Сайтел / Sitel https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Mall Varna&markers=София,Mall Varna

Сайтел / Sitel

Всичко е написано по-долу. Аз също работих в един проект в София за голяма американска верига хотели. Голям гърч от тим лидери и оперативните мениджъри. Другото, което е по време на Ковид пандемията някои бяха пратени да работят от вкъщи, а други ни държаха насила в офиса. Дори ни караха да се крием от проверяващата полиция. Това какво ми показа - че не уважават своите служители и ги третират като стадо.

Хубавото беше заплатата и, че я плащаха редовно, но изпушваш от работа. Свестни бяха и повечето колеги, даже готини. Предимно млади хора. Все още с умиление си спомням за тях. Но не бих се върнал обратно във фирмата заради тим лидерите и оперативните мениджъри-връзкари, които назначават.

Иначе офисът е един от най-хубавите, които съм виждал. Бяхме и на нисък етаж и си излизахме за нула време на дворчето. А то е може би най-хубавото дворче на офис в София. Ако има по-хубаво не го знам и явно е в някоя ИТ компания. Красиво оформено, с екзотични дървета и храсти, много красива градина.

Точно заради тези малки, но красиви цветни лехи и градинки и готините колеги останах толкова дълго. В друга компания, където работих само бек офис дейност, без тел. разговори напуснах след само 4 месеца, защото и там беше гърч, но колегите бяха доста зле, заплащането по-ниско и се намираше сред бетонна джунгла, нямаше къде да изпушиш една цигара или просто да се разходиш през почивката.

Ще допълня само, че в кол център е най-хубаво ако си на 4 часа работа. На 8 часа само си губиш времето, което можеш да прекараш в обучение или преквалификация към нещо по-добро. Уви, с такива тим лидери и мениджъри Сайтел както се казваше тогава беше не много приятно място за работа. Жалко, че трябваше да напусна толкова свестни колеги и това красиво офис пространство.

Това е абсолютно бутафорна работа, която явно прикрива друг вид търговска дейност. Проекти се отварят и затварят за по 2-3 месеца, служителите се съкращават без предизвестие и без обезщетение, не се спазва трудовото право. Проектът РингСентрал чака да го закрият вече половин година, всички служители там са на стендбай, всеки момент очакват да останат без работа, защото фирмата не им търси вече други проекти. ОМ Даяна Петкова излезе от положение доста хитро - осинови украинче, като по този начин излезе в майчинство и се покри, за да не я съкратят. Същевременно постоянно се добавят нови и нови трейнинги, които служителите, подобно на Херкулес, трябва да преодоляват всеки ден, борейки се едновременно с това с чат, обаждания и имейли. Таргети все още продължават да се търсят като наследство, а неспазилите ги биват наказвани с дисциплинарни забележки и глоба в размер на 200 лева от заплатата. "Всичко е наред" е дежурната лъжа, която се чува всеки ден. Преминаването към електронни ваучери така и не се осъществи - вместо това просто ваучери няма и няма и да има. Отпуски не се дават - винаги се намира оправдание как графикът "е на червено". Всички стоят и чакат големия финал, който ще се случи до края на годината, но кога точно и как, никой не знае. Все пак драмата трябва да се поддържа, да има съспенс. Един съвет - не си и помисляйте да започвате работа в тази фирма. Хора с 5 чужди езика получават 1200 чисто.

Приятели вместо да четете мнения за конкретна фирма дали е коректна или не. Ето начин как може да си докарате малко странични доходи от този сайт:
Плащат в биткойн, ползвам го вече повече от 5 години и си докарвам до 0.02 BTC на месец, което в паричен еквивалент е около - 800 $. тъй като, успях да си развия акаунта почти на макс.

По време на обучението няма Заплати?

З месеца без Заплата

Как ще живееш в София бе Глупаци?

Обучение по езици

Английски
Немски
Френски
Италиански

И се полага нещо като

Изпит оценяване

За Шефката Питбул дебеличката и
офиса във Варна вече писаха оплаквания колегите

За Customer support with

Аз 2/3 дена ако е мога да не спя

На 3 тия съм Труп капнал

И в Събота и Неделя се работи

Успех

Възмутен съм от отношението на фирмата. Понякога се чудя къде дремат нашите синдикати. А и защо служителите са толкова заспали, че не си направят една синдикална организация и да имат малко повече контрол върху работата и живота си в тези унизителни условия, създадени от ръководството. Дори само пет или шест активни човека неприемащи експлоатацията са достатъчни за по-справедливо отношение.

