VAGABOND Media Ltd. /img/frontend/nomap.png"

VAGABOND Media Ltd.

Тинка, Юлиана, Миряна... не са при нас, защото се изложиха тотално - и най-вероятно продължават да късат нервите и на новите си работодатели, ако въобще имат такива...... Много се забавлявам с мнението ви и искам само да ви споделя ДА ПРОДЪЛЖАВАМ ДА КЪСАМ НЕРВИТЕ НА НОВИЯ СИ РАБОТОДАТЕЛ И ДА ЗА ВАШЕ ОГРОМНО СЪЖАЛЕНИЕ ИМАМ НОВ РАБОТОДАТЕЛ. ИСКАТЕ ЛИ ДА ВИ ДАМ КООРДИНАТИ ДА МУ СЕ ОБАДИТЕ? А ДА, МИРЯНА И ТЯ ТАКА КЪСА НЕРВИТЕ ..НЕ СЕ ТРЕВОЖЕТЕ ЗА НАС... ПОЗДРАВИ СЪРДЕЧНИ :)

Интересни дискусии се водят тук. Познавам Антони от има-няма десетина години. Сърбал съм му попарката и знам всичките му подли номера, а те са доста. Препоръчвам на всички кандидати да проучат професионалната история на бъдещият си шеф и ако могат да разговарят лично с потърпевшите, преди да кандидатстват. Подобно на пчеличка или по-скоро търтей г-н Георгиев е бил къде ли не, но никой не е изтърпял задълго неетичността и непрофесионализма му. Затова е запретнал ръкави и грабнал нещата в свои ръце. Буквално.
След това много внимателно проучете историята на текучеството в списанията на г-н Георгиев.
Евентуалния кандидат ще бъде посрещнат със снизхождение, аранжирано с характерната изкуствена усмивка на Антони. Ще се чуе обещание за 1000 лв, но в трудовата книжка ще напишат с голяма мъка нещо съвсем различно. За да си получите останалите ще трябва да минете през доста сложни процедури. Ще получите обещания за свобода, либералност на работното време, всевъзможни бонуси и много свободно време след приключване на броя. На практика ще си отвисите до късно в апартаментчето на ул. Будапеща в очакване на нещо, което иначе е готово отпреди година и пак вие ще сте виновни, за всички закъснения. Антони живее на бартер. Антони разменя рекламната площ в списанийцето си срещу всичко. Съвсем сериозно. Дори и за това, за което си мислите в момента. Затова бонуси не съществуват, освен, ако случайно не му дадат нещо ненужно на бартер. Ще чуете ясни концепции, но на практика ще разберете, че единственото сигурно нещо в света на шефа ви са вонящите му цигари и хриптящият дрезгав глас, с който ще ви мъмри нонстоп. И не на последно място, ще трябва да проумеете, че Антони лъже така, както вади поредната папироска от кутията. Ще ви гледа, ще лъже и ще ви крои шапка, без да му мигне оченцето.
Освен всичко, ще трябва да се съобразявате и с неофициалната метреса на шефа – Ленчето Филипова защото, ако имате неблагоразумието да я засегнете с нещо то тутакси ще ви застигне мотото на фирмата "дисциплинарно уволнение". Имайте наум, че тя се докача много лесно, по подразбиране от всеки, който просто е по-симпатичен от нея. Имайте и наум, че всяка ваша стъпка се следи от нея много внимателно и се докладва.
Не знам как клиентите му се връзват на глупостите и плащат луди пари, за да рекламират в списанието му, като нито обявения тираж е реалния, нито "потенциалните" читатели.
пп. Ленчето Филипова да не надига много гласец, щото тя специално, не върши нищичко, освен да следи отблизо кой-какво-къде и след това да докладва, за съжаление доста поукрасено. Сигурно е събрала силици и вече е преживяла авантюрата на шефа с Люба.

Точно така! Ако нямате опит и/или желание да се научите; ако искате да мързелувате и да стоите в чата, вместо да свършите нещо смислено; ако не знаете как се пуска имейл и нямате капацитета да разберете; ако мислите единствено за заплатата си, а не за това какво ще направите за да я заслужите... никога не започвайте каквато и да е работа, а си стойте дома!

Не започвайте работа там, за жалост виждам че нещата стават все по-зле, много хора са се разочароали...!

