ВИБ Сълушънс ООД /img/frontend/nomap.png"

ВИБ Сълушънс ООД

Здравейте, сега на всички ще обясня какво се прави в тази фирма колко пари се взимат и как стоят нещата от кухнята.
  ДЛЪЖНОСТА ЗА КОЯТО ПИША КОМЕНТА Е  Call-center сътрудник.
И така работата започва в 9.00 сутринта и свършва в 6. Имаш таргет от 100 проведени телефони обаждания на ден като и 1 остществена сделка но не е проблем ако не направиш. Идеята там е да звъниш на всевъзможни фирми и да им предлагаш един пакет от реклами, който ако се размисли човек над него е напълно безмислен и ненужен но е факт,че има хора който се зарибяват. Дойде време на ви обясня за заплатата тя е 300лв. и % от сделките като предварително ти казват, че минимума от 1 сделка процен е 19лв. това ще рече, че си продал рекламен пакет на стойност 192лв. Но доста често шефовете на Виб Сълушънс ООД пускат този пакет на цена от 102лв. като съответно печелите 10лв от сделка. Самото зарибявяване става като звъните от различни сайтове по ваш избор (сайтовете са каталози който твой колеги са прозваняли около 4-5 пъти и доста често хората са чували това като тръгваш да и казваш). Реалната заплата която човек може да си докара от това начинание е максимум 600лв. при положение, че сте доста умел в лъжите.

Напълно съм съгласен с Вас колеги. Ако човек иска да се научи на коректност и професионализъм е попаднал на фирмата. Ходя на работа с удоволствие. Чувствам се както свободен така и отговорен на работното си място. Прекия ни ръководител винаги е готов да помогне и разбира индивудуалните нужди и потребности на всеки един от нас. Поздравления за ВИП-а ,че успява да намери общ език с работниците си и с клиентите си.Пожелавам на себе си и на фирмата МИ все повече успехи и добри работници като мен.:)))))

Най – подходящото място ,където човек може да прекарва по 8 часа от деня си. Сплотен ,млад и амбициозен екип, приятелска работна атмосфера и спокойствието ,което ти дава подкрепата на преките ти ръководители. Харесвам работата си и се радвам ,че имах възможността да попадна в семейството на VIВ SOLUTIONS.

Всички знаем общото положение на трудовият пазар в страната.На фона на всеобщата "тъжна картина" фирма ВИБ Сълушънс няма как да не изпъкне.Стратегията им за управление на персонала може да бъде оценена с една единствена дума и тя е - европейска.Екипът на фирмата е съставен от специалисти, който,са винаги точни и коректни във взаимоотношенията,които създават. В случай,че се съмнявате , че в България има млади , амбициозни и отговорни хора , служителите на фирмата, ще оборят мнението Ви.Благодаря на ВИБ Сълушънс за шанса ,който ми даде!

Работя от 3 месеца в тази фирма и мога съвсем искрено да споделя, че и колегите и шефовете са страхотни. Заплащането е напълно коректно,отношението към всеки един от нас е повече от добро, работната среда е по-скоро приятелска. Фирмата се развива бързо и шефовете са отворени към всякакви идеи за подобрения, както в работата, така и във възнагражденията. На всички попаднали на обява на фирмата мога да кажа,че това е една от малкото останали в страната фирми, в която усилята на всеки един ще бъдат оценени и възнаградени.

От почти 2 месеца работя във фирмата и искам да кажа,че съм много доволна.Колегите са страхотни,разбираме се и сме много сплотен екип.За шефовете мога да кажа същото.Винаги може да се обърнеш към тях за каквото и да е,а те винаги биха ти отделили време,за да ти помогнат.Заплащането е абсолютно редовно.Оценяват се качествата на всеки един от нас.
Относно един от коментарите за това,че няма допълнителни привилегии-не е вярно.Фирмата се развива все по-бързо-имаме вече включено допълнително здравно осигуряване,а шефовете са отворени за нови предложения от наша страна.
Също така всеки един от нас има възможност за развитие,в зависимист от индивидуалните качества и справяне с работата.

