Сайтел / Sitel https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Mall Varna&markers=София,Mall Varna

Сайтел / Sitel

Да тези 700 лева така могат да не ви ги

платят?

Те имат 5 Мениджъра и различни Екипи

Първо минаваш процеса при един Мениджър

Ако в неговия Екип няма места той ви препраща при други Мениджъри

И процеса по Интервю се повтаря докато се съгласи някой да ви наеме

Сами си правете заключение
дали си струва толкова много Нерви?

Няма да ви пускат на Обяд

15 минути

И до Тоалетната? ? ?

Абе Тъпанари Вие знаете ли кво е да

седите Нон стоп 24 часа в Денонощието

в тези Канали?

За 700 лева?

Някой наясно ли е какво е да

работиш в Канал в Кол център?

Там трябва да си Денонощно на разположение и да отговаряш на обаждания на Клиента

Да решаваш Технически проблеми на клиента

Вие Психически няма да издържите и 1 ден

Там нямаш време да Обядваш и до Тоалетната да ходиш

Хората правилно казват че всяко нещо трябва да пишеш обяснения?

И накрая на месеца може и да си Уволнен

Държа да спомена още в началото, че моето мнение е лично и се базира на даден проект и на моите лични очаквания. Със сигурност има хора, за които посочените от мен точки не са deal breaker. Зависи от личната точка на толерантност.

Ето най-големите недостатъци:

-да се направя промени в графика е много трудно. Редовно се набляга на този факт.
-ако се надявате на възможности за развитие или бързо повишение до тийм мениджър - не се надявайте много, за съжаление шанса е минимален. Първо трябва да натрупате стаж, после да ви изберат, за да ви дообучават за мениджър, и ако имате късмет след това ще се намери и свободно работно място за вас в тази роля
-Ако немския ви не е достатъчно добър не си въобразявайте, че ще се справите! Изисква се наистина отлично свободно говорене и граматически правилно писане (и заради оценките на имейлите ви). За съжаление подбора на кадри в Сайтел не набляга много на езика и накрая вие си патите, че не може да се справите
-преход от трейнинг в работна среда е катастрофален. Пускат ви на линията и оправяйте се. Оправдават се, че ви липсва опит и било нормално и какво ли не, тъпи аргументи. 3 дена пишеш имейли с колеги в група, 2 часа на телефон с ментор и си “готов”. Тук нямам думи и за това няма даже да коментирам повече.
-първоначалния трейнинг е доста дълъг, но за съжаление повече от половината от нещата не ми бяха нужни, а за сметка на това ми липсваха елементарни знания като познаване на платформата, за която отговаряме
-веднъж приключил трейнинга, вие освен 1-2 пъти месеца в някое организирано обучение, учете само случай по случай, излагайки се пред клиентите защо не сте знаели и защо сте объркали. Общо взето изисква се да не ви пука много за хората и техните проблеми, и както казва Сайтел, хайде да влиза другия клиент и толкова.
-нито една себеуважаваща фирма не дава минимална отпуска по закон (лично мнение), особено ако има такова високо мнение за себе си като работодател
-заплатата е добре за млади хора, но определено не си заслужава гърча. Иначе браво, че заплатата идва винаги на време, но това се очаква от всеки работодател, така че не го виждам като плюс. Другите плюсове са стандарти за повечето кол центрове.
-мениджърите са свясни хора, лично аз харесвах човека, който ми се падна, НО това са хора, които за съжаление нямат квалификации за тази позиция. Дори не се представиха на първия ден от трейнинга в офиса. Много често се налага буквално да ги гониш, за да се свърши нещо. Освен това ти пишат разни хора във вайбър, уж мениджъри, и без да се представят и те почват да искат нещо от теб. Тук вината според мен е в HR.
-обикновенно не се хващам за такива неща, но в първия ми разговор за интервю ми казаха, че има 100 лв бонус за отличен немски. Такъв се оказа, че няма. Това ми говори за липса на координация в HR
-постоянни проблеми с аудиото, като достигнахме до извода, че се дължи на връзката на сървъра, а не на домашния интернет. В такива случаи само рестарт рестарт рестарт на техниката, пълен виц. А за самата техника 5 пъти сменях отделни компоненти, понеже не работеха. Според ИТ-то “проверявали всичко дали е изправно преди да ни го предадат”. Поредният виц.
-от първия ви ден на линията таргета ви е един и същ като на хора, работили тук дълго време, тоест не се напасват на стажа ви. Правете си извода и си чакайте бонусите
-отчитането на работното време е пълна пародия. Броят ви до секундата почивките, но не и overtime-a, освен ако не сте късна смяна до 23.
-проекта не е за дистанционна работа. Ако имате нужда от помощ за някой случай- оправяйте се. Нито колега може да питате, нито тийм мениджър, тъй като трябва да ги спамите във вайбър през 2 минути. Единствената ви помощ са колеги, които може да наберете докато разговаряте с клиент, така че най-добре да имате конкретно питане, а да не се надявате те да ви помогнат със случая или да ви го обяснят.
-когато кандидатстваш ти се казва, че ще обработващ имейли и обаждания. Истината е, че ти си една телефонна централа, и освен ако не си болен или нямаш проблем с техниката, имейли почти няма.

