TaxBack https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,ул. Бачо Киро 1 , ет. 8&markers=Варна,ул. Бачо Киро 1 , ет. 8

Обява от днес: Оператор въвеждане на данни - по Заместване
Заплата 700 лв бруто...
Вие сериозно ли сте бе?

И какво й е интересното на статията? Написана е от някаква драскачка, която пише поръчкови статии за фирми срещу хонорар. И една дума истина няма. Между другото след като служителите са почнали да пишат, как стоят нещата реално, авторката е изтрила съчинението си. Грубо, грозно и глупаво, но пък толкова в стила на таксбек.

Ето интересна статия на вашето внимане..

Искам да ви разкажа една история. В нея взеха участие осем IT фирми и две агенции за подбор на персонал. Имената им ще разберете по-нататък. След като прочетете историята, ще сте наясно за методите, които използват тези компаннии, за да контролират IТ специалистите, да им подбиват цената и да ги продават като евтин добитък на всеки, който може да си плати за това. Ще разберете, че този контрол може да достигне до там, че да приничи физическото унищожение на всеки IT специалист, който не се подчини на консолидиранат им власт. Ще разберете как тази власт използва умело фирмите за подбор на персонал и HR отделите към компаниите, за да извършват тази неморална дейност. Аз бях обект на тази дейност през последните 2 години. През това време загубих доверие, че мога да се измъкна от тази хватка, в която ме бяха поставили. Загубих около 12000 лева, които ми бяха отнети чрез консолидираната игра на тези фирми, за да ме докарат до състояние да бъда купен евтино от компанията поръчител. В крайна сметка, аз съм поставен в ситуация, в която скоро ще обявя финансов фалит. След това, ще трябва да сложа край на живота си. Но до тогава, искам да опиша това, което ми се случи. Надявам се, че по този начин смъртта ми няма да бъде напразна, а ще помогне на следващите жертви да разберат за какво трябва да гледат. А също така, искам да се разбере че практиките, които някои компании използват, приличат на практиките на организирани престъпни групировки.
Ако някой може да ми помогне да се измъкна от това, моля да ми пише на [email protected] Нямам много време.
По-нататъшна информация ще бъде публикувана на https://github.com/zahasoft/itmafiabg.

Пичове от 3 години не работя никъде тъй като си докарвам по 1BTC на всеки шест месеца от този сайт https://freebitco.in/?r=15568018

