Хеликон АД /img/frontend/nomap.png"

Хеликон АД

Отношение като на кучета има тази фирма към служителите си,а някой от по-старите се мислят за Богове,а всъщност са едно нищо.

Хеликон склад- мизерна обстановка прахоляк,книги до тавана,мизерни колички.Колегите са винаги на нож,изнервени от многобройната работа и мизерия и конфликтите са ежеминутни.Заплащането почти минимално,а работното време нерегламентирано винаги има работа и оставането извън работно време е желателно,а заплащане не,защото ти едва ли не си длъжен.

Е по смотана работа не съм работил-никаво уважение,никакво развитие,ниска заплата.Отиваш на работа да мръзнеш като куче,защото фирмата нямала пари за отопление,цял ден стоиш прав,и се вреш в краката на мизерните клиенти за жълти стотинки.А изискванията е те са безобразно много.С една дума смотана работа

Собствениците на тази фирма живееят в друг свят и на друга планета ,затова и отношението към персонала е като на длъжници към Светите хора,а заплащането е като на некадърен персонал.Това им е винаги извинението при получаване на заплатата-„толкова сте си изработили“.Съветвам искрено всеки явил се на интервю не се залъгвайте на обещания за развитие и по-добро заплащане след време -всичко това са празни обещания. Аз работих за тази фирма 4 години отдадох сили и енергия в една празна кауза изпуснах много хубави щансове за развитие другаде, подлъгвайки се от техни обещания,за което разбира се съжалявам.Просто не си заслужава.

Ниско заплащане, недакватно на високите изисквания към персонала, нерегламентирано работно време, извънредният труд се възнаграждава рядко. Осигуровките се изплащат на базата на минималната заплата, като здравните осигуровки се дават на ръка от служителя на управителя след получаване на заплатата, в случай, че първият желае да бъде здравно осигуряван (!!!). Наемат се служители без трудов договор.
На интервюто за работа те информират, че се работи на непълен работен ден - елементарна уловка, тъй като реално изработените седмично часове са поне 42, което е с два часа повече от стандартната 8-часова работна седмица. В събота и неделя смените са 12 - часови, почивката - 30 минути - единствената възможност да седнеш.
Интриги и напрежение между служителите, както и между отделните обекти ...
Все пак, не бива да пропускам малкото предимства, които дава тази работа - за времето, през което си там, имаш възможност да четеш книгите, които ти харесват (извън работно време, разбира се), да общуваш с интересни хора и добри колеги.

Аз също съм работила там и споделям мнението на момичето по-горе. Това е първата фирма от която не съм си тръгнала с лошо. Фирмата не е на мутри, няма прости служители напротив - всички са много интелигентни.Няма интриганти и интриги. Спокойна работа в спокойна обстановка, но за ниско заплащане. Единствения проблем.

В Хеликон може винаги да говориш с шефовете, те не се крият в някакъв незнаен офис. дават ти свобода на действие да взимаш решения естествено ако са грешни поемаш отговорност. Колегите са готини и ентусиазирани