Хелиос хотелс ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Хелиос хотелс ЕАД

Здравейте, бях на интервю за работа като рецепционист(администратор) в Doubletree by Hilton, Зл.Пясъци, и останах очарована от служителите там. Въпреки прочетените негативни мнения за фирмата, реших да отида и да преценя на място условията. Това ми се е случвало вече няколко пъти при кандидатстване в големи компании (в които има текучество и се сменят много кадри през годините). Нормално е да има негативни изказвания - тези които са доволни почти никога не им хрумва да търсят сайтове където да изразят мнение, но това не важи за недоволните.
По същество: Отидох на интервюто, посрещна ме един техник (предсезонно се извършваше лек ремонт и подговотвка за сезона). Момчето веднага откликна и ме придружи до офиса на ръководителите. Оттам, минахме през Човешки ресурски за въвеждащо интервю, където бяха и Фронт офис мениджърите - всички служители с които се запознах като цяло бяха много учтиви и приятелски настроени. питаха ме как съм пътувала и дали съм открила лесно хотела. След това отидохме в офиса на Фронт Офис Мениджмънта и продължихме разговора си с тях. Останах впечатлена колко ерудирани и мили хора са. Говорихме си непринудено. Разбрах че болшинството мениджъри в хотела са пътували много, имат опит в мултикултурна среда и са високо образовани и възпитани. Оказа се, че фимрата предлага безценно обучение с издаване на сертификат, който е международно признат (не само в Европа) и който може да отвори на всеки млад човек възможности за развитие. Освен това фирмата заяви, че осигурява транспорт, униформа и обяд/вечеря според смяната. Само след час интервю, бях почти решена да започна заради този сертификат и заради приветливите хора с които щях да работя и от които има какво да се научи. Те се оказа, че са и много гъвкави. (във връзка с уговорката ни за интервю и последващото обучение, за старта на което нямаше да мога да присъствам, но ми дадоха опция за онлайн присъствие)
Аз съм на 30г и тъй като имам втора работа, прецених да откажа на този етап предложението за работа на Хитъл Дабълтрий Златни пясъци и да дам шанс на по-млади хора да се докажат и да спечелят позитиви от позицията. Уверявам ви, мениджърите ми направиха много добро впечатление и ми се сториха много симпатични като хора - точно за това, в знак на признателност и извинение че отказах работата, реших да напиша мнението си тук.

Мениджмънтът в Helios Spa и Doubletree by Hilton е под всякаква критика,цари пълен хаос и безхаберие от страна на собственици и мениджъри.Няма никаква организация,по-голямата част от персоналът са пълни аматьори и не знаят какво правят там,а качествените кадри не се задържат за дълго.НЕ правете грешката да започвате работа там,освен,ако не искате да чакате месеци наред,за да получите заплатите си....ПЪЛНА ЕКСПЛОАТАЦИЯ!!!И двата хотела са в плачевно състояние,имат остра нужда от основен ремонт,предлаганата храна в ресторанта е еднообразна и с много ниско качество,спалното бельо не достига и не е подменяно от много години,налага се да работиш за няколко души за мизерна заплата.Doubletree by Hilton по-скоро отговаря на хотел 3 звезди,отколкото на хотел,който е част от веригата Hilton.Храната за персонала не става за ядене и може да ти докара хранително разстройство,за това през голямата част от времето с колегите си носихме от вкъщи.А това в нито един хотел не ми се е случвало....

Ако сте обикновен служител и ви се работи по 16 часа за 6-700лв... Това е вашето място.
Поне вече са коректни със заплащането. Няма забавяне, няма влачене на стари задължения. Или поне така беше при мен, но аз не останах дълго и бях само в началото на сезона.
Ако търсите мениджърска позиция - СТОЙТЕ ДАЛЕЧ!!! Изглежда подредено и структурирано, докато не се сблъскате с действителността! Просто няма никаква организация. GM на оперативка казва "Поставяйте си задачи и ги изпълнявайте!". Любовницата му, която вече е голямата работа (руумс дивижън мениджърка) няма никаква представа къде се намира и какво се очаква от нея... абе, пълен леш!

Да добавя, че това се отнася за прикрепения към хотел Хелиос - Doubletree by hilton, Хелиос работи само при максимално много гости. А и в обявите за работа последната година като работодател фигурира хилтън.

Към написаното от предните години, ще допълня само, че все още чакам възнаграждението си от месец май, да не говоря за по-нататък. Отделно от това, в процеса на договаряне на трудовия договор, Ви се обещава едно (заплащане и работно време), а действителността се оказва съвсем различна. Също така, правят се незаконни удръжки от работната заплата за транспорт (това в никой от близките хотели не беше прилагано спрямо работещите там), като се оказва, че може би пътуването до хотела с градския транспорт излиза по-икономично. А за храната - няма служител/работник, който да не е получавал стомашно разстройство след консумирането й. Бил съм и на други работни места по хотелите, но този работодател надминава всякакви граници на благоприличните трудови отношения.