От време на време през 7-8 месеца ми се случва да отворя бгработодател форума, за да взема календарната си доза хумор/ирония/сатира/трагедия и щипка надежда, че надежда винаги съществува след Таксбек, особено след като все още го има.
Да, преди известен брой лета и аз бях част от чудните дела на Таксбек (сега разбрах, че змея се е разрастнал като Хидра и вече има нови "звезди" на хоризонта - Имедис и т.н.) И както си рових интернет пространството и си стриймвах и гледах обявите за работа и си спомних за романтичните времена, когато имаше и хубави спомени от таксбек. Защото колкото и да го плюем, поне моя милост срещна верни приятели, за което ни най-малко не съжалявам.
Но да се върна на темата - отворих си джобса и на 3-та страница гледам следната обява - джуниър файлър спешалист. Излишно е да обяснявам за кой отдел е, както и едва ли ви интересува аз какво и къде съм го работил в Такс. Това, което ме затреля в обявата и ме върна буквално в миналото като комунист пренесен с машината на времето през далечната 89, когато бананите бяха в червената книга бе следното
Заплата: "800 lv gross".
Първо изобщо няма да засягам темата за правописа, защото закоравял геймър като мен може да си представи, че заплатата се изразява в някакъв рейтинг на израстване като: 800 level gross. Но финансиста в мен е здравостъпил на земята и знае, че 800 lv gross най-вероятно преведено от флуент инглиш ще рече 800 лв брутно заплащане. Реалиста в мен бе застрелян (както вече казах), а детето в мен не спираше да реве. Защото аз помня какво означаваше заплата 800 бруто...
Всъщност в архаичните времена, които не са чак толкова архаични имайки в предвид, че таксбек е на територията ни от времената, в които Лили се обличаше все още нормално за средно млада жена аз бях нает за брутна 650, като прослуженото време израстнах ако не ме лъже паметта до може би някъде 800 бруто. И помня колко лошо ми беше, имам в предвид финансово. Но и Вие ако сте като Али Реза, Таксбек е най-вероятно мястото където ви е станало лошо за пръв път, а момента когато е настъпило това е когато сте получили първия си фиш за работна заплата.
Стигам до кулминацията... И се чудя пичове и/или респективно мили дами ЕйчАрки, Вие които сте писали тази обява. Случвало ли ви се е да се замислите вие как ще изкарате с 800 лв бруто на месец? Т.е. едни има няма 650 лв нетна заплата. Нека ви кажа за какво ще ви стигнат 650 лв - няма да ви стигнат за кафето на Пешо на шестия етаж, а за продуктите от Вендинг машината ще се надявате на Бонус. А за това да си купувате храна и малонго от Дидо ще се молите за тлъстите бонуси в бизи сизъна, които ви предлагат със супер новата таргет бонус схема, която така или иначе няма да проработи.
Не знам не знам...минаха години...и единствените неща, които се промениха, е че вече не се пишат такива интересни и хумористични мнения както преди се пишеха в стил Толкин или Дж. Р.Р. Мартин за митичните чудовища, урукхаи орки, разни чат лидери...
Виждам, че образа на Рени Неделчева е безсмъртен и ви преследва като Полтъргайст все още из форума, но да знаете (не че я подценявам), че в Такса някога работиха далеч по-страшни, куриозни и странни хора, за които наистина имаше контент да се пише.
На младите пожелавам успех и да се обичат - че то друго в Такса освен любов и приятели няма да намерите, но и това не е малко.
На всичките останали кАсмет, защото вероятно не сте спечелили.

Стартовата заплата на касиер-продавач в Lidl в момента е 1200 лв бруто+60 лв ваучери за храна. Интересно, на колко започват в момента в "Great" place to work-Таксбек?

Tsveti G от Търново още ли работи там, една ниска ромка от северозапада. Чух че станала шефка ахахахаах.

Фирма от колонизаторски тип. Третират служителите си в България, Румъния и Индия като нископлатени роби от плантацията. Мениджърите са неквалифицирани, Ирланците ги използват като нископлатени надзиратели на робите, на място в плантацията. Отношението към българите е надменно и лицемерно, като към някакви диви балкански примати. Заплащането е възможно най-ниското.

Тази фирма е меко казано смешна!
За да те привлекат изтъкват множество "привилегии" от типа на допълнителна здравна осигуровка, "невероятно предложение" за спортна карта (която сам си плащаш (за сравнение в множество други фирми в страната е безплатна!), фирмени партита (ХА-ХА-ХА), Уж повишение на заплатата след 6-я месец (държа да подчертая размерът му- 50 ЛВ. брутно!!!- да плачеш или да се смееш.
Ако изобщо искаш повишение , в който и да е отдел трябва буквално да се молиш месеци наред и ежемесечно да питаш , да търсиш някой да те чуе или те влачат и лъжат поне година докато се откажеш.
Не мога да опиша с думи на какво ниво са менаджерите в тази "фирмичка". Мазно , надменно поведение, особено, на някой като Енчо, на който му делегираха уж повече права. Смешно е да гледаш отстрани някой, който няма АБСОЛЮТНО никаква представа от това, което уж трябва да прави, но е с вирнат нос до небето и раздава правосъдие, разкарва се по етажите и крещи, унижавайки не само собствените си подчинени!
И знаете ли какво правят менаджерите по цял ден буквално!? Чудят се къде да се подпрат и даже и не се преструват на заети вече.Някои от "Невероятните"
лелки от човешки ресурси може първо да се научат на английски език и тогава да тръгват да правят интервюта. Голяма излагация , в предвид претенциите "дами"!