PricewaterhouseCoopers (PwC) /img/frontend/nomap.png"

PricewaterhouseCoopers (PwC)

Ще разкажа за опита си с PWC. Кандидатствах за tax intern там, при което ме викнаха на интервю. На него се оказа, че длъжността съвсем не е intern, но е младша позиция, за която искат и опит в данъчната сфера. Това не беше споменато в обявата. След това отново ме викнаха на интервю в Счетоводен отдел, за да напаснели профила ми на търсените позиции. Дори не разбрах за каква конкретна позиция става дума, някаква general позиция. Казах им, че имам и други интервюта, от които чакам отговор скоро. На края на второто интервю ми казаха, че до седмица и половина/две ще получа обратна връзка. След което, на другия ден ми звъннаха с оферта за работа в счетоводен отдел (accountant intern). Постъпиха подло, с надеждата, че като избързат, ще приема тяхната оферта за позиция, за която очакват "отдаденост", "раздаване" и тн.(разбирайте overtime) при положение, че съм студент и имам и да уча, и нямам опит в счетоводството. Постъпиха некоректно, а когато им отказах офертата, дори не ми върнаха отговор.

Пиша до човека, който е описал стартовата заплата при стажантите, която е 600 лева чисто. Не си прав, заплатата остава ниска и след това. След първите 6 месеца повишават на около 900 лева чисто. След първата година минаваш на 1200-1300 чисто. Чак ако останеш 5-6 години, може да минеш 1800 чисто.

Тоест ако сте готови да правите кариера в PwC или като цяло в големите 4, трябва да останете поне 4-5 години докато започнете да получавате някакви по-прилични пари (1800 чисто и нагоре).

Здравейте, искам да споделя голямото си разочарование от даден служител във фирмата - Милена Бахчеванова. Няма да споменавам точно по какви причини съм се озовал в техния офис и какво точно съм правил, но държанието на тази служителка просто ме стъписа.

Говореше с някакъв човек (предполагам, че това беше клиент на фирмата) и се държеше толкова нагло и надменно, че по едно време чак на мен ми стана неудобно. Беше се облякла също толкова предизвикателно, с едно голямо деколте, едни токчета... имах чувството, че работи там като някаква друга, а не одитор. Господинът, който стоеше срещу нея просто седеше и гледаше в точка и не знаеше какво да направи и как да реагира на думите й. Не знам как така голяма компания може да си позволи да държи такъв човек, какъвто е Милена Бахчеванова

Искам да споделя, че не се познавам с дадената жена лично, а попитах нейна колежка за името й и каква функция точно извършва в PWC.

Ще бъда благодарен, ако има още хора, които са имали сблъсък с Бахчеванова да споделят какво е мнението им.

Здравейте, искам да споделя голямото си разочарование от даден служител в PWC. Няма да споменавам точно по какви причини съм се озовал в техния офис и какво точно съм правил, но държанието на тази служителка просто ме стъписа.

Говореше с някакъв човек (предполагам, че това беше клиент на фирмата) и се държеше толкова нагло и надменно, че по едно време чак на мен ми стана неудобно. Беше се облякла също толкова предизвикателно, с едно голямо деколте, едни токчета... имах чувството, че работи там като някаква друга, а не одитор. Господинът, който стоеше срещу нея просто седеше и гледаше в точка и не знаеше какво да направи и как да реагира на думите й. Не знам как така голяма компания може да си позволи да държи такъв човек.

Ще бъда благодарен, ако има още хора, които са имали сблъсък с нея да споделят какво е мнението им.

Ето малко инфо и от мен! Кандидатствах преди време (последната 1 година, не искам да уточнявам точно кога) за entry level позиция. В сайта беше обявена като traineeship , но на самото интервю ми се каза поне 5 пъти, че това е само формално наименование, а всъщност това си било стартова позиция в компанията (entry level е другия термин) на трудов дог с 6-мес изпитателен срок. Тоест съвсем реална работа, а не само обучение. И след като си направиха огромна реклама....стартовата заплата за начална позиция в един от трите им големи отдела в иначе огромна международна компания с велика репутация е... 800 лв по договор, тоест чисто 600!!! Пълна подигравка! Самото интервю протича доста агресивно спрямо кандидата. От теб се иска да ги убедиш, че искаш едва ли не до края на живота си да работиш за тях, въпреки че това е стаж или стартова позиция (така и не става точно ясно какво е) и по време на стажа и двете страни трябва да преценят дали това е работата за тях. поне аз смятам, че това е идеята на стажа, особено когато викат на интервю хора, които на скоро са завършили и те първа търсят своето място. Но не.... интервюиращите те гледат арогантно и цялото интервю според мен има за цел да видят дали издържаш психически на натиск.... реално отговорите нямат голямо значение защото накрая взимат някой с диплома от чужбина независимо точно какво е завършил и си го обучават за съответната работа.

Плюсовете са, че се работи с много млади и кадърни хора наистина, аз имах възможност да се запозная с част от екипа и дори само заради социалните контакти си заслужава човек да пробва там... Фирмата обаче наема предимно хора завършили в чужбина, макар и да не са учили точно финанси, одит или данъци (тоест има хора които са учили някаква доста обща специалност от типа на бизнес администрация и в момента работят данъци просто защото са с диплома от чужбина и това ги прави по конкурентно способни от нас завършилите унсс).

По отношение на работата- на интервюто ми бе директно казано, че се работи страшно много и извънредно докато има работа и това отново за 800 лв за първите 6 месеца (после вероятно заплатата става значително по-голяма иначе не виждам логика толкова много хора да се бутат там). Работи се на 90 % на английски език, така че ако нямате перфектен бизнес английски по-добре не си губете времето.

иначе локация на офиса, млади интелигентни хора, обучават те страшно много -по всички тези критерии им давам 6+.

Добре, че има един германец в ръководството, иначе пълна скръб; колкото по-нагоре отиваш в йерархията, толкова по-нисък е КИ... ще ми се да можех да кажа нещо оптимистично

Здравейте! Бихте ли могли да ми дадете информация за стартовата заплата в отдел Консултантски услуги? Благодаря :)

Сега кандидатствам за стажантката програма и ме интересува какво е заплащането! Ако някой знае моля да ми каже! Благодаря предварително!

интересува ме какво е стартовото заплащане (нето) за одит асистент в компанията ,към настоящия момент? На каква база се актуализира заплащането? Има ли гъвкав компонент (бонусна система)към основното заплащане, допълнителни социални придобивки? Ако има- какви са те?
Благодаря предварително за предоставената информация!

Понеже забелязах, че мненията са предимно стари, искам да упдейтна информацията отностно заплащането - стартовата заплата в отдел одит е около 1200 лв нетно, като това не включва различните ваучери, бонуси и тн.
Фирмата е високо-професионална, колективът е сплотен, ейч арите си вършат добре работата.