Орлин Баев ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София, Средец, Христо Белчев, 21, стая 411&markers=София, Средец, Христо Белчев, 21, стая 411

Орлин Баев ЕООД

Като КЛИЕНТ на Орлин и човек, който общува през групова терапия с други негови клиенти, мога да кажа - ДА, ТОЙ НЕ Е ТЕРАПЕВТ ЗА ВСЕКИ!

Нужен е определен емоционален и интелектуален капацитет, за да може да се извърши качествена психотерапевтична работа, готовност за промяна, активно действане по проблемите И ОТ СТРАНА на клиента. Има ли го това, резултати се постигат за много кратко време, броени месеци.

Този човек успя да помогне на мен и на безчет други хора да ИЗЛЕЗЕМ ОТ АДА! А сайтът му е златна мина, за тези, които могат да попият и осмислят, а те не са никак малко за щастие. :)

Това, че не е помогнал на вас, не го прави некадърен терапевт. НЯМА КАК ДА Е СПОСОБЕН ДА ПОМОГНЕ НА ВСЕКИ. Някой от нас не е!
Щом не е вашият човек, потърсете друг. Не с всеки може да се изгради синхрон, симбиоза, Орлин е Човек, като всички нас, не е Всесилен.

Не търсете в терапевтите и психолозите Богове и спасителни сламки! Те могат да ВИ СЪДЕЙСТВАТ да се справите, НЕ ДА ВИ НОСЯТ НА ГЪРБА СИ.

Орлин е истински сърцат човек, вдъхновител,благодарярение на когото преоткрих себе си, хората, Живота и съм му безкрайно благодарна до края на живота си!

Но, за съжаление или не, харизматични, отдадени на работата си и пробивни хора като него често пъти стават обект на злоба и завист.

Пожелавам ви сърдечно да откриете прекрасното, любящото в себе си и оттам - в пътя си! :)

Орлин не е мой терапевт... той е мой приятел. Помагал ми е и продължава да го прави по своя начин, който според мен и уникален и много полезен. Показа ми, как да приемам състоянието си и да се чувствам добре. Още в началото без да ме познава ми каза неща, за които не бях се замислял, защото той може да чувства и анализира проблемите на хората.
Гледам отрицателните коментари и моето лично усещане е, че те обвиняват Орлин за собствените си нуспехи при приемането и справянето с проблеми си...
Мога да кажа със сигурност едно:
Спасението не е в лекарствата, но не е и в терапевта, а в освобождаването на спусъка на механизма на напрежението и тревожността. Терапевтът не може да стори нищо без вашето решение и участие. Знаете ли... психотерапията е като любовта - влюбваш се не, защото човекът отсреща ти е позволил да се влюбиш в него, а защото ти сам си решил. Същото е и с терапията:)
Сполайте и хубав ден :)

Ако сте с личностно разстройство, г-н Баев не е човек, който може да ви помогне, той сам споделя липсата си на симпатии към такива хора в не едно и две интервюта.
Търсете някой, който специализира в такива състояния, тъй като са дълбоки и доста трудни за третиране и са твърде голяма хапка за инфантилни хора като Орлин Баев.
Понеже е с доста нерешени лични комплекси, както е видно от странните му видеа в Ютуб, въпросният господин се почувства заплашен по някаква причина от срещите си с мен и ме обвини в проява на защитни механизми, преноси и какви ли още не клишета, без да прави каквито и да било усилия да ме опознае като личност.
Като цяло, прави впечатление на човек, който практикува терапия, за да реши своите си проблеми и гледа на клиентите като средство за това.
Опитът с такива хора би могъл да бъде изключително вреден за един млад и зелен човек, търсещ помощ.

Имам някои преки и косвени наблюдения вурху Орлин Баев като терапевт и като личност. За мен лично не е от най-добрите терапевти в България (със сигурност има и доста доволни клиенти). Зад благостта му аз понякога прозирам прикрита нервност, да не кажа агресия. Според мен той самият не си е преодолял доста от своите комплекси.

Като гледам някои негови предавания, ми се струва, че говори доста клиширано, като по учебник. Използва и някои езотерични клишета като например това, че земята е училище и страданието ни е необходимо, за да израстваме. Който иска да вярва в това, аз лично не изповядвам тази теория.