Работя във фирмата от пет години и мога да кажа, че се справяме доста добре в условията на криза. Всички списания поддържат високо качество именно, благодарение на усилията на всички работещи тук. Не е възможно да има „хубави списания“, направени от „кофти“ екип. Добрите продукти се получават само в резултат на работата на качествени хора. Смятям, че колегите ми са страхотни и всеки допринася за успеха на фирмата, с каквото може.
Въпреки кризата, още не се е стигнало до тежки съкращения, намаляване на заплатите и др., в опит да се закрепи положението, както вече направиха много други редакции. И едва ли ще се стигне до там, ако всеки си върши работата, вместо да се разсейва и да се занимава с глупости и интриги.
Колко хубаво щеше да бъде, ако тези, които злословят в този сайт проявяваха толкова активност и старание и на работното си място... За щастие вече нямат тази възможност.
Кризата не е само икономическо понятие, тя и състояние на духа. Аз лично искам да работя с положителни хора, които вярват с себе си и имат адекватна представа за възможностите си. Винаги ще има недоволни и нещастни хора.Те обаче ще си останат такива, където и да отидат. Тяхното място не е при нас.

p { margin-bottom: 0.21cm; }
С (тъжна) смесица от учудване и разбиране установявам, че повечето мнения написани от уволнени (някои от които дисциплинарно) или изобщо непостъпили на работа служители са характерни за ситуацията, с която се сблъскват много работодатели в България. Комбинацията от некомпетентност; чиста нефелност; мързел; безотговорност; стремеж да излъжеш ръководството и колегите си; претенция за квалификации там, където ги няма; желание да вземеш една заплата и после беж да те няма; стремеж да се скатаеш - тоест да създадеш илюзия, че вършиш нещо полезно докато си чатиш в нета; и т. н. е нещо, с което повечето фирми в България се сблъскват ежедневно.

Учудващото обаче е, че относително млади хора, които изглежда имат поне на хартия някакво образование и/или опит в дейностите на една редакция се отказват в момента, в който разберат, че за да си получат заплатата трябва да свършат малко работа. Звучи познато, нали?!

Тинка, Юлиана, Миряна... не са при нас, защото се изложиха тотално - и най-вероятно продължават да късат нервите и на новите си работодатели, ако въобще имат такива. А Нели от Смолян и Десислава Кръстева никога няма да дойдат.

Слава богу, че го има този сайт, за да разберат сегашни и бъдещи служители, че тук (както навсякъде другаде) човек може да разчита на уважение, добра заплата, сигурност и комфорт на работното място единствено ако си върши работата, за която е нает, качествено и в срок - не ако стои във Фейсбук и в работно време описва състоянията на тялото и духа си.

Колкото до онези, които са се изредили в тази редакция единствено за да си хихикат - пълните им имена и адреси са на разположение за всеки сериозен работодател, който иска да се предпази от тях.

Приемаме единствено подписани, не анонимни запитвания.

Всеки си пее от собствената камбанария. Много ми е интересно как би изглеждал сайт, в който работодатели обменят мнения за свои бивши служители.
Аз работя във Вагабонд Медиа от 4,5 години. Заплатата ми идва навреме. Никой не ми ограничава творческата свобода. Когато сме имали различия (в коя редакция ги няма?), спорът е бил културен. Както във всяка друга редакция - от Ню Йорк до Ню Делхи - от време на време се работи извънредно, обикновено, когато се влиза в печат. Това е част от професията.
Не мога да се начудя на онези, които твърдят, че са големи професионалисти и таланти, а не са в състояние да напишат или дизайнират кратка статия, без да допуснат елементарни грешки. Поне половината от извънредните часове, положени от всички в тази редакция - от редактори през дизайнери до рекламисти - са били точно, за да се компенсира "професионално" свършената работа на "кадърни" кадри като онези, писали тук.

Абе хора, вместо да търсите под вола теле - що не вземете да свършите някаква работа за да си оправдаете заплатите?
Нека с ръка на сърцето настоящи и бивши служители да пишат дали някога им е отказвана отпуска? Или аванс? Или да излязат в работно време по лична работа? На някое друго място да ви черпят през месец и да ви връчват подаръци за Коледа?
В коя друга фирма ви купуват последен модел Mac?
Ядрото на издателството се състои от служители, които работят в него над 5 години! За фигуранти тук място няма.

Работя от 5 години във “Вагабонд Медия”, открих мотивираща атмосфера и сериозно отношение към работата. Издателството осигурява възможности за добро заплащане и професионално развитие. Работната среда е конфортна за всички, които са квалифицирани и имат желание да работят. Служителите се оценяват според показаните резултати и качества.
Ако някой се оплаква, че има работно време, което започва в 09.00 ч. - толкова по-зле за него. Можем само да му пожелаем успех във фирма, която няма да изисква работно време. Или пък в такава, в която ще може да използва компютъра си за неслужебни дейности.

Лина Митова

Време е да отговоря на Ромина Павлова. Пропуснала е да спомене доста факти от трудовия си опит във фирмата:
-дойде на работа в отдела уж с добри препоръки, имала опит на сходна позиция
-неспособност да проведе смислена среща
-неспособност да вкара за 2 месеца повече от 250 лв
-лиспа на идеи за намиране на потециални клиенти
-тотална нефелност относно работа с проста база данни в Excel
-на втория месец й стана много трудно и излезе в болничен
-излъга ръководството, че иска заплата да й се плати в брой и във ведомостта за заплати беше отразено като начин за плащане. след 2 седмици се сети, че има банкова сметка и иска по банков път
-не предаде навреме болничния си лист
-предупреди ръковоството по имейл, че ще напусне, защото комуникацията за нея с хора се оказа трудна задача