Хелиос хотелс ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Хелиос хотелс ЕАД

Относно неплатените заплати на стотици служители, от хотела твърдят че  туроператора им е ФАЛИРАЛ !?
Най-вероятно хотел Хелиос няма да работи през новият сезон, както и никой от служителите няма да си получи парите .
Успех на всички търсещи нова работа

Управата , стига сте се крили като мишки!?
Къде са заплатите за миналата година ?
Аз не съм виждал такова чудо, като при този работодател, правете си изводи !

Работих в хотела през последния сезон - въпреки че бях прочела изказванията реших, че положението не може да е чак толкова зле и се подлъгах по високопарното име. Сгреших - МНОГО ПО-ЗЛЕ Е!!!!!
Мнението на Дани много точно описва реалната ситуация в хотела - ниска заплата, напрегната работна среда и несигурност. Но това, което мога да допълня е, че НЕ ПЛАЩАТ ЗАПЛАТИ ВЕЧЕ НЯКОЛКО МЕСЕЦА.
Последните изплатени заплати са за месец СЕПТЕМВРИ (вече е краят на януари) и то не целите. Платили са толкова колкото да избегнат наказание от инспекцията по труда. Има неплатени осигуровки и който иска да отиде на борсата, го чакат само разправии и нерви. Въпросните ДМС-та за които се писа по-рано ще ги отрежат - въпреки че когато се подписва договорът изрично ти казват, че това с ДМС-то е чиста формалност, все пак те прецакват и дават по-ниската заплата. Оставиха хората точно за празниците без пари - истинска гавра - нямам думи просто.
Малкото останали целогодишни служители не са по-добре - те също не са получавали заплата от септември - защо ходят още на работа предполагам и те самите не знаят. Всички ръководни служители се крият и не обелват и дума за плащане. На телефоните са оставили да отговарят само някакви момичета, които се опитват да успокоят хората, които звънят, но самите нямат никаква информация.
Вече започва набирането на хора за новия сезон - моля ви хора - за ваше добро - вслушайте се в препатилите - НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ РАБОТА В ТАЗИ ФИРМА!!!

По принцип всичко е добре като работно място колеги и управители но заплатата не е уточнена .Кога ще я получат работниците разчитащи на нея???До 15.12.2011 е дадена заплатата за 09.2011 ,а идват празници!     Какво трябва да се предприеме срещу такива работодатели та да се загрижат за работниците си?

Е как така само 6 мнения са оцелели за това адско място не мога да си обясня. Явно е, че някой все пак модерира свободата на словото, а уж сайтове като този целят да споделиш, за да не се опари друг. По същество:
Ако има начин да ви накарам да повярвате и никога да не си хабите времето в опити за работа в този хотел, бих вложил всичко от себе си! Затова най-горещо ви призовавам - не го правете! Срам и позор е в 21 век все още да има такива работодатели и хора, които да наричат себе си мениджъри! Всичко в това място е псевдо, от интериора през услугите, храната в ресторанта и отношението към персонала. Не отива на никой от прехвалената фамилия собственици да продължават да си почернят репутацията по този типично балкански чорбаджийски начин!
На всички, които няма да направят избора да работят на това място - поздравления! На останалите - жалко за времето, което ще пропилеете, защото в България има и добри работодатели, повярвайте ми!

