Министерство На Отбраната - ВМС /img/frontend/nomap.png"

Министерство На Отбраната - ВМС

И така.Най-много ми харесва в флота че,колкото си по доло в ерархията толкоз по добре.Обаче има един момент когато си направил малко повече служба (КАТО МАТРОС) и си най-доло ти става малко нагоре заедно с ЕГН-ти.Тези кандидат пенсионерите ("ХОДЕЩИТЕ ПАМПЕРСИ") седят,ядат,злоратсват и дразнят.Неказвам нещо лошо за тях,просто с тези 25 за пенсия "обаркахте нещата". С много от тях ги уважамам и сме приятели, знаят много,казват и показват много, тоест учатна на ВОЕННО МОРСКИ "тарикашки номера" който устава изисква(НЕДОСТАТЪЦИТЕ НА УСТАВА ИЗКАМ ДА КАЖА).Аз съм човек от кухнята на БАЗА ВАРНА и ще ВИ кажа една истина и я запомнете  добре "КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ЗАБАВЯТЕ РЕФОРМИТЕ ВЪВ ВМС ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ СЕ ГУБЯТ ТРАДИЦИЙ ТЕ НА ФЛОТА КАТО ЦЯЛО". И това е загуба на пари,опит,обич към морското дело и себе оважениети.

Много трудно ще стигнем РУМЪНИЯ относно заплащането.Кризата принуди много хора да намерят спасение от безработицата като станат кадрови военнослужещи.Както беше тръгнало Армията щеше да остане без хора.С това заплащане човек трябва да е Ерген,да няма заем,да е усигурен с жилище и да има автомобил,за да може долу-горе да живее нормално.Минели кризата хората ще почнат да напускат,особенно хора които не са служели не са свикнали на ред и дисциплина.

един редник в румъния взима 800 евро ние кога ще стигнем този стандарт

Какъв работодател е МО при положение ,че на работещите в мисиите на НАТО в чужбина от 2 месеца не са им изплащани нито квартирни нито дневни.В момента те живеят от заеми от западните им колеги ,които имат държава,да се грижи за тях.Това е лицето на България пред НАТО!Всички знаем какъв е стандарта на живот в европейските държави,много от тези служители са със семействата си там,а още повече ,че те са заминали сключвайки договор с ДЪРЖАВАТА НИ.

Да се "риформира" състоянието на изкривената пирамида като се запазят местата на дъртите некадърници за сметка забавяне на развитието на младите офицери в системата е гениална глупост. Нищо неочаквано.

мисля че всичко което се направи е добре за Българската армия . Аз лично не вярвах че за толкова кратко време човек може да допренесеза толкова много дори в условия на криза.БЛАГОДАРНОСТИ Гн министър.

Заплатата - колкото да не избягаме всичките!!
Уважение - от долу нагоре - наведени, обратното - с презрение;
Привилегии - с новия ЗОВС нищо ново под слънцето само повече се орязват;
Фирмена сигурност - вече 20 години "РИФОРМА" с "И". Цялата ми служба така премина и май нямам време вече да служа, а само да се реформирам - генералски му работи - "Тез камъни от тук - там и обратно";
Работа - свободно време - който както я докара - за едни има , за други по- малко и от двете;
Потенциал за развитие - почти нулев ако не се навеждаш яко ;
местоположение - на който квото си го докара;
Колеги - след 20 години реформа - може да те прекарат а може и не;
Работна среда - мизерия е навсякъде но от топло и мръсно никой не е умрял , пък и армията не е за лигльовци в края на краищата.
Казах!!!

какво не ви харесва?нали сте вътре доброволно?/някои го изкарахме и насила/.смятам заплатата горе долу прилична,храната наистина добра.мизерията...ясно,няма пари и всичко е остаряло.свиква се. на които не му харесва да не се оплаква а да напуска.няма място за ревливци.армия е а не детска градина.

abe Doncho ti v koq darjava jiveesh?Koe ti haresva v armiqta?Da ne govorim za zaplatata i hranata.Mizeriq otvsqkade,pogledni malko drugite armii i 6te razbere6 kade se namirame nie.

Не ми харесва липсата на сигурност.Всяка година съкращения.Аз съм от военно училище и си харесвам работата.Това съм учил.Далеч съм от семейството си -също не ме дразни.Но няма как.Който не му харесва ВЪН.Омръзна ми да слушам само мрънкане.