София Експорт /img/frontend/nomap.png"

София Експорт

1 точка от 15 мнения

Във фирмата лошо отношение не съм видял. Колегите са точни като цяло, по някога изнервени от нередовното плащане или лични проблеми, но обикновенно цари разбирателство и приятелски отношения. Истина е, че в голяма степен членовете на екипа на Соф Екс се страхуват да си изразят пряко мнението, да отстояват позициите си и някак си със страх подхождат към въпроса да поискат това, което са заработили, но е разбираемо - всеки гледа да не загуби и малкото, което има. Не искам, а и не мога да коментирам мениджмънта и прякото управление на г-н Тричков, защото бях във фирмата за само 4 месеца, но пожелавам на фирмата и колегите да излязат скоро от тази криза, защото в противен случай забавянето на заплатите ще стане още по фрапантно и недай си Боже да се стигне до още съкращения. След прекратяване на трудовото ми правоотношение с 3-дневно предизвестие от страна на г-н Тричков, макар и със закъснение все пак получих до стотинка полагащото ми се заплащане. В София Експорт научих как никой няма точно определена работна позиция, как един човек върши работа за двама, както и как двама вършат работа за един. И както г-н Тричков обича да се шегува: "За толкова се работи - толкова се плаща" или обратно...

От части ще ми липсва работата във фирмата, но изобщо няма да ми липсва редовното забавяне на заплатите :)

Като бивш служител за тази фирма мога да кажа няколко неща: София Експорт ЕООД е българска фирма на пазара от няколко години (1995г документално). Като цяло дейността и се свежда до покупко-продажбата на авточасти (предимно прекопуване от български по-големи фирми/партньори и продажбата им до краен клиент с надценка). Имала е своите големи моменти, силна дейност, обекти в цялата страна, големи приходи, високи заплати, може би и доволни клиенти и работници. За съжаление всичко това е останало там някъде в миналото, а сега нещата са съвсем различни. Функциониращи са останали само магазините с най-голям приход с по двама работници в тях и положението отива към плачевно. Аз лично очаквам фалит на фирмата скоро, колко скоро не знам... Дългогодишните клиенти с право негодуват, защото фирмата разчита наистина и единствено на покупко-продажба от партньори и не в малко от случаите при търсенето на дадена част от клиента нея я няма налична,а човека не може да чака да си правят врътките между патньорите за да му я донесат и отива и си я копува от силните и тези,които я имат налична. Това е идеалната стратегия за губене на позиция на пазара,респективно загуба на пари, затваряне на обекти,съкращаване на персонал и не след дълго фалит.... Просто управителят и собственик г-н Тричков за мен е един умен и водещ се със званието бизнесмен, но за нещастие търговията, маркетинговата стратегия, икономиката и не на последно място отношението към персонала не са силните му страни, за това си трябват хора с опит и образование. Интересен фактор в тази малка и замираща фирма е, че въпреки малкия и размер тя не спира да е заобиколена от интриги, клюки и подмазване. Всички са много силни зад гърба на управителя, но пред него са като кротки агънца, никой не смее да си изкаже мнението, да си отстоява позициите и в същото време се оставят привидно да бъдат едни двулики лопати, за да не използвам други изразни средства....
Ако загърбим всички несъответствия ГОЛЕМИЯ ВЪПРОС задаващ си всеки е дали да кандидатства на съответната обява за работа и евентуално какви ще са приимуществата ще ви отговоря с ГОЛЕМИЯ ПРОБЛЕМ на тази фирма - ВЕЧНАТА ЛИПСА НА ПАРИ!!! Може да се кара БМВ Х3, може и приходи да има (къде малко,къде достатъчни), но пари за заплати винаги не остават... Обещанията в началото са големи, ще ти повишат заплатата, ще те направят мениджър... дрън-дрън. Само задълженията ти ще се повишат, заплатата обаче се движи обратно-пропорционално! Осигуровките разбира се, че са на минималната работна заплата, нима друго си помислихте? Не говоря празни приказки, като идете на интервю и докато чакате среща с г-н Тричков попитайте служителите в офиса не са им ли намалявали заплатата, вместо да им я вдигнат... Питайте ги и кога за последно са взели 50лв аванс или за кой месец назад изплащат заплата (гаранция ще е 1-2 месеца). Иначе обещания големи... да големи, но на приказки отдавна спряхме да вярваме г-н Тричков!!! Не желая никому лошото, дори се надявам София Експорт да излезе от няколко-годишната криза в която е влязла, все пак работещите там и те са хора и те имат нужда от пари за да издържат семействата си, но уви... това е само схващане на нас-служителите, БМВ-то на г-н Тричков не е в криза, то семейство няма... има само един собственик, който все пак мисли повече за него, отколкото за подчинените си - хората, които му изкарват парите, пари които влизат по сметки, но никога не излизат... а хората не са слепи.... или са?!?!
Успех на всички в тази фирма, ще им е нужен, даже и повече!