За съжаление трябва да се съглася с предишните мнения, но ще ъпдейтвам малко инфото за този сезон.
Вече към фирмата са 2 хотела (хотелът е разделен на 2 части) - Doubletree by Hilton и Helios Spa - на първия само името му е Хилтън, нищо друго. Управлението си остава общо за двата хотела. Проблемите са много, не знам откъде да започна.
1. Мениджмънтът и работна среда - има силно изразено разделение и неприязън между мениджърите във висшите етажи, което се пренася и на целите отдели. Към това се добавят всички интриги и клюки, които си съществуват отпреди това. Има несменяеми хора в хотела, близки до собствениците, които буквално и преносно отравят въздуха в хотела. За самите собственици, които живеят в хотела и реално държат всичко под око мога да кажа следното - изключително културни и интелигентни, но отношението към хората, които работят за тях е като на робовладелци - изискват от служителите да работят по 6, дори 7 дни в седмицата, оставане след работа по всякакви поводи, като извънредният труд не се заплаща и ако издържиш до края на сезона си буквално скапан.
2. Заплащане - не се лъжете, заплащането не е като за 5-звезден хотел (даже не и като за 4) и не отговаря на извършваната работа. Да, наистина осигуровките са на пълната заплата, но при обявяването на заплатата никой не казва, че част от нея е т.нар. ДМС, което ако не ти вземат, поне периодично ти напомнят, че може да ти "отрежат" ако направиш грешка - случвало се е да се режат ДМС-та на всички защото просто не им стигат парите да плащат заплатите. По принцип това е изключение, заплатите се плащат почти винаги навреме и в пълен размер, но с отношение не като за заслужена работа, а като за милостиня. Нещо важно - АКО ОЧАКВАТЕ ПОВИШЕНИЕ НА ЗАПЛАТАТА - ЗАБРАВЕТЕ!!! Собствениците се стараят да изсмучат всичко, което могат от служителите. Затова се получава следната ситуация - хората работят 1-2 години, ако поискат повишение на заплатата им се отказва, след което напускат и на същото място се назначава нов човек на по-висока заплата (заради променения стандарт) - и то при положение, че ако същата заплата беше дадена на собствения служител, той нямаше да напусне - общо взето скапана политика за ЧР, но собствениците се придържат към нея, а тяхната дума е закон. Излишно е да казвам, че в последните 2 години кризата се ползва за извинение за всичко, но отношението е същото отпреди кризата и ще продължи и след нея :)
3. Допълнителни бонуси - ТАКИВА НЯМА!!! До миналата година, хотелът предлагаше настаняване на служители, които не са от хотела, безплатна храна и транспорт до хотела. Сега всичко това е отрязано. Реално когато си смяташ заплатата, трябва да извадиш около сто лева от чистата заплата за транспорт, който преди се поемаше. Освен това всекидневно се изхвърлят огромни количества храна, вместо да се дадат на служителите. Отново решение, взето с цел спестяване.
Накратко препоръката ми е... има по-добри места за работа, не започвайте тук!

За бога хора НЕ ХОДЕТЕ, НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ да работите там. ТАМ ПОСТОЯННИ служители НЯМА . НА КРАЯ НА СЕЗОНА ВИ ИЗХВАРЛЯТ И НЕ ПЛАЩАТ ЗАПЛАТИ.

Работих там на рецепция преди 2 лета.Едва издържах до края на сезона.Започнах работа след като и 8те, обучени кадри за рецепция бяха напуснали.Огромно и непрекъснато текучество на персонал.Невероятно големи и неоправдани изискавния, но обидно малка заплата,която по никакъв начин не може да те мотивира!!!!!!!!!!!Огромно натоварване в пика на сезона.Излишно много шефове, само сплитни, клюки,лошо отношение, изкуствено създаден стрес.Ако издържиш на всичко това обаче и имаш късмета да те харесат,можеш и да се издигнеш, тъй като постоянно се освобождават работни места.Положителното е, че осигиряват спане и храна за служителите си,които понякога набират чак от Габрово, тъй като във варна няма кой да се съгласи на условията им.

samiq hotel,ne e koi znae kakvo,zaplatite sa niski,no i rabota koqto vurshite e po malko ot drygi hoteli,taka 4e ne se oplakvaite,lichno az sum dovolna ot rabotata si i zaplatata a i vse pak tam streshnah lubovta na jivota si:P

Аз работих в този хотел за няколко месеца и още се чудя как издържах толкова време.Страхотно психическо натоварване плюс обидно ниско заплащане това е фолмулата на управлението на този хотел - там всеки мениджър разбира от всичко и се меси във всичко,но най-лошото нещо са собствениците и интригантския кръг от техни познати,които са намесени в осигуряването на уникална стресова работна среда(от дребни,злобни вмятания и забележки,които могат да се превърнат в люти скандали).Хора,като тези направиха туризма в България на пух и прах и изгониха добрите кадри от комплексите,защото сезонна работа има,но човек има нужда целогодишно от елементарни ресурси за да оцелява(не е възможно да се храниш само през сезона а после да заспиш зимен сън).
Ако искате кадри осигурете им нормална работна среда и добро заплащане.