news.bg / Уеб Медия Груп АД /img/frontend/nomap.png"

news.bg / Уеб Медия Груп АД

Не Ви препоръчвам да работите в Уеб Медия Груп, или в news.bg. Не и ако имате себеуважение...

Стана ми интересно и реших да се включа в задружното оплюване на всички част от Уеб Медия Груп и сие.

Малко история за мен - бях част от екипа, който трябваше да създаде проекта Уеб Медия Груп. Не мога да кажа, че ме е срам, тък като в един момент някои хора без почти никаква техническа грамотност поеха "контрол", за да се натегнат пред г-н Шефа. Интересно лирическо отклонение - г-н Шефът разполага с единственият читав компютър, но не знае какво да прави с него, тъй като офисът му (в стил БКП, но СЪС съкретарка и чакалня) явно предлага по-приятни занимания (няма да се впускам в подробности).

В крайна сметка, на мен беше предложена изключителната "чест" да стана основна част от УМГ (да, знам - почти същото и буквално и преносно), за познайте - 500лв. на месец (по онова време средната заплата за длъжността беше около 1000-1300лв.).

Ами в общи линии, повечето персонал са абсолютно некомпетентни (да не казвам пълни некадърници). Фирмената сигурност е много относителна, но по-скоро е трудно да те изгонят, тъй като нормалните хора си тръгват преди този момент. Колегите - не искам да коментирам. Местоположение - пълен смях, има паркинг за "богоизбраните само". Ангажираност - няма време да имате една бира да изпиете на спокойствие. Работна среда и заплащане - ХА ХА ХА ХА ХА..... Потенциал за развитие: ама вие сериозно ли?

Дами и господа, момчета и момичета - бягайте МНОГО силно, бързо и надалеч!

Хайде със здраве!

Бях се заканил да пиша много неща за "уеб медия груп", Александър Александров, КОРПОРАЦИЯ РАЗВИТИЕ, мудната администрация отпреди 10 ноември....но долу мои бивши и настоящи колеги са го написали...сигурно има и какво да се добави.За съжаление - самата бг реалност...некомпетентно ръководство, лъжи нонстоп, неизплащане на заплати и отпуски.Без повече коментар.Не препоръчвам на никой да работи там.

Искам да попитам бившите кадри по личен въпрос! Каква е връзката межди Медия Груп 24 и Винпром Пещера. Непрекъснато ми махат коментарите разкриваащи схема за обединяване на доста голяма група недвижими имоти в Пловдив около автогара юг. Аз просто споделям какво снам , и после ми изчезва коментара. Сигурно има някаква ознователна и притеснителна причина, това не е ли журналистическа медия?

Стоян е готин човек, но той не е шеф. За много неща за реклама и дизайн, връзки с агенции, той взима решения /и слава богу, щото иначе хич нямаше да я има тая фирма вече/, но човекът отговорен за недобрата работна среда в тази фирма се казва Александров! И да, той не се занимава с мишлета (явно е, щом не го познаваш готин), ама всичко за служителите минава през него. Не му пука, че ще измами някой, защото явно така си е построил бизнеса. Няма човек, който да е постъпил и от постъпването си да има договор. Вечно нещо не е натъманено, вечно администрацията е заета, пък днес има много работа, пък утре е заета с друго... в най-добрия случай 2 месеца не ти мърдат без осигуровки, просто щтото нямаш договор. И за тези неща вината не е на Стоян, той няма никакво отношение и не зависят от него. Явно човекът писал за мишлетата и неграмотните, не е работил в структурата "Развитие", само незнам защо се изказва като няма идея какво е да си служител там. Пожелавам му от все сърце за поработи там, да се почуства като парцал, да му стъпчат дипломите все едно ги няма, да го напъхат в мишата му дупка, пък тогава да си казва мнението.

Е за александров говорят разбира се и за мудната администрация от тетки

Не знам за кой шеф говорите, познавам Стоян, той е готин тип. Това навярно му пречи да уволнява по-бързо тези, дето са зле с правописа, изживяват като неразкрити таланти и си бъркат в носа по цял ден. Иначе за Александров не съм чувал добри отзиви, но надали той ще се занимава с разни мишлета.

Izkluchitelno nekorekten rabotodatel. Biah izlagana v zapla6taneto -taka i ne poluchih cialata suma. Za da polucha chast ot obe6tanata zaplata biah iznudena da podpisha trudov dogovor, nesaotvetstvasht na dogovorenata suma. V momenta na podpisvane na trudovia dogovor biah i uvolnene bez obiasneie i predizvestie. Sobstvenika na tazi firma o4akvashe da vlagam lichni resursi za da moga da rabotia tuk. Bezpredmetno mi e da komentiram sashtestvoto ot jenski pol, koeto se vodi HR, schetovoditelka ili ne6to takova...- izmoritelni razgovori i plitkoumni dovodi ...za da poluchish trudovia si dogovor...
Kolegite - za kratkoto vreme tam, sre6nah umni i kadarni hora, koito napusnaha.

Работих там над 30 месеца-всеки ден, без почивка (само 5 дена отпуск) и давах всичко от себе си. за мен беше много важно да се развия в правилната посока. почнах на минимална заплата и след време почнах да взимам добри пари, за сметка на никакво свободно време и нон стоп напрежение. дава ти се нужното внимание и одобрение, но за сметка на това заплатата се бави поне 15 дена...минимум (заплата за май се взима на 20 юни). там цари върховна бюрократщина и никой не знае кой за какво отговаря. ако имаш нужда от документ се ходи поне в 4-5 кабинета. след като поработиш там 1-2 месеца ти е ясно защо всички напускат. като решиш да се махаш задължително не си получаваш последната заплата, както и трябва да провериш дали си осигуряван. който работи там над определено време се превръща в мижитурка (1-2 изключения) и няма спасение. бяхме на тиймбилдинг и там върховния бос се разплака по незнаини причини пред целия колектив. силни на приказки, слаби на дела. всичко се върши през пръсти, неспособни да задържат кадрите си. пълно презрение ти остава като чувство след като се махнеш (заради селските номерца, дето ти въртят). след като стигнеш определено ниво развитието спира. не препоръчвам на никой.

И аз се присъединявам към бившите колеги. Май сме станали доста бивши колеги и това говори достатъчно.
НО все пак и аз ще потвърдя - заплатите са ниски, отношението е допотопно, проблемите много.
Единственото, което може да ви хареса там е екипа, който обаче се мени непрекъснато, защото хората "проглеждат" след 1-2 месеца и бягат надалеч. Разбират колко са били лъгани в началото и празните обещания, некоректното отношение. Чудя се как изобщо съществуват все още такива фирми. Иначе ще срещнете много приятни хора, които си вършат добре и съвестно работата и хора с опит.
Но разочарованието ми е голямо, а времето прекарано там дълга и неприятна случка.