времето на робството не е отминало .Хора не ходете там За Великден бях там как се хранят 780 гладни гости с 5 сервитьора.Само името голямо Хилтън ако се чувствате роби сте за там.моля хора не ходете Четете обявите и между редовете.Когато ви извикат за интервю проверете фирмата винаги има време .Много внимавайте обявите имат и много уловки.

Предпочитам да остана анонимен, той като съм един от потърпевшите работници за сезон 2014 който все още не си е получил дължимите заплати и твърде е голяма вероятност ако си напиша името да си остана завинаги "спонсор" на господин Велчев (както обичат да казват в този хотел - "Няма пари, затова не можем да ви платим заплатите"). Е ние сме разбрани хора, влизаме им в положението на управата и напълно ги разбираме че нямат пари. Няма пари - няма заплати. Това е положението. И понеже ние Българите сме "тъпо" и "упорито" племе, ще отидем следващия сезон пак да работим в същия хотел, със същите хора, при съшите условия ... и след края на сезона отново ще хленчим тук че "Те не ни дадоха заплатите".
Господа менъджери АМА КАТО НЯМА ПАРИ (и особенно като няма пари за заплати) ЗАТВОРЕТЕ ГО ТОЯ ХОТЕЛ БЕ ХОРА.... НЕ НАЕМАЙТЕ РАБОТНИЦИ СЛЕД КАТО НЯМАТЕ ПАРИ ДА ИМ ПЛАЩАТЕ. 99 ПРОЦЕНТА ОТ ХОРАТА В БЪЛГАРИЯ НЯМАТ ХОТЕЛИ ИМЕННО ЗАЩОТО НЯМАТ ПАРИ ДА СИ ГО ПОЗВОЛЯТ. СЛЕД КАТО И ВИЕ НЯМАТЕ ПАРИ, ЗНАЧИ И ВИЕ НЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА СИ ПОЗВОЛЯВАТЕ ДА СЕ ГАВРИТЕ С РАБОТНИЦИТЕ И ДА НАЕМАТЕ ХОРА ЗА ХОТЕЛ КОЙТО ЯВНО ПО ВАШИТЕ СМЕТКИ Е НЕРЕНТАБИЛЕН И ВСЕ НЯМАТЕ ПАРИ ДА ПЛАТИТЕ.

Ако си търсите работа на Златни Пясъци това НЕ е мястото. Ръководството се е сменило - да факт е, но собствениците си остават същите и НЯМА промени от години. Заплати НЕ се плащат на време (или никога), зависи на какъв договор сте назначени. Дават големи обещания - накрая нищо. Ако ви назначат на дадена позиция, ще ви карат да работите и по другите отдели (сервитьор, камериер, готвач) защото няма персонал. Накратко - Експлоатация и Дискриминация!!!
Имидж на Хелиос Хотел ЕАД - известен е с това че е в черния списък като платец на почти всички доставчици във Варна.
Мото на компанията: "Работете, че иначе няма да има заплати" - без резултат!
Съвет - НЕ кандидатствайте за работа в Хелиос Хотел ЕАД ако НЕ искате да бъдете дискриминирани, експлоатирани и без заплата.

Здравейте,в началото на март месец бях на интервю за работа за главна рецепция,интервюто мина много добре,интервюиращата ме мениджерка беше много мила и аз останах с много приятни впечетления като цяло за хотела,казаха ми че съм удобрена и ще ми званат в началото на май месец за да започне обуяение от 12седмици,но УВИИИИИ.Май месец дойде и нищо,аз отказах толкова много предложения заради тях,когато звънах да попитам какво става ми казаха ,няма проблем знаем за вас имаме ви в пред вид и ще ви звъннем отново много скоро за отговор,дамата беше много любезна и възпитана ,но мина вече месец и никой не ми звана,останах много разочарована от тях като ръководни кадри не постъпиха коректно и ме подведоха с напразни надежди, че съм удобрена.Внимавайте тези който ще кандидатствате там,имайте едно на ум за хотела не са случайни всички негативни отзиви.

Ей, няма оправия с тези, които като камилите не спират да плюят навсякъде!!! Я кажи "..." (т.к. не ти знам името) защо още си в тази фирма тогава??? Дори и да е имало забавяне със заплатите, защо не кажеш, че то беше с тези на мениджърите, а на изпълнителския персонал всичко беше платено навреме. Явно си от тези във фирмата, дето си седят по цял ден на удобния въртящ стол и от скука във фейса са решили да помрънкат и тук! Лека "работа"!!!