Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София&markers=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София

Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services

Не мога да разбера защо толкова много хора се оплакват. Аз кандидатствам вече за трети път и не ми се обаждат. Ходих на Ден на отворените врати на компанията, нямало нужда от опит в аутсорсинг бранша, нямало нужда от сертификат по езика и накрая - нищо. Ами какво искат?????????????? Един път ми се бяха обаждали, защото моя позната ме беше препърочала, но каза, че на един въпрос по телефона е трябвало да кажа нещо различно от това, което съм отговорила. И оттам насетне като кандидатствах, не ми звънят. Защо е така??? Аз владея английски отлично, завършила съм английска филология. Но немският ми е на основно ниво и сигурно това е причината.

А на недоволните тук ще кажа, че никъде няма лесно и не знам какво е толкова гадното на тази компания, още повече, че за хора като мене с 2 г. стаж би било страхотно начало. Но уви, не ме искат и това си е.

Колко много негативни мнения и то все от бивши служители,който не са работили във фирма където работиш и не ти плащат и то не 8-9 часа а 12-14 ,всеки ден.Бивши колеги предлагам ви да се отнасяте със следващото си работно място по-сериозно за да не сте тук и да пишете глупости за друга компания.Съдърланд е стриктна и сериозна компания в която получаваш това което си заслужил включително и трудовата книжка с пожелание за късмет в бъдещите начинания, но това зависи единствено от умението и желанието ви за работа в екип.Не съм останал с лошо впечатление за нито един от колегите си и смятам че това което не ви е достигнало в тази компания не е проблемът с работните условия във компанията а по-скоро социалните ви умения е незадоволимото желание за интриги.

Поздрави и благодарности на тези,които са отделили от времето си да изкажат мнение.За малко да се навия да започна работа във въпросната фирма,и то чрез познат! Да ама не

За Дончо Златев - гр. Бургас и неговата „дейност„, която е всъщност анти-дейност

- Дончо, Дончо, жено-злостна, кой ти даде поста?
- Даде ми го вожда, дето ме оножда.

Когато наблюдаваш отблизо процесите в дадена фирма и начина на организацията, която е от съществено значение за нейното функциониране, започваш да правиш за себе си и изводите до който стигаш в индивидуален план, но и в групов.
Първото нещо е, че в „Съдърланд„ е налице ниската или липсващата психологическа подготовка, която лица, които се водят за мениджъри и по-нагоре нямат или тя бива заместена от събирания на които се обсъждат определени стратегии на управление, но само дотам и нищо повече.
Когато се визира психологическа имам предвид добри познания в областта на социалната психология, която дава една отчетливост на начина на организация на една група и нейното функциониране и резултатите, които постига или ще постига на даден период от задачите, поставени и извършвани от нея.
В социалната психология има две теории, които са разработени от австралийският психолог Илийон и те са:
- Теория Х - модел на авторитарното управление, при което мениджърът или мениджърите считат, че ръководения от тях екип е ленив и трябва да бъде действано по един диктаторски начин на контрол върху работата, която извършват. В момента това се наблюдава в тази фирма за съжаление.
И вторият е по-демократичен - Теория У, при която мениджърите имат доверие на ръководените от тях екипи, което обуславя продуктивният процес на работа. Което е фикция отново в същата фирма.
Сами си правете изводите от това.

Може ли някой да напише как стоят нещата във Варна - работна среда,заплащане и т н ?

Ще се опитам да дам безпристрастно мнение за фирмата, така че в да е от полза за хора, които смятат да работят там.

Аз също работих там като Customer Support Agent. Заплащането беше ок, има и фирми, които плащат повече, но като цяло получавах нормална заплата за тази позиция.

Винаги заплатата идваше в последния работен ден от месеца - не сме имали проблеми с изплащането на пари, осигуровки и тн.

За работната обстановка - мисля, че това е един от най-големите проблеми на фирмата. Имаш много работа и малко време да си говориш с колегите. А някой от тях са направо събрани от кол и въже ... Служителите са натъпкани като сардини в тесни помещения. Много шум и много напрежение. Не мога да кажа, че беше приятно да работиш там.

Уважение - преките ръководители се отнасят добре с теб, ако гледаш да си вършиш работа. Колегите ... не.

Привилегии - получаваш чаша от евтина пластмаса за подарък, химикалка, папка и тн. Имаш шкафче, където да си държиш нещата, така че получаваш и катинарче подарък при започването на работа. Все практични неща.

От време на време в кухнята носеха пица, понички, кола за почерпка. Все healthy неща.

За който се интересува има джаги, безплатно кафе от машина, някакви игри. Но не вярвам това да е най-важното за един бъдещ служител на фирмата.

Фирмена сигурност - компанията е сигурна, защото предлага на клиентите си много услуги за малко пари и те са доволни. Сещате се кой върши работата.

Натоварване - таргетите са почти недостижими за повечето и не случайно е така. Фирмата явно не иска да дава много-много бонуси, а да изцеди на макс работниците си.

Потенциал - ако си добър с работата и си харесван от всички може и да станеш Team Leader или Trainer или QA след година-две.

Местоположението е сравнително добро, макар че метрото не е много близо. Помещнията са големи и шумни, много хора са натъпкани на едно място.

Работна среда - не е за вярване колко човек се стресира за глупости на такава работа ...

Идеалният служител за Съдърленд е native speaker или човек, който говори даден език като native. Да разбира и от технологии и soft skills и да може да върши много работа за малко време.

Бих искал да дам един позитивен feedback за Sutherland като работодател- коректни, колегиални и има диалог ( с hr-те)...
Оттук нататък всичко зависи от проекта...
За Амазон мога да кажа - текучеството е ОГРОМНО, наистина ОГРОМНО имал съм чувството,че на всеки няколко месеца започвах работа отначало с нови хора.
Молбата за напускане се подписва с лекота на умните,креативни и можещи хора с добри таргети, само за да ти покажат - "Аз съм шефа/ката", а месеци наред се преглеждат мейлите на некадърните служители с PRR 66%, защото естествено те остават да работят там(като никъде няма да ги вземат)...
НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО С АМАЗОН, ПРОБВАЙТЕ ДРУГ ПРОЕКТ, ако толкова държите да работите в Съдерланд;)

Скромно мнение за италианското кокалче на Amazon в Бургас - НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ РАБОТА ТУК!!! Мениджърката (не безизвестна) - Ева най-нетолерантния, невъзпитан,подмолен и арогантен човек,който ще срещнете!!! Ще се държи с вас като с животно.Изключително е и лицемерна,така че не се заблуждвайте от първата си среща с нея!
Вчера разбах и че една наша колежка от София, която беше от първите там (проекта е отново Amazon) - също НАПУСКА... съвсем нормално,защото и в София явно е същата парадоксалност и третиране на агентите като роботи!
Ако обичате да облизвате з**ници,подметни, да се отнасят с вас като с неодушевен предмет и т.н. - ТОВА Е ВАШЕТО МЯСТО!
Amazon винаги ще губи качествените си кадри и ще търси хора!

Какво да се очаква от подобия като Ева Шейтанова, чийто фамилия произлиза от „шейтан„ - дявол, сатана от арабски език. И подобия като нея, които имайки власт се държат като феодали от средновековието.