НОЛА 7 / NOLA 7 https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Черни връх 73&markers=София,бул. Черни връх 73

НОЛА 7 / NOLA 7

Чета и не мога да повярвам, че здрави, прави, млади мъже хленчат като баби. Да сте чули морак да се оплаква, че койките не са с матрак "Дормео", че на кораба е много влажно или че се клати много ... Като си избрал да работиш мъжка работа, значи приемаш правилата на играта.

Офисът е съвсем приличен, е да, намира се в индустриална зона, но такова е естеството на работа. До преди няколко години същия офис и същите складове се ползваха от мултинационална компания, световен лидер в бранша!!!

А що се отнася до неизпълнението на поставените задачи и санкциите за това - ще ви открия една тайна - навсякъде е така! Ако те мързи и се потриваш, проектите тръгват със закъснение, изпълненията закъсняват и клиентите са недоволни, а парите, драги приятели в частния бизнес идват от доволни и добре обслужени клиенти. НОЛА 7 има все повече и то на всички континети.

Дори За това, ако не сте си свършили добре работата, не се сърдете, че и парите са ви по-малко или вече сте бившаци!

И поне имам любим амационен герой- Кърмит, създаден от Джим Хенсън и представи на света жабока през далечната 1955 г. Този приветлив и мил мъпет въплъщаваше духа на своя създател и доведе до поредица от щуротии, които направиха света едно по-щастливо място. Както НАЛа 7 промени и променя СПА
индустрията.

ето цитат от Жабока Кърмит, а не от баба му, която е също известа жаба:

„Ето един прост съвет: винаги бъдете себе си. Никога не се взимайте твърде насериозно. И винаги имайте едно наум, когато експерти, прасета и членове на парламента ви дават съвети." бих дабовил и бивши анономни колеги...

До скоро приятели :) Знаем се.

Потресен съм от последния коментар. Оставям писменото си мнение като служител на фирмата, вие, анонимен бивши служителю с много потребителски имена, все с жабии разни твари, правите непохватни опити за манипулация на база моето изразено мнение.

По тази логика, всеки може да напише коментар в стил "Собственика пише от името на служител" насочен към всяко от позитивните мнения за която и да е фирма. Излиза, че в сайт като този трябва да коментират САМО недоволните, всеки коментар от доволен служител автоматично се възприема като написан от шефа/собственика/управителя или който и да е там и бива поруган по гореописаният начин.

Ейййй то голямо парти става тука. Писане, оклепване, Гочоло, Дочоло, Данчо Харсъзина, мъка и тъга, жаби, баби, вески, невестулки и всякакви такива да ма прощавате ако съм скипнал некои. Пичове още като бачках в Нола 7 се събирахме, наливахме и ни беше тема за смях постовете в работодателя, дори измисляхме какво да постнем, не толкова, че мразим фирмата колкото таш...к да става. Дори някои от вас ако се не лъжа още бачкате там и си цъкате коментари. Най-якото е че след като се преместих във Варна у конкурентито пак същото просто се просълзих от смях, и тук и за нас и за конкурентите творят колегите, ама майтап да става. Давайте го малко по ведро, ко толкоз.

И аз да си кажа!
Принципно съм за демократичността и свободата на словото. Човек трябва да бъде свободен да пише както реши. Но преди всичко съм за откритост и отговорност. Чудя се обаче, ако някой е решил да скрие истинската си самоличност по някаква причина какво му пречи да влезе с друг ник и да наръси каквото си ще, без да поеме опетняване върху ника и лицето, с което се представя.

Повечето тук дори и с ник си остават анонимни, който се представят с определена своя физиономия, каквато са решили и каквато могат да съградят виртуално. Така че дори и с ник - ако искаш да си останеш анонимен можеш да си останеш такъв.
Така че според мен проблемът не е там дали ще може да се пише като анонимен или не, защото ако по принцип в живота може да се бяга от отговорност и да се скатава, то какво остава за тук?

Ама за да има справедливост тогава предлагам в целият форум да могат да пишат само регистрирани потребители. Въпреки че поради горните си аргументи, ако можах да ги изразя правилно, не мисля че така ще се промени нещо. Ако някой е решил да съгражда повече от една самоличност
ще го прави с регистрирането на по няколко ника. И тогава пак тая. Когато няма желание за цивилизован диалог проблемите ще са все налице.
Тъй че правете каквото намерите за добре.
--------------------
"Най-същественото е невидимо за очите."

