Хеликон АД /img/frontend/nomap.png"

Хеликон АД

Фирмата е силна,но управителката в Хеликон Плевен-Велислава Христова е злобарка с голямо самочувствие от която много клиенти не са доволни,защото е няма подход,а очаква от служителите да и вършат работата почивките и са безкрайни по 2 3 часа на ден в работно време а даже и краде от оборота после се чуди как да изпърди нещата да изкара друг виновен незнам тия шефове не виждат ли колко е негодна и не може да ръководи екип а интриги може да върти постоянно вижте господа Панайотов тази отдавна ви остава пред хората затова няма и желаещи за работа там.

Работата искрено и откровено казано не става. Заплатата е шега и не припокрива положения труд по никакъв начин, осигуряват ти едно мизерно съществуване, колкото да не умреш до следващия месец и нищо повече. Въпреки че по това което виждам имат възможност да вдигнат заплатите, но явно чисто и просто нямат желание :)) Работното време е най-зле измисленото работно време измисляно някога - задължително 6 работни дни в седмицата, като всеки ден си различна смяна. Като плюс освен колегите и книгите нищо друго не мога да кажа, но просто НЕ си заслужава. Ако си търсите работа, просто ги подминете. Ако имаше класация на топ мизерните работодатели щяха да са в челната десятка.

Изключително съм доволна от работата си тук.
Мили хора, за да се получи, трябва да се даде. Във фирмата има възможности, но трябва желание и да се положат усилия. Положените старания и резултатите се забелязват.
Със собсвениците на фирмата винаги може да се проведе адекватен разговор.

Мненията казани за фирмата са точно така както са написани не е лъжа написаното . Ще добавя само че много често трудно намират хора заради ниското заплащане , и заради това някой от старите служители работи извънредно на голямо натоварване ,защото няма кой друг да работи със по дълги от обичайното смени. Заплащането стартово е 520 лева след четири месеца става 600 лв и толкова . От това което видях чак след около три години може да ти повишат заплатата . Изискванията наистина са им високи за това което предлагат . Регионалните шефове също не се държат добре с персонала , постоянно са недоволни от нещо . Често техниката с която работиш се поврежда и дълго време не се сменя или изобщо не я сменят . Даже забелязах нещо сектантско в тази фирма , едва ли не че трябва да си им супер благодарен че си на работа при тях . Както е написано и по долу единственото хубаво е че работиш с интелигентни хора , както от клиентите така и от колегите . Разбира се има и изключения случва се между перонала да възникне напрежение но това е заради ниското заплащане . Най - добре е да работите в по малките обекти защото според мен е по спокойно . Също така много често след шест месечния изпитателен период махат хора под предтекст че не са се справили , въпреки че трудно си намират нови служители . Също така според мен тестовете за проверка на служителите които се дават са безсмислени. Моят съвет е там да почвате само в краен случай , ако никъде другаде не можете да си намерите работа . Пак казвам мненията по долу не са лъжа не пиша тук защото съм против фирмата , а защото искам да предпазя хората който кадидатстват за работа и те да си направят изводите дали да започнат работа в тази фирма . Пожелавам на всички успех в търсенето на подходяща работа , всичко най - добро .

Здравейте,пише Ви поредният изгубен от вас клиент! С най-голямо удоволствие вчера вечерта избрах книга за подарък детето ми,но се оказа, че съм сгрешила кой том трябва да взема. Днес се върнах с касовата бележка и с молба да я заменя,но ми отказаха още на вратата. Не знам дали Ви вълнува, но това означава още няколко загубени клиента!
Ще помоля всичките си познати и приятели НИКОГА ДА НЕ СТЪПВАТ В ТАЗИ КНИЖАРНИЦА!
Весели празници!

