Stream International Bulgaria Ltd /img/frontend/nomap.png"

Stream International Bulgaria Ltd

Има два проекта на Microsoft и те се различават.
Добър call-center където можеш да развиеш своите знания в ИТ сфера, а не да се занимаваш с поддръжка на телефони и хладълници.
В началото не е лесно защото ти триябват технически знания. Но ако искаш да учиш - след 6-12 месеца започваш да разбираш нещата, а придобитото знание има голяма стойност.
Ако се стараеш и си добър - могат да те оценият.
Пряк менеджър - зависи от самия менеджър. Има много, които са професионални и честни хора.
Такъв менеджер като моят мога да пожелая на всеки, които го заслужава. Имам 12 години трудов стаж и мога да кажа, че този е най-добър.
Разбира се, че има хора, които са дошли в тази фирма главно заради езиковите си възможности. Но работата изисква и технически знания. Ако не могат да се справят - няма да продължат да работят, но многократно им се дава втори шанс да продължат.
Могат да ви увълният когато намаляват работни места в даден екип или когато затварят проекта, което е доста нормално в тази сфера.
Тези които бяха увълнени - просто, ето така и сега пишат, че нищо не са направили са непрофесионални, не се справят с технически проблеми или имат лоши резултати (анкети от клиенти - които не винаги отразяват техническо знание и старания на служителя).
Има доста хора, които аз сам бих увълнил, когато виждам колко са добри в ИТ сфера и колко желание имат да научат нещо. Разбирам, че в много екипи просто няма време за ученето, но има хора които се развиват и някак намират това време.
Трябва също да кажа, че нивото на обучение и брой на специялистите в дадени технологии са се увеличили доста много през последната година. А самата организация се подобрява благодарение на много преки менеджери, които знаят какво правят.
Ако не те е страх от първоначалните проблеми да научиш много неща и да се справиш с напръжение - препоръчвам ви Stream - Convergys.
По въпроса на другите коментарите. Нормално е, че когато не си доволен, защото не можеш да се справиш или се чувстваш засегнат защото несправедливо те увълниха, ще псуваш колкото можеш. Когато си доволен, просто оставаш доволен и не изпитваш нужда да споделяш своето мнение.
Ако искам да препоръча тази фирма на някой - ще я препоръчам на своите познати и приятели да могат и те да работят с мен.

Еееех, бедни ми Санчо, че то освен лицемери и "дърти курви", в тая фирма останаха ли други? Сигурно някой нов и неориентиран, но всъщност целта на "ръководството" е точно такава - слухтене и създаване на дупелижеша бизнес култура, от типа "тих труд". Кой от меринджеите (не говоря само опсовците) има топки да стане и да те защити ако трябва?
Все пак, целта на Мариана е не да те развива, а да си купи поредната яхта и да си я закара на вилата в Гърция. Ако мислиш независимо, то ти вече пречиш на нея и на чичо ти Евгени(й) да пори вълните.
Само че хора в България не останаха, а и малко искат да идват тук. Некомпетентните бурсуци от ейчара обаче продължават да си работят, все едно имат неограничен ресурс, ако се съди по мнението долу.

Ходих на интервю преди много време, започнаха с разказите-клишета, че са голяма международна компания, не знам си к'во и накрая ми казаха, че ще ми се обадят до два дни. Ясно ми беше, че няма да го спазят, защото HR-ите просто си личеше, че не са никакви професионалисти. При все, че бях с препоръка и опит в сферата, обадиха ми се след седмица някъде и ми казаха, че ще ме потърсят след време, тъй като позицията била дадена на вътрешен човек - това добре, разбирам го.И след време не ми се обадиха, а разпитах чрез човека, който ме препоръча защо, ако нещо не съм се представил добре или ми липсват знания/умения - бил съм казал, че нямам мотивация за работа, хаха! Абсурдно, нито съм вчерашен, нито съм малък, нито отивам на първи път на интервю за работа, нито пък нямах мотивация, напротив - исках в този момент да сменя професията заради естеството и заплащането, така че имах по-скоро двойна такава. Майната им, наясно съм, че е дупка, каквато е и IBM, каквато е и Sutherland, сега съм в друг кол център, където може и да не е прекрасно, няма хубав кол център, но има повече уважение и почтеност - C3i. А на бившия Стрийм, понастоящем Конвърджис - не всичко добро, напротив - нищо добро!

Напълно съм съгласен с мнението на последните няколко човека. Към OPS мениджърите като нерпиятен израстък принадлежи и Хамстера ( не желая да споменавам имена), на който основната работа е да слухти и да докладва на Марияна. За този човек искам да кажа, че е типичен пример за Българсият лицемерен комплексиран самозабравил се Бай Ганьо. Той си няма въобще представа какво е да ръководиш хора без да им взимаш страха. Всеки, които попитате от първия до четвъртия етаж (освен лицемерите) ще ви каже същото.

Има два варианта - или Марияна не вижда за какво става въпрос или така и е изгодно, но съм склонен да вярвам на второто.

