Stream International Bulgaria Ltd /img/frontend/nomap.png"

Stream International Bulgaria Ltd

Подкрепям последното отрицателно мнение и мисля, че думата "огорчение" е правилно използвана. Йорданка Радева и Марина Николова, когато им изнася,злепоставят служители пред началството и техните колеги,в същото време правеха ненужно безкрайни компромиси с несериозни, груби и дори мърляви служители от мъжки пол.Заяждат се със съвестни хора, които носят на гърба си несъвестни такива, докато не се изнервят от липсата на адекватно отношение от страна на двете гореспоменати. В същото време не вземат мерки срещу тези, които са им близки в офиса и които често създават проблеми, смеят се прекалено силно и не работят качествено. Вероятно с политиката си на заяждане се стремят да отклонят от себе си вниманието и да го насочат към други, така ще могат да продължат да си правят каквото им изнася.Не мисля, че това трябва да продължава, вид агресия е от тяхна страна, а такова нещо не трябва да бъде допускано никъде.

Който иска да прочете мнения за Convergys(компанията, която купи Stream), може да потърси за "Конвърджис" в bgrabotodatel, там ще намерите мнения, включително и моето. Все пак го слагам тук.

Опита ми във фирмата е почти две години и мога да кажа, че това е фирмата, която тотално ме отврати от този сектор. Преди това съм бил в IBM и Sutherland, но от Convergys имам най-горчив опит. Винаги обичам да започвам с добри думи, но тук е много трудно. Ще разделя ревюто си по категории. Първо ще ви разкажа за фирмата накратко, за тези, които обмислят да започнат работа там:
Бъдете готови да нямате никакъв достъп до Интернет(само вътрешни страници) и да ви е забранено да ползвате мобилните си телефони в офиса. В общия случай ви наемат с изпитателен срок 6 месеца и право на предизвестие 2 месеца, което прави много трудно търсенето на друга работа в последствие. Също така ако напуснете в първата една година ви карат да си платите тренинга, който е около 1000-1500лв. Възможно е да ви накарат да изкарвате сертификати, който сами трябва да платите под предлог, че фирмата после ще ви компенсира.
Офиса е ужасен, неудобни столове и климатици над главите на хората, а асансьора непрекъснато е повреден.
Повечето проекти на Convergys в София са на Microsoft(Office 365, CTS и Surface). Казано накратко, Conergys се занимава с проектите на Microsoft, с които други фирми от сектора не искат да се занимават, заради несправедливите условия. Ако започнете работа в Convergys, бягайте от Microsoft проектите, иначе шанса да не издържите повече от 5-6 месеца е огромен.

Ръководство и работна среда: Във всички проекти освен CTS(Vanguard), ръководството е съставено от хора, които нямат социални умения, нито технически такива. В общия случай това са жени, които работят от над 6-7 години в компанията и единственото им задължение е да натискат агентите и да угаждат на Microsoft. Във всички проекти таргетите са непостижими и често агентите биват обвинявани за това.
Заради лошо ръководство и организация на работата, в Office 365 за последните 5 месеца напуснаха около 60% от работещите. Обема и сложността на работата са огромни, а некомпетентността на ръководителите е невъобразима. Бягайте от този проект всячески.
Друг пример е Surface проекта, където ръководството е съставено от 3 жени, които изцяло са загубили подход и към агентите и непрекъснато биват осмивани от тях. Цари обстановка на сплетничество, реваншизъм и следене на всеки какво прави и кога го прави. Например ако останете по-дълго в тоалетната ви искат писмено обяснение. В същото време никой не защитава интересите на агентите, дори биват злепоставяни пред висшето ръководство, за собствени ползи. Обема работа и изискванията се увеличават непрекъснато, а свестните и кадърни хора напускат лавинообразно. Честа практика е Марина или Йорданка да докладват агенти на ръководството за щяло и нещяло и впоследствие да бъдат освобождавани. Йорданка много обича кръжи и да гледа кой си използва телефона, за да може да го глоби после. Наскоро бяха освободени 3-4 човека оттам, без обяснение на колегите им. Този проект също е за избягване, особено ако сте с и с английски език - тогава ще имате двойно повече работа от другите екипи. Ако имате възможност - избягвайте Surface и OSS проекта, обстановката е тягостна. Там принципа "Разделяй и владей" е в пълна сила.
При CTS проекта е малко по-добре, но и там непрекъснато агентите биват натискани за по-добри резултати, които на теория и на практика са непостижими .
Във всички проекти, често карат агентите да вършат неща извън задълженията им, за който не получават нито стотинка отгоре.

Заплата: Не мога да си кривя душата, заплащането не е лошо в сравнение с други BPO компании, но всичко това е за сметка на липса на бонуси и всички точки, който изброих в началото. Бъдете готови за 1500-1900лв. Ръководителя на HR отдела, Слави Гигелов обещава на някои новоназначени увеличение на заплатата след изпитателния срок или тренинг, което досега никога не се е случвало, така че не се подвеждайте на тази лъжа.

Колеги: Ако се абстрахираме от ръководството, повечето агенти са кадърни и свестни хора, често млади хора с опит в чужбина, завърнали се в България. Разбира се има и изключения. Често хора се поддават на манипулациите на ръководството и подкопават други техни колеги. За жалост това се толерира и донякъде поощрява.