Любимата му тема е за секса, отношенията между мъже и жени. Тук клишираните отговори изобилстват. Според мен наистина доста си е повярвал, че е голям специалист по въпросните теми. Моите лични наблюдения са, че макар че сигурно работи с доста жени, изобщо не познава жените и женската същност. Защитава мъжката изневяра като нещо, което всяка жена едва ли не трябва да приеме (да му мисли жена му). Според мен самият той се опитва да се представи като някакъв вид алфа мъж (тук имам и някои лични впечатления), но е доста далеч от този типаж и не му се получава. Явно отново става въпрос за нерешени комплекси.

Орлин е като строгия трениор.Той е строг и "суров" терапевт,но за сметка на това терапията му е бърза и ефективна.Той е като огледало при срещите и отразява негативите върху,които трябва да работиш и ако човек няма зрелоста да осъзнава защитните си механизми и изкривяванията,които пораждат може да го сметнат за лош и недробожелателен терапевт,което не е така просто не подържа вторични печалби и невротични механизми... :)

Хахаха, някой много отчаяно цъка по бутоните за нехаресване на мненията на неодобряващите :))
Зряло, та чак изгнило.

Чара и обаянието на Орлин Баев привличат хората както пламъкът на свещта пеперудите. В лошия смисъл го казвам. Много рядко обикновен човек може да предизвика такива полярни мнения. Според мен поведението му е удобна и носеща дивиденти поза, която по- прозорливите са разкрили, но са малцинство и гласа им глъхне на фона на омагьосаните му клиенти.

За мен той е неискрен, но по социопатски (имам предвид личностното разстройство, моля да не се приема за обида!) убедителен.

Не бих отишла при него, но всеки има избор и собствен ум да прецени какво ще направи.

Недоумявам как толкова много хора го харесват този човек. За мен той е всичко друго, но не и психолог. Писала съм няколко пъти и в един сайт, в който той отговаряше. Нито един път не срещнах разбиране. Всеки път ми се обясняваше с назидателен тон как проблемът си е в мен и трябва да се променя. О.К, няма спор по този въпрос. Не ми е ясно обаче що за психологически подход и как по-точно ще помогне това да се караш на човека и едва ли не да го караш да се чувства виновен, че е споделил. "Проблемът си е в теб, не в другите, промени се!" Ами, че не е нужно да си завършил психология, че да ми го кажеш и определено мисля, че това не е съвет на професионалист. Фактът, че господинът е завршил НБУ на възраст около 40, след като е работил най-различни неща за мен не говори добре. Мисля обаче, че върхът е изискването му преди клиент да дойде да говори да с него по определен проблем да е прочел задължително определена негова книга. Пише го на сайта му. Аз не го харесвам, но пък няма как някой да помага на всички. Може пък и той да не ме е харесал, да е счел, че проблемите ми са глупости и целенасочено да не е искал да работи с мен.

Ходих повече от пет години при няколко психолози, психотерапевти, психиатри - само бля бля.. Орлин работи с много сърце, влага се изцяло. Да, усмихва се, ама с душа и добрина и ти желае доброто и според мен по-добре от това да плаче и да ти подхранва комплексите. Не те жали и именно защото не ти жали страховете, помага на смелостта и здравето ти. Не ми беше лесно, много силно предизвиква и ако си мислиш, че при него можеш ей така да си споделяш без да се трудиш яко и променяш, не става.Ходих осем пъти. Сега живея спокойно, като пълноценен човек. Благодаря!!!

Посетих Орлин Баев веднъж в практиката му като писхиотерапевт преди повече от две години. Вече не помня всичко, което си говорихме, но мога да е кажа, че това е един човек който изключително много си е повярвал, до степен, че се е откъснал от реалността. Докато му разказвах за проблема си той през цялото време се подхилкваше. След като свърших с раказа, той започна да превповтаря това, което току-що му бях казала, само че опитвайки се театрално-подигравателно да ме имитира. Явно по някакъв начин се опитваше да ми направи анализ, което не му се получаваше. Казах му, че не ми помага. След като разговора продължи, каза нещо, вече не си спомням какво, което ми допадна и отбелязах, че съм доволна. Тогава господинът заяви, че пет пари не дава доволна ли съм или не, просто си гледа работата и не търси моето одобрение. Това са думи на психолог към объркана и разстроена клиентка. Мисля, че няма нужда от коментар.