Станга ООД / Stanga One /img/frontend/nomap.png"

Станга ООД / Stanga One

Чувам че фирмата се разраства. До колко човека ще се разрастне и долу-горе каква е началната заплата за Junior PHP Developer, има ли изпитателен срок, някакви придобивки, на цялата заплата ли се осигурява, работното време.

Работа - има много. Колеги - и тях ги има много :) - кои добри професионалисти, кои не толкова. Има готини, има и не толкова готини. Ръководен състав - приятен.
Стои ли се до късно - има от всичко - има такива, които си тръгват на 8мия час, има и други, които стоят по 10-12 часа.
Коректност - тук са на 100%.

Прочетох, че било трудно да влезеш да работиш (аз съм начинаещ в ИТ - само студент в тази област), но може ли малко информация за тестовете на интервютата.
Предварително Благодаря

Наскоро Stanga one пуснаха чрез Bulwork обява за Пловдив за позицията Billing Consultant. Бихте ли ми дали някаква по подробна информация за фирмата и позицията. Интересува ме:
1.Работно време?
2.Заплащането на какви осигуровки е?
3.Все още ли имат неработеща бонусна система?
4.Как е атмосферата на работа обвързана с тази позиция?
5.Заслужава ли си човек да отиде да се развива в Станга и има ли възможност за такова развитие?
6.Работи ли се събота и по празници?
Благодаря:)

Някой ще каже ли какво е положението в момента?
Харесала съм си една обява, но не ми се разхожда в жегите по интервюта, ако няма смисъл...

За съжаление има много слаби спомени и леко неприятни от връзката ми със StangaOne1. Много странно фирмата има регистрирани поне няколко сходни имена (яшно за ралични отдели) които така успешно се прехвърлят :-)
Преди време кандидатствах по обява и се оказа че трябва да отида на интервю във въпросната фирма. Там се оказа следното.
1. Любезни са (остана и да не са - хранят се от комисионните а те явно не са малки).
2. На място ми бе обяснено как и с кого ще е интервюто. (това бе ОК) Също бе наблегнато че фирмата е от световна величина (нищо че аз никога не я бях чувал, аз да не съм IT че да знам...) както се оказа поне е международна :-) е не е малка и преположих че съм на правилен път.
3. Не ми бе обяснено изобщо че те ще се явяват на практика МОЯТ работодател. По смисъла на закона те са манинг фирма. А не работодател!? Така излиза... (това е друга тема).
4. Факта че договора ще бъде чрез разбрах на самото интервю. В интерес на истината позицията ми допадна... но имаше някои странности. Една от тях беше неяснотата по въпроса за заплатата.
5. По въпроса за заплатата се съгласиха с указаната от мен сума в първия момент.
6. В последствие ми бе обяснено че това ще е сума от заплатата и командировъчните ми. Това ме шокира.... Все пак командировъчните за за условия на труд извън населеното място и са допълнителни. Те са не за да ги спестите а за да осигурят лесното и безпрепятствено свършване на работата. А и за тяхно голямо съжаление вече бях работил извън България та не можах да се съглася с това условие. Аз предложих работна да се съглася на работна заплата която бе и под минимума за подобна позиция в Европа, а по техните условия се оказа че едва ще я достигна с командировъчните.
7. Както и да е ходих още веднъж - обещаха да ми пратят примерен договор за работа. Почти бях преглътнал всичко - но договора който видях беше твърде голям хап...
8. Договора - имате задължения, задължения, задължения и правото да работите. Общо взето това е. Директна комуникация с възложителя ви е забранена...(странно), ако случайно ги напуснете 2 години не можете да работите по специалността (интересно от какво ще живея), работно време, часова ставка, надбавки, овъртайм и куп други неща не са регламентирани. При показване на юрист - човека каза че той лично не би го подписал а и мен не ме съветва. Предложих на работодателя-посредник Станга да съставим друг договор. Н можело бил стандартен. Предложих им много вежливо да помислят за смяна на стандарта защото този договор не покрива дори Българското законодателство - да не говорим за европейското. Не можело. (Пак за сведение подписвал съм договор с няколко работодателя извън България и там нещата не са така. )
Сега отново гледам позиция в нета за нещо което ми харесва. Този пък са Булуорк. Като се обадих ми обясниха юе за IT предлагат през Станга.
Моля Ви осветлете ме още ли са така нещата?
Не ни ли скубят твърде много?
Има ли някой приел контракт с фирма извън България предложена от Станга и какви са му впечатленията. Коректни ли са или продължават пак така.
Накратко питам - има ли смисъл да се занимавам с тях?

Колко взима един проджект координатор? Искам да знам дали си заслужава да кандидатствам, понеже мястото е малко кофти за мен, така че ако някой има инфо да пише...
Благодаря предварително!

Така... да споделя и моето впечатление. Кандидатствах там за "Project Manager" преди няколко месеца. Интервюто наистина мина много приятно, хората от "Човешки ресурси" са мили и имат подход, но...
1. Дават ти да попълниш техен формуляр, в който има полета - очаквана заплата и заплата при последния работодател. Много съжалявам, че си написах всичко! :(( Не е редно така да се събира информация.
2. Тестът по английски не е нещо особено, дори е доста смислен. Но дори и да го направиш за 6-тица и да имаш предишен опит...
3. Ти се обаждат след 1 седмица с благодарности, назначили са друг човек и...
4. След 3 месеца виждаш същата обява за работа в Интернет!

Моето мнение - назначават близки хора, конкурсите им служат само за събиране на информация.
Късмет и внимавайте какво точно попълвате във формулярите!

Така, бях на интервю там, наистина бяха ммного мили по ЕйчАрски. Поканиха ме да ме видят какво мога и какво не :) Аз ги предупредих че не знам някои неща, но теста мина добре. Казаха, че са доволни и че ще ми звъннат, но до момента не са. Както и да е... не е нещо, което не съм очаквал, аз продължавам напред, за сега имам избор и различни възможности :) Успех на тези, които се сблъскат с тях. и в добрия и лошия смисъл :)

Аз бях кандидат за дизайнер там, на интевютата бяха много учтиви и ми направиха много добро впечатление. Виждам че единственно програмистите се оплакват, увериха ме че с дизайнерите положението с работната база е различно, все пак ако няма определени условия не можеш да си свършиш работата:) Работата изглежда интересна, най-малкото е добър опит. Поне на външен вид фирмата въобще не изглежда така както я описват.
Аз лично им отказах, въпреки че официално напускам сегашната работа, защото мястото на което се намират ми е изключително неудобно, а това е голям минус за мен:( Реших да потърся още малко за фирма на по-добро място някъде в центъра, въпреки задръстванията целият град е около теб:)