IDEA creative & design/ IDEA INTERNATIONAL /img/frontend/nomap.png"

IDEA creative & design/ IDEA INTERNATIONAL

Бях кандидатствал в тази фирма с идеята да искам малко над средната за 3д визуализатор заплата в бранша(всички знаем че архитектурните студиа държат картелно отвратително ниски заплатите и за това всички отиват в хазарта да работят). Като видях офиса за какво става дума (само където не беше от злато изградено всичко) си казах ок, тук имат възможности може да не са като другите, айде ще искам 200 лв отгоре !! Интервюто мина много добре, допаднахме си , нямаше мигане на парцали на финансовите ми искания, и последва възлагане на задача да ме тестват. Правя задачата блестящо - наистина перфектен рендер и пращам го с няколко дена оставащи от срока и .. до там. няма отговор 1-2 седмици, пиша им , и пак не отговориха. И това е причината да пиша тук. Супер лошо впечатление направиха. за какво трябваше аз да си губя времето. Може би направих на някой безплатно кухнята ? Страшно неуважително. Можеха да ме излъжат нещо поне от учтивост.

Тази фирма потъва и губи хора в последните две години побързо от Титаник.

Като гледам коментарите от 2008 до сега все още си е зле фирмата.Този човекопоток oт хора, които напускат продължава и до днес. Толерира се лошо отношение между служителите и шефовете. Съвет за всички бъдещи и бивши служители не се занимавайте с такъв тип фирми, нямат уважение към персонала си.

Работих около година в ИДЕА. Като цяло фирмата е на ниво и си заслужава да се работи там. Това което ме разочарова беше невслушването в съветите ми за подобряване на продукцията. Шефовете са крайно толерантни и търпят (до някъде) своеволията на служителите (все пак зависи от длъжността и личностните качества). Има го искреното желание за развитие на човешкия ресурс - провеждат се специализирани обучения, учат се езици.

Не знам как е сега, но не вярвам нещо съществено да се е променило, след като основните проблеми във фирмата идваха от организацията и лошото ръководство на шефовете.

На мен много ми харесват хората с които работя. Доста е весело и непринудено в офиса. Алекс, шефа е много добър пример за Криейтив директор, яко си разбира от нещата които прави и успява добре да ни мотивира. Мястото на което работим е доста приятно и със сигурност ме кара да ходя с удоволствие на работа. Помислено е за всичко и за всички. От заплащането съм много доволна, а и получаваме бонуси.

Много хубаво и перспективно място. Там наистина се правят креативни неща и мисля че шефовете добре балансират между клиентите и екипа си. Правят се доста обучения и винаги се допитват на кой какво му е интересно. Добро място е.. за българска фирма, мога да кажа мноого добро място.

колегите са супер ЯКИ. Обстановата е готина. Шефовете са супер. КЛиентите са жестоки. Абе много е яко в Идеа. Незнам какво сте толкова ндоволни...?

Тук виждам и положителни и отрицателни мнения. И в двете има вярно, само че... За да съм точна и да не се повтарям с вече изказани мнения, само ще направя една лична констатация: положителните добре обрисуват ситуацията в ИДЕА, такава каквато ще я видите първите няколко дена, ако сте по-самовглъбен човек, може и две-три седмици да виждате реалността от този ъгъл...; отрицателните обрисуват абсолютно точно крайните впечатления, с които всеки си тръгва или остава по различни лични съображения в след 3-4-я месец. Аз работих в тази фирма 4 месеца. Всички интриги в личен план и капризи по отношение на срок, качество и принципи на работа, които младите шефове умишлено или неволно налагаха, доведоха до ситуацията в която си тръгнах от ИДЕА с леко сърце и абсолютната убеденост, че няма по-добро нещо, от това там повече да не стъпя. Поздрави!

Работя в Идеа от 2 години и тук е супер. клиентите са ни върха, офиса ни е върха, колегите са върха, а за шефовете да не говорим. Аз съм работил на доста места и досега не съм попадал на по-съобразителни шефове. незнам какви са тези които не могат да оценят преимуществата в идеа. ще дам само един пример от много такива и можете да си извадите изводи... преди време помолих да ме пуснат един ден, защото имах изпит, при което шефката ми каза да отсъствам и другия ден, за да мога да си се веселя след изпита (ако го взема ;))) и на другия ден да се наспя :) е как да не работя за тях с удоволствие, ебаси. абе незнам.. според мен талантливите хора със сигурност могат да намерят място във фирмата и да бъдат оценени и толерирани. Работим доста хора и досега не съм чул някой да е недоволен. в офиса никога не се повишава тон, а забележки се отправят по скоро като съвет. аз лично съм научил тук много неща и съм правил доста грешки, но никога досега не съм имал случай да си платя гафа или да съм нагрубяван. за край ще кажа че аз лично съм доволен.