Съществуват ли още? Това е най-жалката фирма в която съм работил. Не искам и да си спомням за управителя Тричков, защото не мога да кажа и една добра дума за него.

Ужасна фирма с ужасни колеги, незнам защо са си повярвали че са нещо в тази фирма, това че управителя им е дал титли от сорта на мениджър не трябва да ги прави толкова велики, защото всички знаем че фирмата не върви на добре. Скоро може и да на няма на пазара, заради управлението на тези мениджъри, а всъщност това са обикновенни служители, но за да ги задържи на работа Веселин им раздава такива титли, так умело ни върти по позиции, за да не забележим робовладелското му отношение. Колеги има ли национален празник в който да сме почивали, има ли национален празник на който сме работили и за това ни е било заплатено двоино, когато работим в събота как ли ни се заплаща, нима не се страхуваме да си потърсим правата. Е, аз мисля да се махна от тази мижава фирма, доно и вие да прогледните. Успех. А на всички които искат да кандидатстват на работа в софия експорт ще им кажа, не си заслужава, винаги обещават светло бъдеще и добри заплати, но винаги това е лъжа.

Това е най-ужастната фирма в която съм работил, почти година бях там и нищо хубаво немога да кажа за тази фирмичка и за нейния собственик В. Тричков. Освен лъжи и ниско заплащане друго няма при тях, колкото и внушително да звучи името на фирмата.

Само негативни неща мога да кажа за тази така наречена фирма вносител на авто части. Просто съжалявам че загубих година без никакво развитие макар че смених толкова много длъжности от асистент до регионален, все едно и също. Никога вноса на стоки не е бил редовен, вечно имахме проблеми с поръчките към доставчиците заради политиката на управителя Тричков, а всъщото време искаха от нас резултати. Да продаваме, без да имаме стока. Само се фабят нерви в тази тъпа фирма, нищо повече. Заплащането е под всякаква критика, десет часов работен ден плюс събота и никакво възнаграждение за това, редовно се работи по празници, което също не се заплаща.

За работна заплата може да се каже че е под минимума за тази сфера на дейност, за уважение особенно от управителя В.Тричков не може и да се говори, за него всички подчинени са му длъжници дори не трябва да имат собствен живот и трябва да са му подръка по всяко време. Привилегии - никакви. Фирмена сигурнуст, никога не знаеш на каква позиция си и колко време ще си на нея. Потенциал на развитие, по-скоро няма. Сами може да се убедите дали си заслужава да работите в тази фирма, може да опитате но ако имате здрав разум едва ли ще останете повече от месец два, както повечето които минахме през тази смешна фирма с грандиозно име: София Експорт-палячовци

И на мен ми се случи да се заблудя и да поработя в тази пародия. Още се чудя как издържах няколко месеца, но то беше заради биографията ми- казвах си, че ще говори много лошо за мен, ако още на втората седмица напусна.
Не съветвам никого да отива да работи там! Изобщо не си правете експерименти!! Старите служители са елементарни, дребни хора, които освен от интриги и чалгица не се вълнуват от друго. Управителят е простак (реших да не търся по-мека дума, няма такава) без никаква идея как се управляват хора. Наистина днес си назначен за една позиция, утре отиваш на съвсем друга, както казват и тези преди мен. Всички се обвиват в някаква много комична тайнственост, не се говори по много, имат едни такива загадъчни изражения, като че ли са членове на някаква масонска организация. Kато ги знам как работят и какво правят ми иде да се пръсна от смях. Не ми е ясно как се задържат на пазара. Явно успяват понякога да заблудят и свестни хора и им цапат биографиите с глуповатото си име- уж внасят части за автомобили, а в името им има само ЕКСПОРТ...

за краткото време от 2 седмици в тази смешна фирма добих представа че раководството на фирмата е под сяква критика !

Преди доста време за няколко месеца бях в тази смешна фирми4ка. Преминах през всички възможни позиции, които са подходящи за една жена. Тогава фирмата се състоеше от 15 души офис. Намерих няколко добри колеги, много от които не са там вече. Даже се организираха срещи на колеги, кадето много малка част от хората работеха понастоящем във фирмата. Ръководството е под всякаква критика. Не ме е страх да спомена името на Веселин Тричков /управител/, който упражнява постоянен натиск върху всички служители, все е едно са му роби. И по-лабилните не устояваха. Аз мисля, 4е издържах на натиска и денонощната работа, но не виждах смисъл да се напрягам за някой, който се държи с тебе като роб. За социален пакет въобще не можем да говорим - под часовник те следят да не се забавиш повече с обяда. За заплащане на извънареден труд няма и да споменавам. Работеше се и в събота, както разбирам и сега. Мижава фирмичка, която търси да употребява заблудени души.