В случай че някой от придворните чете това, моля да предоставите следния линк на горепосочените, белкем си променят малко мисленето. Много ще им бъде полезно, тъй като по-голямата част от фирмата поддържа именно този продукт (не е много гледан, но за сметка на това могат да се вземат поуки от него). Това е мнение на правилно мислещ мениджър, който е врял и кипял:

Сега конкретно за тези, които са съгласни да бъдат "another brick in the wall".

Запалата - над средното и ако си я докарате на интервюто. за добрите проекти задължително си поискайте 2К.

Сигурност - днес сте тук, утре ви няма. По-добре не си правете дългосрочен план

Колеги - супер са освен лицемерите и "дъртите курви" във фирмата

Местоположение - бизнес среда

Успех на всички, които са се запътили към тази фирма.

Много може да се изпише за меринджеймънта на Стрийм, но рибата се вмирисва откъм главата. Сайт директора Мариана, е изключително успешна в това, никога да не е виновна за нито едно лошо решение. Съответно меринджеите под нея са удобни и без собствено мнение, по стар комунистически обичай. Не съм сигурен и че някой от опс меринджеите дори е завършил "више", някои и с чуждите езици имат уек пробуем.
Заплатите са добри за колцентър, но са меко казано несправедливи, предвид език/техническо образование. Повишение - ако си симпатичен на Мариана. Сигурност - уволнява се не за лошо представяне в работата, а за различно мнение.

АКО ИСКАТЕ ДА ВИ УВОЛНЯТ ОЩЕ ПО ВРЕМЕ НА ОБУЧЕНИЕТО ШАНСА ВИ Е НАД 60% - ТОВА Е МЯСТОТО,ГОВОРЯ ЗА МАЙКРОСОФТ!

АКО ИСКАТЕ ДА ВИ УВОЛНЯТ ПО ВРЕМЕ НА ОБУЧЕНИЕТО КАКТО И 70% ОТ ХОРАТА ТОВА Е МЯСТОТО ХАХАХАХАХАХАХА ВЪОБЩЕ СТАВА САМО ЗА БЕЗРАБОТНИ ХАХАХАХАХАХАХА

Като цяло последните две изявления казват 90% от ситуацията. Разбира се както в повечето по Българени фирми шурубаджанащината си е на добро ниво и липсата на лидерство и адекватност е както си трябва.
Не ми се обяснява много много, защото можете и сами да се досетите за различните кусури които можете да срещнете. Най-важно е, ако сте симпатичен, обичате да се смеете на щяло и нещяло на смешките на преките Ви меринджей и разбира се нямате чуство за личност, Ви сте на перфектното място. (дори бързо ще имате възможността да се издигнете).
ПС. Дидо, много бих искал да се срещна с теб да ми ги обясниш твойте теории, защото съм 5год. в тази фирма и мисля че с една идея ги знам тези неща по-добре от теб.
Който е работил в Съдърланд и имал достойнството да си тръгне на време, значи може да очаква що годе същата адекватност и в тази фирма.

Aз бих искала да споделя моето мнение за фирмата и отношението на мениджмънта спрямо мен. Заплатата наистина е много добра, а привилегиите за някои служители за прекалено големи, докато за други почти ги няма. Общо взето трябва да станеш любимец на мениджърите, за да нямаш никакви грижи и да си излизаш и пушиш на всеки 30 мин. Аз поне никога не съм се подмазвала и дори се стигна, че ме заплашиха с дисциплинарно уволнение без никакви писмени забележки и предупреждения. Е, най-накрая трябваше да подпиша по взаимно съгласие. Бих добавила, че наистина има двоен стандарт в тази фирма, а това е абсолютно недопустимо за такава международна и голяма компания. Е, надявам се, че след като фирмата вече е на други собственици, отношението на мениджмънта ще се промени и средата, в която ще се работи ще бъде по-професионална и мотивираща. :) Успех на бъдещите служители.

Подкрепям мнението на Simeon. Това, че заплатата е сравнително висока, не означава, че могат да се отнасят с теб като с плюнка, Dido. Аз лично бях принудена да подпиша да напусна по "взаимно" съгласие, след заплахи с дисциплинарно уволнение (без абсолютно никакви писмени забележки/доказателства), след година и 3 месеца труд и пот за тая фирма... Началото на проекта (support на Office 365) беше много трудно, но имаше ядро от 30ина човека, които изкарахме проекта на зелено (т.е. постигнахме заложените от MS таргети). После научих, че никой друг кол център не е поискал тоя проект с тея непосилни таргети...Правилно, заплатите бяха увеличени след 6тия месец, но след това се започна притискане на точно тези хора, които си го извоюваха увеличението. Не бих посъветвала по никакъв начин да рискувате, ако имате работа в момента!  Дано новите US мениджъри от Convergys, чиито промоционални клипчета ни бяха наляти в главите от инсталирани навсякъде по етажа екрани, за промивка на мозъка, успеят да се справят с магазинерския манталитет на сегашните мениджъри на Stream. Що се отнася за тестовете и изпитите - провеждат се от изключително неквалифицирани хора от MS (с румънски и други произход) и не бива да се впрягате, че не сте ги взели - в 78% от случаите вашият немски, дори и техническите ви познания, ще са по-добри от техните! Иначе колегите-трудоваци бяха супер! =))))