Възможности за издигане: Има такива, но трябва да сте послушковци и да сте близки с "мениджмънта". Бях свидетел как професионалисти бяха отхвърляни, за да се наемат по-послушни и по-близки до ръководството хора без никакви компетенции. А някой чакаха над година за обещани позиции, вършейки работа, за която не им беше платено.

Извод: Никаква свобода, лоша офис среда, слаб мениджмънт и нелоши заплати. Изложеното мнение по-горе е лично мое и не държа никой да се съгласява с него. Написах това, което мисля откровено за Convergys.

Хора , не си губете времето, ще ви изхвърлят като мръсно коте. Наемат хора с различни езици и после минават най-смешното обучение на света. Пускат те да работишна линия, където натоварването е зверско. Кол център в пълния смисъл на думата. Не можеш да вдигнеш глава за мизерни 1500 лв където можеш да вземеш и на много по-добро место. За мениджърите- селяни от кол и въже. Целият офис е пълен с чужденци- сърби и румънци, които се подиграват с теб. Рано или късно вдигаш ръце и сам си тръгваш. Отидете в ХП, Телетех или където и да е другаде , но не си причинявайте това.

Ще се опитам да дам едно сравнително обективно мнение за фирмата.

Да за почнем с "плюсовете"

1.Заплатите са доста добри за сектора в Office 365 проекта.
2.Локацията е в бизнес парк,не че е много хубава,но поне има метро.
3.Човек може да понаучи нещо.

Сега да кажем за минусите.

1.Няма социален пакет.

2.Тези,които ви обучават са малко зле технически,имам предвив тренерите.

3.В проекта цари хаос,за една година смениха два пъти Директора на фирмата и operations managera на office 365.Като не се провеждал вътрешен конкурс за тези места.

4.Проектът е несигурен,тъй като,част от него е прехвърлен в Испания и Германия.Може да ви махнат от днес за утре , или да ви кажат от утре си в еди кой си екип.

5.Взимат хора от кол и въже ,и ако такъв ви се падне в екипа,трябва да го носите.

6.Работата е изморителна,може да имате супер много работа ,но може и много малко.Работи се на два монитора.

Изборът е ваш.

Ако нямате по-добра оферта, опитайте. НО ... определено не си заслужава.

Каква е заплатата също за проекта 365?

някой може ли да ми каже нещо повече за тази позиция: "Office 365 Cloud Support Engineer"? Проектът временен ли е?

Верно е пълно с лицемери, дърти курви и.... ass lickers/гъзоблизци

ПРЕДИ МЕСЕЦИ КАНДИДАТСТВАХ ЗА ПОЗИЦИЯ В CONVERGYS SOFIA И БЯХ НА ИНТЕРВЮ И СЛЕД КАТО СЕ ПРЕДСТАВИХ ПЕРФЕКТНО НА ЕЗИКОВИЯ ТЕСТ, ГОВОРИХ И С МЕНИДЖЪРА НА ОТДЕЛА, КОЙТО МИ "ОБЕЩА"(ИЗЛЪГА МЕ) 2 ИНТЕРВЮ. ТАКОВА ИНТЕРВЮ НИКОГА НЯМАШЕ И ДОРИ НЕ МЕ ИНФОРМИРАХА ЗА РЕЗУЛТАТА! HR ОТДЕЛА Е СЪСТАВЕН ОТ 3 НЕКОМПЕТЕНТНИ И ОТКРОВЕНО ГЛУПАВИ "ДАМИ"! ИЗКЛЮЧИТЕЛНО НЕПРОФЕСИОНАЛНО ОТНОШЕНИЕ И НЕКОРЕКТНОСТ! ИЗЛИШНО СИ ЗАГУБИХ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ! ПРЕДСТАВЯМ СИ КАКВО Е ДА РАБОТИШ С ТАКИВА "ПРОФЕСИОНАЛИСТИ"?

ЧЕТЕЙКИ И ДРУГИТЕ МНЕНИЯ ТУК СТАВА ЯСНО, ЧЕ РАБОТНАТА СРЕДА Е ТИП КОМУНИЗЪМ И ДИКТАТУРА! ЗА КАКВО СА ТИ ТОГАВА УЖ ПО-ВИСОКИТЕ ПАРИ И ЗАПЛАЩАНЕ?! ТЕЗИ "ГОЛЕМИ ПАРИ" СА КОЛКОТО СОЦИАЛНИ ОБЕЗЩЕТЕНИЯ ЗА БЕЗРАБОТНИ В ЗАПАДНА ЕВРОПА! ТОВА НЕ Е РАБОТА, А СОЦИАЛНА ЕСКПЛОАТАЦИЯ! ТУК ПРОБЛЕМА Е В БЪЛГАРСКОТО ПРАВИТЕЛСТВО, КОЕТО ГОДИНИ НАРЕД ИЗТОЧВА ЕЖЕДНЕВНО НАЦИОНАЛЕН КАПИТАЛ НЕ ВДИГАЙКИ МИНИМАЛНИТЕ ЗАПЛАТИ В РАЗЛИЧНИ СЕКТОРИ НА ИКОНОМИКАТА И СТИМУЛИРАЙКИ РОБСКИ ТРУД = КОЛ-ЦЕНТЪР ИНДУСТРИЯТА (ВЕЧЕ НАД 50 000 РАБОТЯТ В НЕЯ В БЪЛГАРИЯ).

ако ИСКАТА ДА ВИ ИЗФЪРЛЯТ КАТО МРЪСНО КОТЕ  ТОВА Е МЯСТОТО ХАХА