Към последния коментар - на човека който отговаря на Андрешко:

1- Кой е Андрешко и защо спекулирате ако сте сегашен служител, което е повече от ясно и явно избирате на свободен принцип кой от колегите си да набедите за вашите неразбрани претенции.
2- Кой ви дава правото да говорите по този начин - не прочетохте ли условията преди да споделите коментара си?!
3- Ако искате да споделите мнението си, обърнете се директно към мениджмънта и го направете, този сайт не е за такива манипулации, явно е че това което казвате е съобщение за топ ръководителите.
4- Ако имате достатъчно опит и образование може би бихте разсъждавали по-професионално и макар и да имате негативно мнение, би следвало да го изкажете по професионален начин.
5- Мислили ли сте по въпроса че може би някой консултант от сферата на човешки ресурси пише някои от коментарите, защото познава условията в компанията и е зает с нейното развитие? Така че моля да изтриете коментара си към Андрешко, а пишете на мен1
Хубав празник! Надявам се да го уважавате!

Аве Андрешко, много обичате да се правите на чукнати, щот така му изнася на Ваньо Танев, дет те облъчва с глупости.

Човекът от поста от 17.02 ти казва, че е работил само 4 часа, и като е видял реално, че ще си има работа със самовлюбени психопати и пиявици, много бързо се е осъзнал, че тука перспектива няма ! И си е бил шута ОЩЕ в 12 Часа на ОБЯД !! :-)))

Какво не можа да си преведеш ? Евала на този кандидат-служител, че му е светнала толкова бързо лампичката.

Няма такова БЕЗОЧЛИВО нагло лъжливо Ръководство! Кога ще изплатите дължимите заплати и хонорари на проектантите, които продължавате да мотаете и лъжете ? По ви е изгодно да пускате обяви за нови проектанти в Джобс-а ? Докога ще обучаваме нови хора и после ще си тръгват обидени, и да ми стават конкуренти после ?

Докога ще обещавате безплатни проекти на инвеститорите, като си мислите, че ще вземем обекта, а после клиента като ви отсвири, отказвате да платите труда на проектантите ??!

Предполагам, че замаян от егото си набъбнало в големи компании си порпуснал да се запознаеш с процесите в компанията. Смешно е че точно за работното време се захващаш да пишеш при положение, че фирмата е известна с това, че точно в 17:30 всички се изнасят като соц лелички от сгадата? Къде работи 12 часа не ми е ясно? Ако някой път се наложи да се работи допълнително всичко се заплаща.

Искам да подчертая че не претендирам за 100% коректност на оценките си тъй като работих във фирмата точно 4 / четири / часа.

Натрупал опит в няколко големи международни компании и работейки във финансовия сектор бях свикнал на това че има понятия като ред, правила, процеси, процедури, отговорности, срокове.

Попадането в НОЛА 7 беше такъв шамар след като още първия ден чух начина по който собственика третира служителите си че в 12 часа си подадох молбата за напускане - още не бяха успяли да ми регистрират трудовия договор в НОИ!

Това не е международна фирма, това не е дори голяма фирма - това е просто виждането на някакъв човек как да печели пари без да му пука за мнението и мотивацията на служителите му.

