PricewaterhouseCoopers (PwC) /img/frontend/nomap.png"

PricewaterhouseCoopers (PwC)

Сега кандидатствам за стажантката програма и ме интересува какво е заплащането! Ако някой знае моля да ми каже! Благодаря предварително!

интересува ме какво е стартовото заплащане (нето) за одит асистент в компанията ,към настоящия момент? На каква база се актуализира заплащането? Има ли гъвкав компонент (бонусна система)към основното заплащане, допълнителни социални придобивки? Ако има- какви са те?
Благодаря предварително за предоставената информация!

Понеже забелязах, че мненията са предимно стари, искам да упдейтна информацията отностно заплащането - стартовата заплата в отдел одит е около 1200 лв нетно, като това не включва различните ваучери, бонуси и тн.
Фирмата е високо-професионална, колективът е сплотен, ейч арите си вършат добре работата.

Чух, че заплатите в Одита са вече на към 800 лева начални чисти, отделно и командировъчните, което ако си всяка седмица някъде към Монтана, Айтос или Аврен си е почти още една месечна заплата. Но и те май са в криза. В началото на годината Делойт съкратили 20-30 човека, а PwC тогава само десетина, но сега наваксват и досъкращават хора. Вероятно за да могат да съберат пари за 13-та заплата на останалите в офиса :)

По въпроса по-долу за заплащането - 600лв. чисти беше началната заплата в одит отдела до преди няколко години. Не вярвам да се е променила чувствително, тъй мисленете е следното - и без това много малка част от новопостъпилите стават (като интелектуален капацитет, езикови възможности, желание за работа и т.н.) или биха загърбили личния си живот в името на фирмата, следователно няма защо да им се дават по-високи заплати. Факт е, че който оцелее няколко години и го докара до примерно асистънт мениджър ще взима доста по-висока заплата (беше около 4-5 пъти) от стартовата, но това се случва на изключително малко хора. Причините са най-разнообразни, но най-вече се дължи на това, че след натрупването на определени знания и професионален опит, и достигането на определено ниво (примерно sеnior 2) значение имат само политическите игри в офиса и с кого се имаш от висшия ешелон, а не това колко си добър. При таква ситуация нормалните, мислещи и кадърни обикновенно прескачат в реалния сектор, най-често като финансови директори, тъй като по презумпция тези хора не са гъзолизци и не желаят да се подмазват на некадърни и слабоорганизирани ръководители. Лицемерие, фалш и сервилност - норма на поведение, а не изключение. Наистина не се плаща overtime-а, въпреки че се водят подробни timesheet-ове (нали все пак на тяхна база се начисляват utilization rates). Съжалявам за английския, но нямам време и желание в момента да превеждам конкретните термини. От гледна точка на потенциал за равитие - ако човек иска да стане много добър в сверата, потенциал определено има - при безумните часове и обем работа, определено опитът се трупа с часове. От друга страна потенциалът в последствие може да бъде разгърнат само извън фирмата - всички ключови позиции на високо ниво отдавна са заети от несменяеми кадри (доста от тях със съмнителен капацитет и възможности). Т.е. път за израстване над средно ниво просто не съществува. На долното мнение от HR представителя не бих обръщал никакво внимание. Първо HR-ите никога не са знаели с какво точно се занимават колегите им от одита (освен, че в общи линии "заверяват отчети"). Второ са абсолютно синекурни длъжности с много високи заплати и почти никакво натоварване. Все пак подбора на кадри се извършва от мениджърите на конкретния отдел, а не от HR. И трето и последно - отделът се оглавява (неофициално, но на практика) от секретарката на senior partner-а, т.е. няма как да чуете нещо различно от общоприетите псалми за отличните условия на труд, грижата за приемлив work-life balance, грандиозния потенциал за развитие и отличното заплащане - приказки за наивници. Липсва и ясна кадрова политика за израстване - измислени evaluation-и веднъж в годината, при които обикновенно ти става ясно, че човекът отсреща наистина няма идея какво работиш и колко си натоварена. Повишението в заплатите също не е обективно, а се базира на маса субективни фактори, най-важните от които са дали се харесваш на определени хора или не (въпреки, че се опитват злеприкрито да формализират целия процес, така че да изглежда, че едва ли не всичко е подредено по такъв начин, че личните пристрастия да не играят). Факт е, че постоянно се натяква, как служителите са най-ценния актив на фирмата (което наистина е така), а същевременно постоянно се губят най-качествените кадри и то с пренебрежителното отношение - "никой не е несменяем"... освен някои богоизбрани, които демонстрират въпросното поведение.

Ne razbiram za6to pluete firmaa, za koqto dori ne mojete i da mo4taete.............
purvo pitaite hora koito naistina sa raboteli i rabotqt vse o6te tam i sled tova pi6ete komwntari...................
Hora gonqt i napuskut navsqkude i vuv vsi4ki firmi, osobeno kogato horata ne si vur6at rabotata. No kagoto si suvetsen slujitel iv si gleda6 zadaljeniqta ima6 6ans za razvitie ne samo na mestno , no i na regionalno nivo. Zaplatata e spored poziciqta............

Някой може ли да даде информация за стартова заплата в одит отдела? Благодаря“

Моля Ви дайте малко повече информация за фирмата - как й се отравява кризата, търсят ли работници, съществуват ли реални бонусни схеми и т.н. Благодаря Ви предварително

Като цяло мнението ми е отрицателно и съвпада по доста аспекти с това на предния потребител.
Заплащането не отговаря на извършената работа (по-ниско е), и освен това е диференцирано според схемата "на кого си човек". Индексирането на заплатата ми в една от годините беше със смешните $7! Overtime не се заплаща, въпреки, че се водят time sheets.
Уважение-не, по-скоро интриги и политическа игра как ще се представиш в личните си отношения с ръководството, за да бъдеш толериран. Не трябва да си непременно много способен в работата, която вършиш.
Привилегии-на базата на всичко останало са малко. По мое време (слава Богу вече не работя там)имаше плащане на здравни и зъболекарски услуги до определен размер (не си спомням колко). Друго-не.
Потенциала за развитие го споменах-според зависи. Има уж определена схема, по която трябва да се върви, но не е сигурно кога ще ти се случи.
Демокрацията е табу-нямаш право на собствено мнение, нито имаш право да прескачаш ниво в йерархията, нито да се бориш за каквито и да било идеи и права. В същност, права простият работник няма.
Колеги-има свестни измежду тях, повечето от които вече не са във въпросната фирма.
Работната среда е подчертано враждебна и доста лицемерна. Стрес има, поради кратките срокове, които трябва да се спазват. Сериозността на стреса зависи от прекия ръководител на задачата, който в повечето случаи е персона от онези по-горе-младеж с все още акне по лицето, достатъчно некомпетентен, но за сметка на това с висока самооценка и блажено самочувствие за богопомазаност.

Здравейте! Някой може ли да ми каже доволни ли сте от работата в Tax отдела и знаете ли колко е стартовата заплата там. Благодаря предварително!