Здравейте, имам въпрос относно дейността на фирмата ,т.к. видях ,че става дума за ИТ ,а в jobs.bg има пусната обява за call center Има ли общо и с двете ?Бихте ли ми дали малко повече информация, т.к. подадох автобиографията си по обявата за call center ,да не би да не съм разбрала правилно и да останем изненадани и двете страни ,ако евентуално ми се обади служител за интервю.

Забелязах че накъде на две седмици въртят едни и същи обяви. И с тези стажанстки програми търсят някой да им работи почти за без при. Това е практина на много фирми, и то разстяща практика. Пишат "има за цел да запознае стажанта с вътрешната и външна политика на фирмата, организацията на работния процес и продуктите на фирма ВИБ Сълушънс". Човек ще каже че ще запознава с фирма от ранга на HP.

В отговор на мнението на Христов:
Уважаеми Г-н "Христов",
С настоящият отговор бихме жескали да отбележим, че ВИБ Сълушънс толерира мнението на всеки, който е имал възможността да се запознае с вътрешно-фирмената политика и култура на дружеството. Позволяваме си това публично изказване, т.к. аудиторията на този сайт се състои не само от бивши, настоящи и бъдещи служители, но и от съвестни работодатели, които държат на етичните норми и коректното отношение между служителя и работодателя.
Конкретно във вашия случай, вие бяхте своевременно информиран още по време на интервюто, че за въпросната позиция се търсят специалисти на граждански договор, и след като сте приели тези условия, за да започнете работа във ВИБ Сълушънс, нелогично е да очаквате в последствие работа на трудов договор. Това е и целта на сключването на споразумение между служител и работодател в писмен вид - правата и задълженията на страните да са ясно дефинирани, за да няма разминаване между очакванията на служителя и възможностите на работодателя. Трудно ми е да повярвам, че човек, който има сериозни намерения към дадена позиция и очаква коректно отношение би сключил договор с даден работодател, без да прочете предложението, което му се предоставя за подпис. Единствено лице, което няма за цел да остане във фирмата, а по-скоро има за цел да изнесе поверителна информация от фирмата и/или базаданни, би си позволило да приеме условията на договора, без да се замисли над тях. В този случай, бихме казали, че работодателят би направил всичко възможно да освободи, в интерес и на двете страни, въпросният служител, и смеем да твърдим, че ВИБ Сълушънс не съжалява за това си решение /противно на вашите очаквания/.
Имайки в предвид вашият случай и зачестилите случаи на корпоративен шпионаж в България, предполагаме че за никой не е учудващо защо все повече фирми наемат кадри в следствие на получени препоръки от техни служители и познати. Въпреки че до този момент във ВИБ Сълушънс не сме държала особено на тази практика, фирмата най-вероятно ще промени своята политика в бъдеще относно подбора на човешки ресурси. Защитавайки интересите си като конкурентно-способен работодател, ние защитаваме интересите и на нашите служители. Само по този начин може да гарантираме запазване на работните места и своевременно изплащане на заплатите на настоящите ни кадри.
В заключение, използваме възможността да благодарим на настоящите слежители на ВИБ Сълушънс за тяхната преданост и лоялност към фирмата.
С най-добри пожелания,
HR екип къмВИБ Сълушънс

Фирмата е доста малка, срещат трудности при набиране на персонал, което се дължи и на не много добро и нередовно заплащане. Случва се заплатата да се изплаща на няколко части, като няма определено дата за това.
Мениджърският екип е сравнително млад и неопитен.
Привилегии няма - телефон, кола, ваучери, допълнително здравно осигуряване, обучение, сертифициране няма.
Възможност за развитие имат млади хора в началото на кариерата си. Като възможното развитие е по хоризонтала ... и по-скоро самоограмотяване. Не се инвестира в обучение примерно ...
Учудвам се на многото положително мнения за такъв тип малка фирма, което ме навежда на мисълта, че са предприели сериона PR акция.