Глобал Маркетс ООД /img/frontend/nomap.png"

Глобал Маркетс ООД

Бившият член на Комисията по ценни книжа и фондови борси и изпълнителен директор на "Адмирал инвестмънтс" Чавдар Драгиев ще бъде управляващ в нов инвестиционен посредник, който днес получи зелена светлина от Комисията за финансов надзор. Посредникът "Глобал маркетс" ще предлага услуги по т. нар. "среден лиценз", за който се изисква капитал от 250 хил. В лиценза влиза извършване на инвестиционни услуги и сделки с финансови инструменти, но без поемане на емисии и сделки с ценни книжа за собствена сметка.

Акционери в него за чешкият гражданин Павел Кочалка с 95% и Владимир Цолов с 5%. Управителите на посредника са Павел Кочалка и Чавдар Драгиев. Единственото нещо, което остава на посредника, за да започне официално дейност, е да удостовери пред надзора в срок от 14 дни, че целият капитал е внесен. Говорителят на КФН проф. Милчо Стоименов поясни, че от "Глобал Маркетс" са заявили желание да работят освен на Българската фондова борса, така и на пазарите в Любляна, Варшава, Ню Йорк и на NASDAQ.

"Адмирал инвестмънтс" е компания, която официално се занимава с обучения и курсове за валутни пазари. Преди около година стана ясно, че освен това тя предлага сделки на валутните пазари и търговия с различни финансови инструменти, без да има лиценз за това. По информация от "Капитал" от 1997 г. Чавдар Драгиев заедно с други членове на тогавашната Комисия по ценни книжа и фондови борси е предложен за освобождаване ЗАРАДИ НАРУШЕНИЯ НА ЗАКОНА, но след това те доброволно подават оставки.

Единствените хора пред които отговаряме са нашите клиенти, те инвестират пари и време, за нашите услуги. Тези които продължават да твърдят че сме " Пирамида" , "Измамници" да уведомят властите, а не да "драскат" по разни форуми, защтото това са едни и същи хора, които е явно, че си избиват някакви комплекси. Сега за тези които биха желали да дойдат на интервю при нас мисля че е добре първо да проверите следния линк; http://www.dnevnik.bg/pazari/intervju/2009/03/23/693919_pavel_kochalka_upravitel_na_global_markets_opitvame_se/

Spored men na Lazarov se plashta za drugo:da pishe hvalebstveni komentari za GM na dobur bulgarski ezik,zashtoto nikoy ot menagerite ne go moje.Az sushto se opitah da rabotya 5 dni tam.Moya team leader ne govoreshe po4ti nikakuv bulgarski,no uspya da se pohvali nyakak si,4e govori dobre nemski....i po znayte kakvo-udarih greda i tuk.Zashtoto kato zapo4nah da govorya na nemski me gledashe po-stranno otkolkoto kato govoreh na bulgarski.Nemskiya ne mie zle tuy kato sum u4il 4 godini v Germaniya.
Po-dolu pro4etoh,4e min suma za investirane,iziskvana ot potencialnite klienti bila 20000 $.kogato az byah tam min beshe 50000 $.Obshto vzeto vsi4ki komentari pro4eteni ot men do tuk (ot izpatilite razbira se) opisvat polojenieto tam pove4e ot realno.
Kato 4uete za tyah byagayte:)

Стана ми любопитно и се порових. Излиза, че фирмата е в ликвидация... В такъв случай, за какъв ... някой би тръгнал да работи там... Мненията са красноречиви... На работещите там им пожелавам успех с бъдещата работа, която явно ще трябва да си намерят...

Едно огромно "БЛАГОДАРЯ" на всички, които са си дали адекватното мнение. Спестихте ми няколко часа път с градския транспорт. Успех!