Вие да не сте нещо

7 ми и 11 Километър

Психиатрията
я знаеш къде е

Или Терминал 2

Пиша като бивш служител в Сайтел София, проект Epson.
Работех 4 години в компанията на линия, но не е работа за цял живот. Парите са добри (с чешки език), натоварването зависи от сезона, колегите са супер. По време на пандемията ни преместиха да работим от вкъщи. Проблемите през повечето време, са очаквани за позицията - кофти клиенти. Не винаги разбира се, но си ги има. Друг проблем - HR. Ако ви казват, че са на Ваша страна, лъжат. Могат да ви изпортят на Тийм Лидера/Тийм Мениджъра без да ви кажат. От към израстване, има програми за позиции Team Manager, Learning Specialist (и още нещо, което не помня), но шанса е, че много време, ще трябва да почакате, докато някой реши да напусне такава позиция, за да заемете мястото му/и. Общо взето, не е лоша работа, докато си намерите вашето нещо.

Здравейте настоящи, бивши и бъдещи служители на Сайтел Варна.

Не се крия зад анонимност, защото е безсмислено.

Работих около година в Сайтел. Започнах в Centeen, после се прехвърлих в PG.

Докато бях в Centeen, затвориха няколко проекта, включително и този. За кратко време се намери нов клиент, към който само част от служителите успяха да се прехвърлят. Други отидоха към ring central.

За centeen - Нулево обучение от страна на клиента. Запълване на дупки от страна на Сайтел. В общи линии те пускат на слушалка без да знаеш нищичко и в процеса на работа се научаваш. Плюса за моя тийм беше, че всичко като инфо, което се даваше аз записвах и систематизирах във файлове, които да ползваме. През 60% от времето тормозих QA тийма с въпроси.
Съжалявам, Наско и благодаря за всичко, ти си мега пич. Крум и Ани също!

Тийма бяха топ, мениджъра беше топ! Нулеви оплаквания там. Съжалявам само, че всички бяхме мързели и донесохме бая проблеми за мениджъра.

Заплата...едва стига за месеца. Бонуси...едва едва едни 60-100лв. Поне имаше много компенсации поради факта, че проекта беше само през нощта.

Проекта е затворен, така че това е нерелевантно вече.

Следва PG, отново топ колеги. Обучението беше на ниво този път, макар всичко да се четеше от powerpoint презентация. Но нямам особени оплаквания там.

Отново, цялата информация аз систематизирах във файл, който пращах на отбора си и близките си хора, тъй като да се пита някой беше болезнено трудно. Всеки имаше въпроси, а едва 4 мениджъра бяха там да отговарят на 50 маймуни. Аз помагах колкото мога,ама тва е.

Не знам дали накрая позволиха файла ми да се ползва от всички, защото трябвало да се пита високият мениджмънт, клиента, QA. Абе тъпотии вместо да си ползвате инфото.

Заплатата беше с около 200лв повече.
Нямаше толкова компенсации.
Не видях нищо от бонуса, тъй като напуснах когато щяха да започват да ги раздават.

Проекта е още наличен. Работи се на чат, мейли, слушалка, outbound etc. Абе има си яко работа. Успех на новите.

Цялостно за фирмата:
Ниски заплати за сектора. Нулеви benefits в сравнение с други в сектора. 60лв ваучери за храна, които ако не си във Варна се пращат 1н път на 3 месеца. Ваучерите вече са 200лв и фирмата НЕ ПЛАЩА за тях, ама не..те си седят на 60лв. Само допълнителното здравно виждам като бонус. Другото е прах в очите. Единствената фирма, в която е трябвало да давам ПРИЧИНА да си ползвам отпуската. Искат да си взимаш и компенсациите, ама с причина и има шанс да ти се откаже. Like wtf bro??

Плюсовете са само колегите и прекият мениджмънт в тези проекти, и то част от тях.

В допълнение: НАЙ-ЛОШАТА ОРГАНИЗАЦИЯ НЯКОГА Е HR ОТДЕЛА. Тея мацки един шибан път не ми пратиха ваучерите на правилното място, с правилният номер. Че и ме обвиняват, че съм била груба с тях. Добре че си записвам телефонните разговори да се види, че нищо лошо не съм им казала или с лош тон. Все обвиняваха мен и мениджъра ми за ТЕХНИТЕ грешки. Тотал щета и разочарование.

Ако на някого от сайтел не му допада това и иска да се обоснова допълнително, моля да пише на предишният ми мениджър, да ви даде координатите ми във фб.

Приятно губене на време в Сайтел. Няма да ви е хубаво.