Добрите шефове се грижат важната работа да се свърши. Изключителните се грижат за хората си. Добрите шефове притежават много силни организационни умения и вземат бързо решения. Изключителните шефове правят всичко това, но и нещо повече. Естествено - тях ги е грижа за компанията им и за нейните клиенти, за търговците и доставчиците; но по-важно е, че основно ги е грижа за хората, които работят за тях.
И по тази причина изключителните шефове дават на служителите си:
1. Автономия и независимост
Добрите организации са построени върху оптимизиране на процеси и процедури. И все пак - не е нужно всяка отделна задача да бъде разглеждана под микроскоп.
Ангажираност и удовлетворение се подхранват с автономия и независимост. Грижа ме е за нещо мое. Грижа ме е, когато се чувствам отговорен и имам възможността да направя това, което смятам за правилно.
Освен това, свободата подхранва новите идеи: дори при позициите, които са тясно свързани с чисто работния процес, има място за различни подходи.
Винаги, когато е възможно, давайте на служителите си автономия и независимост да работят по начина, по който го правят най-добре. Така те винаги успяват да свършат работата си по-добре, отколкото сте си представяли, че е възможно.
2. Ясни очаквания
Да, във всяка работа трябва да има известна независимост, но също така във всяка работа е нужно да се определят основните очаквания как трябва да се постъпва в някои специфични ситуации.
Ако критикувате служител за това, че днес е дал отстъпка на сърдит клиент, при положение, че до вчера това е било стандартна практика, Вие правите работата на същия този служител невъзможна. Много са малко нещата по-стресиращи от това да не знаеш какво се очаква от теб всеки отделен ден.
Когато изключителният шеф променя стандартите или посоката, той или тя говори за тази промяна предварително. Когато това не е възможно, отделя време да обясни защо се налага съответната промяна, както и какви са очакванията за бъдещето.
3. Смислени задачи
Всеки обича да се състезава; много често най-добрите служители са тези, които най-много обичат да го правят – особено да се състезават със самите себе си. Смислените задачи създават чувство за цел и предават значение дори на най-обикновената монотонна работа.
Освен това, целите могат да бъдат забавни. Без смислени цели, към които да се стремиш, работата е просто работа. А никой не обича просто да работи.
4. Чувството за стойностна цел
Всеки обича да се чувства част от нещо голямо. Онова усещане да си част от общото - от онзи дух, който превръща група от отделни личности в истински екип.
Добрите мисии могат да променят нещо в живота на клиентите, за които работиш. Нека служителите ти знаят какво искаш да постигнеш в бизнеса, както и какво искаш да направиш за клиентите. Ако е възможно им позволи и сами да измислят мисии.
Чувството на истинска цел започва с това да знаеш за какво да се грижиш и, което е по-важно, защо да се грижиш.
5. Възможности за принос
Ангажираните служители имат идеи: ако им отнемеш възможностите да правят предложения или ако веднага отхвърляш идеите им, дори без да ги обмислиш, те спират да са ангажирани към случващото се. Затова изключителните шефове създават атмосфера, в която е много лесно за служителите да правят предложения. Тези шефове задават въпроси. Меко проверяват почвата. Помагат на служителите си да се чувстват удобно, когато предлагат нови начини как да се случват нещата. Когато някоя идея не е приложима, отделят нужното време да обяснят защо.
Великите шефове знаят, че служители, които правят предложения, ги е грижа за компанията, и затова внимават същите служители да знаят, че приносът им се цени.
6. Истинско усещане за свързаност
Хората работим за заплати (иначе се нарича доброволческа работа), но всъщност искаме да работим за нещо повече от заплата: да работим с и за хора, които уважаваме и на които се възхищаваме – както и с и за хора, които ни уважават и ни се възхищават.
Затова една мила дума, кратък разговор за семейството или да се обсъди неформално работен проблем – всички тези моменти са много по-важни от груповите срещи или формалните оценки.
Истинското чувство на свързаност е нещо лично. И изключителните шефове показват, че виждат и ценят човека, не само работника.
7. Последователност
Повечето хора нямат нищо против шеф, който е взискателен, стриктен и лесно и бързо дава (не винаги положителна) обратна връзка, стига същият този шеф да се отнася с всички служители еднакво справедливо.
(Великите шефове се отнасят с всеки отделен човек по различен начин, но с всички еднакво справедливо. Важно е да се направи разликата между двете.)
Великите шефове знаят, че ключът към това да показват последователност и справедливост е в комуникацията: колкото по-добре служителите знаят причината зад дадено решение, толкова по-малка е вероятността да помислят, че няма справедливо отношение или че някой е протеже на шефа.
8. Критика на четири очи
Няма перфектен служител. Всеки такъв има нужда от конструктивна обратна връзка. Всеки служител заслужава такава.
Великите шефове дават подобна обратна връзка на четири очи.
9. Похвала пред другите
Всеки служител - дори този, който не работи много добре, прави все пак нещо добре. Всеки служител заслужава да бъде похвален и оценен. Лесно е да видиш кои са най-добрите ти служители, защото те постоянно правят невероятни неща. (Може би постоянната добра оценка е причина да го правят? Струва си да се помисли върху това.)
Може да ти се наложи да помислиш доста, за да откриеш начин как да поощриш служител, който просто се справя: няколко думи на признание, особено пред други хора, могат да запалят един най-обикновен служител да постигне чудеса.
10. Шанс за смислено бъдеще
Всяка работа би трябвало да има потенциала да води до изключителни постижения. Изключителните шефове отделят време, за да могат служителите им да се развиват към работа, която последните се надяват да практикуват в бъдеще, дори това да означава да работят за друга компания.ТОВА Е НОЛА7

Явно дойде и моят ред да сподела. Общо взето негативните написани коментари по долу, те не са негативни, а отразяват голяма част от действителността във фирмата. Аз бях търговец, регионален мениджър, участвах в основаването на един от офисите в страната, после друг и тн.. В началото имаше едни договорки и обещания от лицето Иван Танев,освен заплата, да има бонуси и премии при разработване на търговските обекти, привличането на клиенти от корпоративен ранг.... Колелото се завъртя, парите потекоха, но когато трябваше управителя да си изпълни ТОЧНО финансовото обещание към мен, за приходите и заработките - започваха едни обещания и мотаене от сорта на "ами сега бюджета ни трябва, необходимо е да ги вложим в стоки за новите сезони, да платим това това и онова....Ти работи, изчакай малко, нека да инвестираме и в еди си какво много важно за нас оборудване". Но времето върви, ти заработваш нови пазари, клиенти и тн....И продължава да те пуска по тъча, с някакво замазване на очите. И в един момент си казваш, по добре да напуснеш, защото обещаните пари продължават да се трупат и нарастват, и ти не знаеш какво ще стане в един момент, може криза да настъпи и да увиснеш като стой та гледай.
Това е. А до колкото разбирам от други бивши напуснали търговци в страната и при тях е така, по добре да напуснеш докато е време, за да те е яд по малко.