Клиент съм на тази фирма.Работя з тях од скоро -2сед. инвестираната ми сума е нараснала с 7.6%.- незнам какви са работни условия там - но как работят за мене определено ми харесва.Когато бях на срештата в техния офис-малко се стресна защото говори с мен млад пич на 23-25години.Не съм свикнал да работим с толкова млади хора.Сега съм убеден че-това беше грешно впечетление.- Преди едно време опитах да работим с БГ брокери -само с празни приказки са ме хранили;Тези поне реално печелят за мене.А 7-8% дори и да са месечно - всепак подобре как срочен депозит в Банка. - На служители успех а за останали клиенти - да сте на +

Абе, Лазаров, що ми говориш глупости? Ходих преди една седмица на интервю там. Не е нужно да работи човек месеци наред за тия за да се види, че са мошеници. Абсолютно непрофесионален подход още на самото интервю. Всичко е ако мине номера. Ако всичко им е наред, защо щом започнах да задавам въпроси и чеха бързо бързо подви опашка и се изсули яко дим? Не дават никаква информация за трудови договори, за заплащане, за други придобивки и изобщо за това какво всъщност предлагат. Само високопарни думи думи в обявата. Още като им види човек обявата и ще реши, че не им е чиста работата. Може ли при изисквания за никакъв опит, средно образование и въобще никакви изисквания за стаж, да обещават заплата между 2000 и 4000 заплата? Адски нереалистично. Само хвърлят стръв на рибките. Защо, питам аз при толкова съкратени хора от банковия и финансов сектор те не си намериха обучени хора? Защото никой с що годе здрав разум няма да им се хване на глупостите. Проверих всички пускани обяви от тази фирма. Още от лятото на миналата година пускат една и съща обява, с едни и същи изисквания и тази обява се върти и непрекъснато се публикува. Е, не си ли намериха хора да им работят щом предлагат толкова добри условия? Защо има такова текучество при тях щом всичко им е наред? Защо бягат като опърлени при всеки зададен въпрос по същество? Защо хората се сменят като носни кърпи и никой не се задържаб? Нали са сериозна фирма, предлагат развитие?
И накрая, ти не си настоящ служител или са те наели само за да пишеш добри неща за тях. Явно вече им се носи славата и не могат да си намерят повече рибки за мрежите. Лудите свършиха.

Сега замисли се от около 400 контакта на месец около 20 проявяват интерес. Когато на тях отделиш допълнително време, за да им обясниш по подробно за какво става въпрос 10 от тях идват насреща, най малкото защото са любопитни. Сега когато им се обадя с предложение за точно определена акция, нормално е да са скептични и предпазливи. Когато след около 2 седмици се свържа с тях с резултата от тези 10 един идва за втори път за да подпише, останалите са отново недоверчиви, затова им се обаждаш със второ преложение и приключваш с тях. Ако си си сваршил работата като хората един от тях сам ти се обажда след като двапати е пропуснал да спечели, така за 1 месец имаш 2-ма клиента. Проблема на всички наши бивши служители беше, че като разбраха колко лесно могат да изкарат пари, забравиха колко трудна е работата, какво постоянство се изисква, защото истината е че някои предпочитат да вадят по 600 на месец но да не работят.

Ако си използвате имената а не разни псевдоними за да не ви познаят, щеше да е много по лесно. Всяка компания която сме предлагали на потенциялни клиенти е направила средно по 30% за месец. Нека тези който са работили за нас да ме опровергаят.

Работим по следния начин със свойте клиенти: след като вече сме му отворили инвестиционна сметка при нас и то минимума е 20 000 $ ( ако си работил при нас защо не знаеш), му избираме определени наблюдавани компании от даден сектор например енергиен , при което му създаваме портфолио от такива компании, и само защтото сектора е стабилен това му носи по 5-6% печалба на седмица поради волатилноста на пазара. Сега важно е да уточня че всеки клиент сам решава дали да прави транзакции и кога да си изтегли парите. Ние взимаме комисионна само ако клиента послуша нашите инвестиционни савети, на нашите аналитици. Та да ви питам каде и в какво в БГ. да си сложиш парите без с извинение "държавата да ти го набута".