VAGABOND Media Ltd. /img/frontend/nomap.png"

VAGABOND Media Ltd.

Хей, великата фирма, може ли толкова ниско да паднете, бе?

Аз бях на интервю минаlaта седмица. Това, което пише Рoмина е вярно - предлагат безсрочен трудов договор на 330 лв., но твърдата ти заплата е 270, при реализирана продажба от 5000 лв, заплатата ставала 500 и т. н. Аз директно се поинтересувах за осигуровките и дали бонусите се декларират - "това не било в интерес на служителите ?!"..., затова се дават на ръка.
Отгоре на всичкото следвал "мъртъв период" в който не ги разбрах защо, но с една дума да знам, че нямало да мога да направя продажби и т. н.
Това, което ме подразни в цялото интервю беше, че около 100 пъти ме попитаха едно и също нещо - защо смятам, че съм подходяща за тази позиция (при положение, че имам подходящо образoвание и макар предишната ми позиция да се казваше по друг начин, съм имала същите задължения...)
ТОВА, което НЕ Е РЕДНО е, че ми поискаха да им изпратя текст - как се виждам като рекламен консултант при тях и представете си - да им изпратя ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОВИ КЛИЕНТИ - И КАТО ЦЕЛЕВИ ГРУПИ И КАТО РЕАЛНИ КОНТАКТИ. Това не е коректно, защото (аз специално се поинтересувах) са повикали на интервю още 22 кандидата (а и преди са давали обява). Всеки от тия 22-ма да им изпрати нови идеи и хоп - просто трябва да се възползват. Ето, че няма нужда да назначават нови хора (те и без това са 5 в отдел реклама) и ми е чудно, защо не могат да се справят.
А аз без пари няма да работя. Има си институции, които могат да те посъветват Ромина, как да си получиш парите, а пък и ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА си умират за подобни случаи.

прочетете това преди да започнете работа там !!! във вагабонд имат нужда от хора  и ще ви вземат веднага. изпитателния срок е 1 месец и няма да ви го платят!!! но ще трябва да си идвате точно в 9 на работа. ако закъснеете глобата е 5 лв. компютрите се следят и за всяко влизане в сайт, глобата е 5 лв. компютрите се ползват само за служебната поща. условията в офиса са мизерни. носете си тоалетна хартия и сапун, защото няма. няма и топла вода. но има много изисквания към вас. ако са ви казали че заплата ще ви е 500 лв, не се изненадвайте че на договора който ще подпишете пише 330. от тях чисто за вас са 270, които няма да вземете поне 2 месеца. до тук ставт 3 месеца работа там , без заплата. пригответе се за дейности за които не сте се уговорили предварително. да обикаляте улиците и да събирате визитки от заведения и магазини. да се записвате на всяко влизане и излизане от офиса в специална тетрадка. и преди всичко се подгответе че там само се работи, пари не се взимат. и не на последно място, вратата се отваря само след като погледнат служителите през шпионката кой звъни. защото идват и звънят непрекъснато хора , които си търсят парите. и ако се чудите защо все още някой работи там, това е само защото вече толкова заплати и комисионни не са получили , че се надяват и чакат докато работят все още там да си ги вземат. единственото което ще получите от тази фирма са заповеди и критики и лекции колко велика /най-велика / е тази фирма. P.s.  аз не работя там от 4 месеца. работих 3 и още не съм си получила заплатата. и не ми вдигат телефона, за да ми обяснят какво става.

Ха, Вагабонд отнова си търят хора.............., е това вече е смешно!!! Разбира се , това никой не учудва........!  Не знам до кога ще я карате така, докато всички графични дизайнери не разберат що за стока сте.............!!!!

3 списания, но с кофти дизайн, направени набързо! Нищо чудно, в тази среда не може да вирее нищо креативно........

Добре, че е създаден този форум, за да изливат гнева си бившите недооценени служители. Що се отнася до финансовата ситуация в издателството за голяма жалост на бившите таланти, стоим добре на пазара и издаваме три нишови списания.

Аххх колко познато ми звучи това с важние задачи през почивните дни ( и колко пъти съм работила по цяла нощ за тоя дето духа :) и основното е не само че не виждат бял свят идеите ти...но и това че накрая даже ти се подиграват... Да доколкото и аз знам в момента не плаща заплати и аз не знам тези хора които рабят там как издържат...защото има много свестни хора там Приатели отворете си очие и вижте ч всичко потъва НЕ ОСТАВАЙТЕ ТАМ !

Кажете какво се случва там в момента? Май г-н Георгиев не е плащал заплати/комисиони/хонорари от месеци, а? С огромно удоволствие ще гледам как корабът потъва...

Лична губерния на основателя Антони Георгиев. Той е способен на стряскащо резки тон и отношение към служащите си. Уви, тонът и отношението рядко са оправдани по обективна линия, а се определят само от настроенията му.

Изданията са прехвалени. Всъщност, само се повтарят едни и същи материали главно за приятелския кръг на Георгиев (т. е., онези, които той нарича "драги") и за любимите му дестинации у нас ("Вагабонд") и в чужбина ("Хайфлайтс"). За "Вагабонд" слухът беше, че било много зле с броя на читателите и тиража и че нямало да издържи дълго. Не ми е чудно, защото всичко в него е изтъркано до смърт.

Работните условия и средата стават, макар да не са идеални. Но Георгиев трудно понася талантливи хора. Комплексиран е, иска всички идеи да идат от него. Отлюспва всеки, който не е подмазвач или роб по манталитет. Негов специалитет е да те натовари с "важно" задание през уикенда или в почивка. Плодовете на тези задания рядко виждат бял ден, а са по-скоро тест за преданост.

Az sum kandidat a rabota no sled katoprochetoh vsichko da tuk se otkazvam da rabotia tam i bih preporuchal na vsichki koito iskat da zapochnat tam da se zamisliat mnogo. Imah vuzmojnostta da se zapoznaia s edna mlada i krasiva devoika koiato e rabotila tam i sled kato se uverih che vsichko kazano do tuk e istina naistina niama da kandidatstvam tam. Vseki koito se kolebae neka purvo prochete vsichko... vse pak horata se i sreshtat i kogato se ubedish v istinnosta na neshtata .... toest che napisanoto ne e prosto izmislica... si kazvash ...niama smisul da rabotia za niakoi koito nakraia shte se podigrae s men. Az podkrepiam horata koito sa reshili da go sudiat tozi bezochliv chovek g-n Georgiev az sum s vas! Uspeh