VAGABOND Media Ltd. /img/frontend/nomap.png"

VAGABOND Media Ltd.

Вижте че всички пишат едно и също. и аз се присъединявам като бивш служител към по-горните негативни коментари, които са истина.

Какво да напиша-то просто нямам думи!
1-заплащането си е заплащане-долу-горе, но никои не ти зачита труда по нощите, които е тройно по-скъп, значи оценката си е заслужена.
2-Уважение, уважение-от кого? От роднините-ДА, но от тук-НЕ, никой не уважава това което правиш, освен хората с които си се сработил, но от работодателя-твърдо НЕ!
3-Привилегии имат само " тамошно помазаните"-държанките и подлизурковците!
4-Фирмена сигурност-НЕ и в тази фирма!
5-Свободно време=работно време. Лишен си от такова! Трябва да си вършиш работата извън работно време, защото недоволството е такова, че винаги си на старта, независимо от образованието ти и квалификациите
6-Потенциал за развитие имат единствено и само " държанките" и "подлизурковците".
7-Да добро е местоположението-почти идеален център. Но за сметка на това, когато е лято и навън пука жега над34 градуса-вътреКЛИМАТИЦИ-НЯМА НЯМА НЯМА. Как се работи на такава жега???
8-Много малко от колегите са човеци, останалите с фурнаджийска лопата да ги риеш. Завиждачи, злобари, хора, които ти пречат, в полза на шефа разбира се-т.е. УШЕТА!!!
9-Работната среда е отвратителна. Там за да оцелееш, трябва или да си лицемерен подлизурко или да минеш през нечии чаршафи!!! Нормалните там не оцеляват!!!

Ето и моето мнение... това което се случва във тази фирма е безумно... хората от дизайнерския им отдел работят денонощно и в замяна получават само мъмрения и недоволство и в крайна сметка заповед за напускане връчена много Християнски на 23 декември... Обеснението беше меко казано смешно, а довчерашните обештания от страна на шефа на фирмата Антони Георгиев се оказаха една долна лъжа... просто човека се е страхувал да не напуснем преди да сме му свършили работата... Освен всичко се оказа че и Коледа наиама за всички в тази фирма защото бяха догожорени едни ваучери (които ниакои от нас не видяха) за дрехи които бяха прибрани от Дясната рука на щефа, а може би и от лявата му такава за тях самите...като решиха че могат да лишат някои хора от подарук под предлога че сме нямали контакти с хора...хахахах... щеше да е много смешно ако не беше така тъжно... тъжно за жалките душички които сяа способни да правят тези неща... тъжно че едни иначе млади хора- девйки (както един Векик писател е написал определение за такива хора - ДЪРЖАНКИ) са допуснали да станат жертва на долни и чужтва като злоба ,завист, и желание за постигане на целите си без значение колко Човека ще прегазиш....Но в навечерието на светлия празник оставам с надеждата че Господ Бог ще Ви помогне да спасите душите си...ако не е прекалено късно...и знайте че ние Човеците ще фстанем и след Вас за да видим как ще се "развивате"... още 5 човека ще Ви разнасят името с ЛОШО из София и не само... Весели празници!

Ne mislq,4e opredelenieto "korekten rabotodatel " e pravilno,naprotiv ,tova e edin ot nai-NEkorektnite rabotodateli na koito moje6 da popadne6.........samo si napravete trud da vidite v saita im,kolko 4esto si smenq ekipa...tova mai ne govori mnogo dobre za rabotnoto nqso i za sredata,o4evidno e,4e ne6to ne e nared tam!Ne6tata ,koito sa napisani po-dolu sa napalno verni, kolkoto i pari da vi predlagat ,ne zapo4vaite rabota tam,nqma smisla......

Изключително коректен работодател

Всичко написано за Vagabond Media до тук е ВЯРНО! Абсолютни комплексари, които са си повярвали. Не се връзвайте на началните обещания! Бягайте далече от там! .........................хи-хи-хи - дадохме им повод за поредната глупава оперативка, да обяснят на заблудените нови служители как по IP-то знаят кой е писал против тях :) Смешници големи!

Започвам с положителните оценки:
Признавам, че заплащането не е лошо, има доста бонуси за допълнително свършена работа, но от друга страна служителите на практика не работят само за едно, а за две (а допреди две години дори бяха три) списания. Привилегии също има - служебен телефон, компютър, от време на време ваучери за всички служители, фирмени тиймбилдинги и други. Някои от колегите са много приятни, но този тип хора бързо си тръгват, разочаровани. Редакцията се намира в центъра на София. Изданията са много качествени и са направени професионално, но с цената на:

(-)
Работата общо взето си е нон-стоп гърч, шефът е подвластен на настроенията си, и за съжаление, е склонен да фаворизира определени хора от персонала си, като "любимците" периодично се сменят, и доскорошните такива изведнъж се оказват в немилост. Тогава, на една от поредните "оперативки", биват публично порицани, и дори уволнени, за нещо, което може дори да не са извършили. Има голямо текучество на редактори и рекламни консултанти, които уж все не са си свършили работата както трябва. В същото време точни критерии за добре свършена работа липсват.

Шефът претендира с това, че е анти-комунист (изданията преливат от иронични подмятания относно тази част от българската история), но същевременно във водената от него фирма властват ред и дисциплина от социалистически тип. Има един-двама служители, чиито функции се изчерпват с това да слухтят и съответно предават кой какво е направил/казал/колко пъти е посетил тоалетната/колко цигари е изпушил/какво прави в свободното си време/с кого се прибира и т.н. Уважение към личността няма, може би само, докато те убедят да започнеш работа там, се опитват да ти внушат колко ценен кадър си и как, едва ли не, трябва да се чувстваш "богоизбран", защото работиш с най-добрите в тази сфера. Работната атмосфера е изключително нагнетена, цари параноя, честните хора не са на почит и биват или уволнени, или сами си тръгват, а лицемерите, "изтривалките" и лакеите остават да подгъзуват на шефа и да му вдигат още повече и без това твърде високото самочувствие.

Фирмена сигурност няма: може до вчера да си бил любимец на шефа, но неизбежно идва ден, когато той назначава нов служител, който постепенно те измества. Свободното време също е химера: официалното работно време е 9-6, но имейли от ръководството можеш да получищ в 3 през нощта в събота срещу неделя. Потенциал за развитие има, можеш да израстнеш от автор в редактор, че дори и в главен редактор за нула време, но най-сигурният начин да задържиш тази позиция, е да минеш през леглото на шефа (визирам конкретен случай).

Общо взето, изданията са качествени, защото в тях се влага много професионализъм, естетика, труд и ноу-хау. Но вие решавате дали си струва всичко това. За да се задържите там по-дълго време, трябва да сте лицемери, backstabber-и и подлизурковци. Цената, която обикновено честните и интелигентни хора трябва да платят, са разбити нерви и смачкано самочувствие.

ха-ха, много точо описание, наистина шефа прилича на хипопотам. И е все сърдит.!!!

Mnogo gadno mestence za rabota, 6ef paranoik, prili4a6ta na hipopotam, zaobikolil se s jeni(malak koko6arnik) za da moje da gi zduhva i presova, samo hodi nasan-natam i prahti, nedovolno. Laje za pari i usloviq, ako moje da raboti6 do kam 3 prez no6t, moje i da ostane dovolen....ne zapo4vaite rabota tam, 6te vi svalqt zvezdite, no sled tova 6te vi se uteli vola!