality позиции. От друга страна – позициите, свързани с Technical Support, които са базирани в 9-та сграда на Бизнес парка и Global Solution Center в 8-ма, не предлагат чак толкова много възможности за скатавка. Според мен навсякъде в HP може просто да си вършиш работата (нищо повече) и да си взимаш парите. С времето се научаваш на кое да обръщаш повече внимание и кое може да пренебрегнеш, както и да забавиш, но това е много специфично за всяка позиция. Има добри възможности и за тези, които искат да научат повече за бизнеса на HP и да се катерят по корпоративната стълбичка – последното не е за всеки, но за всяка гара си има пътници.
Относно интервютата – за съжаление има много какво да се желае от HP Staffing. Процесът по подбор обикновено е много тромав, много често с липса на обратна връзка, било от страна на HR, било от страна на представител на конкретния екип, в който сте кандидатствали. Лично аз съм го изпитал на гърба си и знам колко е неприятно да чакаш и да се надяваш, а от другата страна да си правят оглушки. Този проблем не е само в HP, но в HP съотношението кандидат/HR служител е много пъти в полза на кандидатите. Обработват се стотици CV-та, което разбира се не е оправдание за липсата на обратна връзка, но трябва да се спомене. Ако пък се окажете златният кандидат за някоя спешна позиция, ще ви се обадят изключително бързо и за няма 2 седмици, може да се окажете служител на HP. Въпрос на късмет.
Имайте предвид също, че понякога се пускат обяви за позиции, за които в момента не се търсят хора. Целта е да се провери интересът за тях и да се съберат кандидатури, които да бъдат използвани на по-късен етап.

"The HP Way" разкажи още за НР ако може. Твоето мение е най-интересно и изчерпателно.

Почти никъде не казват защо не сме одобрени. Прав си, че заради ,,субективните фактори" не ни взимат на определената позиция, за която кандидатстваме. Това е адски некоректно отношение, а при мен дори повече, защото изобщо не се обадиха да ми кажат дали ще има 3-то интервю, било то по телефона (което вече е прекалено), било то вече на място с хората там и ,,мениджърите и шефовете на отделните екипи", както те се изразиха. Вярно, може повече време да отнеме да се вземе човек на работа, но изобщо да не ти се обадят и да кажат дали ще го бъде или не и ти да чакаш, това е прекалено. Очаквах по-нормално отношение и повече професионализъм...

Моя казус е също подобен. Минах първото интервю, на второто (техническо) не ми достигна малко, но казаха, че биха ми дали 2ри шанс преди да се явя отново. Те нарочиха дата за 3 седмици по-късно. Аз отложих лятната си почивка и други ангажименти, заради които дори имах семейни скандали. 3 Седмици лудо четене. Смея да кажа, че се представих силно на последващото интервю, както и на това след него (да, 4-то интервю). На последното ми беше заявено, че HR-ите ще ми се обадят като/ако бъда одобрен в рамките на СЕДМИЦА, което много ме учуди, защото с въпросния човек дори коментирахме социални пакети, потенциална дата на която мога да встъпя в длъжност и т.н. Чаках седмица, чаках 2. Нищо. Писах мейл до HR-ката и след минутки ми беше отговорено, че не съм одобрен за позицията без никакво обяснение. Не съм виждал по-нагла организация... Ще я оплюя пред всеки който мога, за да не му бъде плюто така в лицето и на него. Явно някакви абсолютно субективни фактори са решили съдбата на кандидатурата ми.

Здравейте на всички. Моя казус е малко по-различен. Кандидатствах за позицията ,,IT Support Engineer with Russian" и имах точно 1 интервю (на 1.08) няколко дена след като си пуснах СВ-то и на следващия ден пак с още 1 човек от същата фирма. При първото интервю ми казаха, че началото на този месец ще ми се обадят пак, а вече минаваме средата на Септември и никой от никъде не звъни. Защо така се получава? На какво се дължи това? Искам да кажа, че добре се представих и на 2-те интервюта, но от тогава никаква вест от тях... 1 месец чаках да ми се обадят, за да видим как ще се процедира натам, но не се получи. Те ми казаха, че избора на 1 човек за определената позиция отнема около 2 месеца, но все пак трябваше да ми кажат дали ще има и втора среща или телефонно интервю. Моля ако някой е по-запознат, нека ми отговори тук в темата.

Чудя се дали да кандидаствам. Тия нощни смени ме притесняват. Стриктно ли се спазва 8 часа работен ден? Има ли начин да се дремне по време на нощна сняма или те следят?

исках да попитам дали за човек, който просто е попаднал на възможност да работи там,
без непременно да е искал точно такова работно място,
на когото предлаганата работа не му пречи като занимания и би пробвал дали може да се справя
и не държи да "прави кариера" (да става тийм лидер и подобни),
а просто да има работа и да си взима парите,
става ли това място, или ще се побъркам в даден момент?
Благодаря.
(за оценките с 0 просто нямам наблюдения)

Защо последно време ( от 1 месец) HP не назначава много служители? Дори чух че затваряли някои позиции. Това истина ли е? Интересувам се, защото искам да кандидатствам в тази фирма.

Може да се мрънка много по въпроса, хора всякакви, аз ще бъда кратък.
HP деливъри център е най-добрия голям работодател в София. Идеална среда и за работливи хора с желание за израстване и липса на връзки, идеална среда и за мързеливци и скатавки да се носят по течението.
Повечето минуси са клиширани глупости за "голямата фирма". Е да, не е бутиков ИТ работодател, но да не се лъжем, щом четете това и вие не сте за такъв!

моля ако някой e запознат,  да сподели инфо за длъжност Service Segment Manager. Също се присъединявам към питането на Todor - има ли контакт с настоящия работодател от страна на HP и ако е така, в кой момент се осъществява  - на финала или още при разглеждане на кандидатурата?
Благодаря!