Хюлет-Пакард България ЕООД

Здравйте,

Бих била изключително благодарна, ако някой ми даде информация за QA отдела в HP. Предстои ми интервю за позиция Junior QA и ще се радвам на всякава обективна информация за команията, отдела, заплатите за тази позиция, естеството на работа, използвани технологии, задаванаи въпроси на интервю, брой интервюта и друга информация, която настоящи/бивши служители биха могли да споделят и не е строго конфиденциална. Нямам предишен опит като QA и наистина всяка релевантна информация би ми била полезна.

Благодаря на отзовалите се!

Привет на всички :)
Виждам много мнения, но нищо близко до това което ме интересува.
Търсят ли счетоводители в HP. Някой може ли да ме осветли по въпроса?
Има ли позиции свързани с тази материя и как е работата в тези екипи?

Не започвайте работа в Крадеко на IT позиции за HPЕ(вече първото ниво във всеки технически отдел е наето през Крадеко), защото там натоварването много голямо и чисто се дават 900 лева(смешното е, че преди 2 години беше 1200 лева :) ), което не супер лошо, но спрямо IT търсенето на специалисти момента е доста ниско. В Интеруут за начална позиция се дават поне 1100 лева (пак е лоша компания, но бие Крадеко :) ). Някои хора започваха IT кариерата си в Крадеко/HP с надеждата да имат в трудовата си книжка, че са работили за HPЕ, но там ще пише Крадеко така, че е безсмислено да започвате работа поради тази причина. Второ и трето ниво още са директно назначени под HPЕ, но това е за хора с 2-3 години опит в IT областта и там заплащането не е толкова високо, спрямо другите IT компании(за второ ниво е между 1600-2000 лева, но това за хора с опит и сертификати). HPE - Hewlett Packard Enterprise.

Колко мога да очаквам чисто с CCNA и два езика?

Благодаря

Пише бивш служител, на смешния Домино Тийм, с още по смешните меринджеи. Хора не си губете времето с работодатели като АДЕКО България и HP!!! Работите като волове за жтлти стотинки, дори същите отдели в Индия взимат повече от тук, а тук ще ви скъсат гъза и не дай си боже да се разболеете в пробния период няма да ви бавят а направо ще ви изхвърлят. Колеги има и свестни, но ръководството е пълен "ташак", некомпететни и мързеливи, елементарно уважение и разбиране не очаквайте в никой от Messaging тиймовете. Да не говорим за прословутите им туулове, които са най-бъговото нещо на земята и повече време ви утива да се отчитате, колко сте работили от това да вършите нещо наистина смислено. Натегачи също не липсват, единственото което + е ваучарите по 60лв., които са мега смешни за този бранш. Пълнабтрагедия, които не вярва да утиде и да види как сме сменят хора като на конвейр, за 3месеца напуснаха 6 колеги.... а за АДЕКО само лошо или нищо..

HEWLETT-PACKARD, ADECCO, TELENOR...BUKVALNO ISKAT DA ME UBIQT! SLEDQT MI LICHNATA KORSPONDENCIQ, NABLUDAVAT ME FIZICHESKI I S RADIO VULNI ME SHANTAVQT. ISKAT ME IZTOSHTENA PSIHICHESKI I NAKRAQ SAMOUBITA! VENTSISLAV KASAMSKI ME MRAZI I ME UBIVA...DURJAVATA IM SIMPATIZIRA.

Работи се на смени - наскоро бе въведена 6 дневна работна седмица (нещо, което бе отменено още при т.н. комунизъм/социализъм). Смените са различни - например за шестдневната работна седмица смените са по 7 часа, с 2 часа почивка през деня: от 06:00 до 15:00, от 11:00 до 20:00 и при 8 часов работен ден - 08:00 - 18:00. В правилника за вътрешен трудов ред пише, че почивката е 1 час, по това ще разберете доколко се спазва този правилник.
Очаква се в скоро време по почина Нанков (Шиков) - Шейретов, шестдневната работна седмица да се въведе в цялата фирма.
Да е честито на новобранците! Таз година ШЕСТДНЕВНА, догодина СЕДЕМДНЕВНА работна седмица!

Някой ще каже ли как точно се работи ? Пълна работна седмица или на работни смени? И ако е на смени какви точно са смените?Питам  за Windows sys adminite и network support? И какво е възнаграждението за 1во ниво? Завършен бакалавър по компютърни технологий и ccna стигат ли за начално ниво windows system administrator?

Здравейте,искам да попитам какви въпроси задават на интервюто на немски и английски по телефона?

Абе стига сте питали за тия съпорт позиции тука. Не разбрахте ли че ще работите в  Глобъл Деливъри центъра а не в HP България..пфф