Рядко пиша мнения за каквото и да е. Сменил съм доста работи, бил съм и в чужбина, видял съм доста работни среди и хора. Но за Сайтел нямаше как да не добавя едно мнение, току виж някой младеж като мен се замисли над избора си, така както аз погледнах този сайт преди да постъпя в длъжност в Сайтел и прочетох доста негативни неща (но не се замислих тогава, хаха).

Както всеки се изразява, заплащането и колегите са добре, да. Но не винаги това е достатъчно. Започнах работа в софийски проект свързан с американски хотели. Натоварването може би ви е ясно на какво ниво е било. Но разбира се, на всеки над теб не му пука за това и само наблюдава дали си на линия с телефона. Аз нямам против да се работи, по-скоро ме разочарова експлоатирането на труд и видното му прикриване след това - когато менинджъра ти се обади и с фалшива загриженост те пита "защо не си стигаш таргетите?". Но не те питат в стил "нека ти помогнем да се развиваш и да има някакъв потенциал в теб", а в стил "ти не си стигаш таргетите = аз не си стигам таргетите, следващият месец да си ги взел". В момента съм в нова фирма като съпорт и повечето ми обратна връзка е като градивна критика и никой не ме гони, за да му достигам неговите таргети. Да се върнем на експлоатирането, аз лично като мека душа, няколко пъти ми е ставало кофти четейки във фирменият чат как момичета плачат и се жалват как не могат дори да отпият от чашата си за вода. За мен това не беше нормално. Всеки човек има правото на каквато и да е била нужда (разбира се и те да не прекаляват с почивката, защото има и такива служители). Нямаше го това уважение, нямаше допълнителни почивки, буквално си роб, който постоянно трябва да стои на телефона и да говори с американците. И нещо повече, в служебният чат който служеше за всичко, когато момичетата се жалваха и плачеха, не им обръщаха внимание. А веднага щом се запита въпрос относно работа от друг човек, се отговаряше на секундата. За да си мениджър или дори и на по-горна позиция в Сайтел, не трябва да те е грижа как се чувстват повечето хора (и да знам, че така работи половината корпоративен свят). Но трябва да се осъзнаем малко и да започнем да мислим за себе си и как се чувстваме всъщност. Защото нито една работа, която работим в момента, няма да съществува до 50 години, защото всичко ще е автоматизирано.

Това реших и аз, реших по-добро бъдеще за себе си, трябваше да променя нещо. Не само защото беше натоварено, също така и смените бяха доста късни и нямах личен живот. Работата те напряга и това ти влияе на живота (колкото и малък да е той работейки в тази фирма). Почти не загубих връзката си с моята приятелка, работейки тази работа, опитвайки се просто да ни издържам. Сега всичко е наред, защото просто смених обстановката. Както един друг анонимен беше споделил тук "работата не е за продължително време", и е прав. Ако искаш да тестваш нещо ново, а и да научиш някои неща, да, тук е мястото. Има ползи в това да научиш нещо.

Единствените ми хубави моменти във фирмата бяха в началото, когато самото обучение беше в София (а аз съм от провинцията) и се запознахме с новите колеги, които бяха супер. След това всеки си се върна по градчетата и бяхме хоумофис. Не виждаш жива душа, дори мийтинги няма с камера, говорите по Вайбър, където разбира се отново ви държат сметка как не сте се справили и защо не се справяте, въпреки че вече имате опит. Многократни грешки в заплатите, където твърдят че са ви добавили повече пари, тъй като са си мислели че сте работили на празник, но всъщност не сте и след това ви дърпат от следващата заплата. Бонусите не са кой знае какво и дори и да ги достигнеш, нямаше кой знае каква разлика дори и когато не си ги достигнал. Три поредни месеца ги бях достигал всичките, стараейки се на макс и освен едно "браво" и същата заплата, друго не получаваш. Нямаш никакво развитие, стоиш и работиш това за което си се пуснал, отпуските през лятото са що годе забранени, не са сигурни. А когато ги поразпиташ малко за развитието във фирмата, ти казват че има обучение което трае половин година и не е сигурно, че пак ще те одобрят. Т.е губят ти времето колкото и да останеш там, а дори и да не те одобрят, пак си оставаш на същата позиция и си работиш като роб.

Моля всеки младеж да поседне, да помисли малко над написаното. Помислете за себе си, не всяка фирма е като Сайтел и знайте че има по-добро. Помислете за бъдещето си, времето си, защото то е ценно. Мислете как да осигурите бъдещето си, защото то няма как да е в Сайтел. А ако сте в момента там и четете това, просто подишайте и знайте, че всичко това е временно. Всичко зависи от вас. Благодаря ви.