Не мога да кажа нещо ново, което вече да не е било споменато от някой предварително, но ще драсна две думи. Не си е работа да работиш в тази фирма. Работиш много, изискват много, а плащат малко - почти минималното. Политиката, която налагат за почти всичко е неадекватна - не можеш да седиш, да ядеш, следят изкъсо по камерите всяко твое движение, вместо да следят за кражби, работното време е такова, че трябва да работиш извънредно, ако имаш нужда от ден почивка - 6 към 1. Не спазват обещания, от септември до края на годината отпуски не се дават и пак работиш извънредно. От първия ден ти сервират топ хартия със списък заглавия, които трябва да научиш наизуст за седмица-две. Правят се малоумни тестове преди заплата всеки месец и ти взимат, или прибавят към заплатата, преценявайки как се справяш. Разбирам да плащаха добре, че да имаше смисъл.
Като плюс ще спомена: ако попаднеш на готин екип, плащат навреме, можеш да взимаш и връщаш книги за четене.

Проблемът в Хеликон е,че за управители на самите обекти се избират крайно сервилни личности и подмазвачи. Дресирали са ги като кучета или са им промили мозъците. Не може да нямаш отношение към работещите там, да се стремиш единствено да си в угода на фирмата. Няма как да има сплотен колектив така.
Заплати не се бавят - това го отбелязвам като плюс, изплаща се и труд по празници. В това отношение са коректни. Но самата заплата е подигравка в сравнение с изискванията, които имат (близка до минималната). Нямаш право да седнеш, дори и да няма клиенти. През 2 дни получаваш стока, която заприходяваш, подреждаш, в същото време обслужваш клиенти, водиш документация и отчети,чистиш. Отделно - постоянно има искания от други книжарници на Хеликон - пращаш книги по Спиди, следиш класации и преоценени стоки. Сменяш витрини с главата надолу като Спайдърмен. И при това - трябва да си наясно с новите заглавия, да ти остава време и да четеш, за да си адекватен на питанията на клиенти.
Единствения плюс са книгите - за тези, които обичат да четат. Ако им остане време...

Като изключим колегите , всичко друго е под всякаква критика.

В тази фирма ако не си угоден на "шефчето" , без значение колко добре се справяш , веднага ще ти намерят минус , е в моя случай минуса беше , да измислят вариянт в който съм откраднал 20 лева , точно след като сме взели заплата , която е неудържимо най-смешното нещо , което може да види човек с просто око (~450 лева). И това не е всичко , за всичко те юркат , казват ти "клиента е най-важен , но защо не си разнесъл стоката , а защо не си подредил това" и работиш в една негативна атмосфера през цялото време и без значение колко се стараеш да бъдеш позитивен и да даваш всичко от себе си , ако кажеш какво не ти харесва се счита за направата на нещо супер лошо. Като цяло единствения плюс са хората с които се работи там.
Късмет с хората работещи там и тези , които смятат да работят там, ще ви е нужен!

Ще започна с един съвет към всички кандидати за длъжността книжар - кандидатствайте за която и да е друга книжарница, но не и за Хеликон! След Хеликон съм ходила на доста интервюта в различни други фирми и Хеликон е най-ниско платената, а работите 6 дни седмично като сумарно получавате същите часове, както и при останалите фирми.
Работих малко над 3 месеца в Хеликон и ще повторя коментара преди мен "не го пожелавам и на най-лошия си враг"! Заплащенето е под всякаква критика - за оборотите, които правят книжарниците им, това си е като подигравка към служителите. Най-ниско платената фирма от известните книжарници, както казах. Смешни пари за много труд и усилия и нулево уважение от страна на управителя на обект и собствениците на фирмата! Правят се идиотски тестчета всеки месец, които уж "се отразяват на заплатата" (хаха!), увеличенията, за които говорят на интервюто - за три месеца вече не взимах 390 като в началото, а цели 400 (хаха!), коледни бонуси, или каквито и да е бонуси - НЯМА! Единственото, едно-едничкото положително нещо, бяха колегите - готини, лъчезарни, но какво друго да очакваш от запалени читатели.
Финал - наистина ви съветвам да се насочите към друга верига, за която да работите, защото ще получите поне малко по-достойно заплащане и повече уважение!