Общо взето не е лошо място, но пак казвам, зависи от вас дали това отношение ви харесва или не.

Всеки който има някаква останало себеуважение го съветвам да промине тази фирма. Тука уважението към работниците е на последно място. Както те карат да лъжеш клиентите така те лъжа и те теб всеки ден. Искаш отговор да адекватен отговор на сериозен проблем и чакаш 1 седмица през която питаш и отговора винаги е възможно най-скоро. Колегиално ли е да си оставиш компютъра включвен и да дойде въпросната Теодора (която май няма личен живот) и да започне да ги бърника компютъра защото просто е толкова отчаяна от своя живот че се чуди как го съсипе живота и на другите. Божко RTA дали му малко права да се чуства годино и той се помислил за господ не можеш да го пипнеш пълен смешник. Да коментираме заплащането. Под всякаква критика. Трошиш нерви за никакви пари. Организация-няма така всеки прави каквото си иска и както си иска няма едно мнение в тази фирма или ако има то просто е било преди доста време. Работния процес и работната среда-чат пат се намират готини колеги и когато мениджърите видят че на вас ви е готино забавлявате се те идват и започват да търсят начин вие да нямате допирна точна да не ви е готино да работите. Относно работното място става не е най-лошото на което можете да попаднете ако изключим се всеки кашка и киха във врата на другия. За фирма която се мисли за много голяма и с такъв капацитет на служители САЙТЕЛ ВАРНА са просто под всякаква критика. Ако има дъно на самоуважението ви повярвайте САЙТЕЛ ВАРНА е под дъното.

Има и някой друг свестен колега, но масово хората са недоволни и това избива в злоба помежду ни. А трябва да я насочим към шефове, мениджъри и тийм лидери, защото те са тези, които ни тормозят и заплашват!
Честно, предпочитам да отида на по-ниско заплащане в държавния сектор, но да няма такъв тормоз и да има сигурност, тук може за най-малкото нещо да те изхвърлят. Оня боклук Павел постоянно разревава колежките, Весела също беше голяма злобарка и заядливка.
Ако искате да работите с прости тийм лидери и мениджъри с интелекта на шимпанзе и ниско IQ, това е вашето място. Ако сте образован човек на поне средно интелектуално ниво бързо ще ви писне. Много от хората са с манталитета на сервитьорка от циганската махала.
Типично за аутсорсинг фирма е пълна с човешки отпадъци. Typical BPO company filled with people of low intelligence, especially the managers.

Препоръчвам в никакъв случай да не започвате работа в Сайтел, в нито един проект. Мениджмънт 0, работни условия пак 0. Отношението е ужасно, аз винаги съм бил съвестен и отговорен служител, но по никакъв начин мениджмънтът не уважаваше мен, както и колегите. Лицемерие, двуличност и пълна липса на професионализъм. Не си губете времето, най-отвратителният кол център в София. По това може да съдите от факта, че нон стоп има обяви за отворени позиции. Нямат никво отношение, за да задържат служителите си.

Отношението във фирма “САЙТЕЛ“ е покъртително, започваш на трудов договор, по проект ОТ 2 ДО 6 месеца и на 3тият ден си съкратен,не за несправяне с работата, а заради липса на такава и твърде много персонал. И тъй като има доста неадекватни служители във фирмата с изключително компетентни въпроси от рода на „ Как да запиша телефонния номер на 8- месечно бебе?“ или пък „ Да пиша ли адреса на месторабота при положение че в графата пише “Име на фирмата„ ?“. Като бонус ти казват, че днес работното ти време ще е до 17:00, вместо до 18:00ч, като този един час ще се отработва по тяхна преценка, тъй като отново няма работа и явно ние служителите сме виновни за това ?! И всичкото това за заплата от 543лв на месец, които така и не получихме нито аз, нито колегите ми!