news.bg / Уеб Медия Груп АД /img/frontend/nomap.png"

news.bg / Уеб Медия Груп АД

И аз като бивш служител искам да изкажя моето мнение за тази УЖАСНА фирма. Чесно казано работила съм на доста места, ама по зле хора и организация не съм виждала. Някои хора още си мсилят, че живеят в комунизма. А да не говорим, че фирма с толкова много сайтове има дефицит на компютри. Думите няма да ми стигнат да опиша за безумните неща, който се случват в Уеб Медия Груп АД.

Като бивш служител имам изцяло приятни спомени от News.bg, а и знам със сигурност, че голяма част от българските институции и фирми, работещи с (или интересуващи се от)информация, сверяват часовника си с News.bg. Наричат го дори информационна агенция, макар и да не е така. Разбира се, всичко се дължи на главния редактор, който според мен е от малкото кадърни български журналисти, които не губят отговорността и желанието си за работа с годините. Не знам към момента как стои въпросът със заплащането,но така или иначе на всеки е ясно, че само за едната чест не се работи.

Тази фирма е СРАМ ЗА ФИРМИТЕ В БГ!!! СРАМ!!! Ама за да не изглежда просто че е написано без основание ще ви разкажа тва онова за профила на самата фирма - Уеб Медия Груп е част от едно застаряваща соц.-перачка на пари, известна в миналото като Фонд Развитие, а в момента носи проспериращото название "Корпорация Развитие". Проблемите там идват изцяло и единствено от мениджмънтъ на фирмата, демек собственик и ГЛАВЕН МАНАДЖЕР и FAMILY то му! Ограничени хора, с предрасъдъци, израснали "случайно" от нищото и с мнение за себе си, че са перфектни и съвършенни, че са елит! Само ще вметна, че въпросният господин, мисли че жените не стават за работа, щото са емоционални и имат цикъл, пък той понеже е мъж е съвършен. Има подобна философия и за по-пълните мъже. Като работодател, тази фирмичка има концепцията да бави договорите на хората си с месеци - може да работиш 2-3 месеца, като може и на собствена техника и чак след това да се докопаш до трудов договор на минимална работна заплата,ако дигнеш скандал. През това време нито ви тече трудов стаж (съвършеният на това казва - е то вие младите дори няма да стигнете да се пенсионирате по днешните закони, за кво ви е трудов стаж), нито ви се плащат осигуровки. Граждански договор за по-голямата част от парите, който взимат служителите, се подписва чак като решишат да си тръгнат, притиснати от това, че ако не го подпишат няма да си видят последната заработена заплата. Парите винаги се бавят - общо взето взимаш пари за изтеклия месец след средата на текущия, а служителката ТРЗ, по новому HR-ката (мърлява злобна застаряваща дебелана) понеже и е скучно непрекъснато прави интриги на персонала с цел ГОСПОДАРЯТ да си мисли, че му е преданна и че му пести пари - не изплаща неплозвана отпуска при напускане, всеки път като някой напуска тя пита гласно - ма що да му плащаме за миналият месец като той този вече не е тук кво като си го е изработил. За социални условия няма какво да кажа - в тоалетната няма тоалетна хартияр кво да говорим за сапун. Преди 3 месеца почнаха да слагат някакъв шампоан, който е закупен още по соц.време за нещо и е останал с изтекъл срок на годност. С некви канскси усилия на 2-3 по едно време се появи апарат за минерална водар но след като съпругата на съвършения сметна че 100 л. на седмица са много за близо 80те човека които работят там, сега апарата седи предимно без вода.
Та какво повече искате да знаете - питайте патило! :-) Казвам ви тези са срам за бг-работодателите! С такива работодатели как няма да предпочитат младите да бягат навънр пък макар и да не работят по специалността си.Тази фирма хора е ТЪЖНА ЖАЛКА КАРТИНКА, дано на никой не му се налага да разбере какво е да работиш там! Ако сте умни ще ги заобиколите!

Zaplatite sa niski i se izplashtat sas zakasnenie. V toaletnite niama dori toaletna hartia. Kakvi privilegii, ta to e goliama privilegia da poluchish dori zapltata si. Vse pak tam rabotiat svestni hora, koito predpolagam prosto ne sa imali drug izbor.
Tova e nai-dolnata firma, v koiato sam rabotil bez da bada zlonameren. Shte se nagledate na tsirkadjiiski izpalnenia ot vremeto na kumunizma i niama da poviarvate che vi se sluchvat.

Предлаганите заплати са изключително ниски. Единствено редакторите и служителите в администрацията (които обслужват не само Web Media Group, а и всички фирми в грамкия холдинг Развитие и които са там от 100 години) получават малко по-високи заплати.
Работи се с прикрити трудови договори (основната заплата се изплаща па граждански договор). Ако решат ви правят 2 договора - един трудов(по него получавате минимална работна заплата, която ви се изплаща до 15 число на следващия месец)и един граждански договор (по който получавате остатъка от заплатата си и я получавате до 20-25 число на следващия месец). Реално работите 1 месец и половина, за да си получите парвата заплата.
Текучеството е невероятно.
Компютрите са изключително стари. В офис помещенията работят сума хора.
Не получавате никакви привилегии, освен личен компютър, който когато няма свободни налични компютри е една ГОЛЯМА привилегия, която трябва да си заслужите, за да я получите и да можете да работите.
Това е една семейна фирма (собственика и икономическата директорка са семейство) с много остарели разбирания за бизнес и управление на персонала.
Имат навика да режат от заплатите или да не ви изплатят заплатата или отпуската, когато решите да напуснете. Може да ви се наложи с лични средства да работите за тях - личен компютър, личен автомобил, да си плащате автобус или такси за служебни цели.
Собственика (т.нар. - Генерален мениджър :) ) може да ви обещае много неща, от които или само 10% или нищо няма да се окаже истина. Той е една голяма, алчна и стисната акула, която уважава само парите си (които обича да получава, а не да дава).
Ще ви наемат за едно нещо, а ще се занимавате със 100 други.
Мога да продалжа до безкрай, но на кратко - НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ РАБОТА, В КОЯТО И ДА Е ФИРМА ОТ ХОЛДИНГ РАЗВИТИЕ (част от която е и Web Media Group)със собственик Александър Александров. Това ще бъде най-голямата грешка в живота ви.

xaxa, parvoto glasuvane ili e pisano ot Pr-a :))) ili ot majoritarnia sobstvenik. Izmamnici i kradci sa tam xoraaaa - osaznaite se :)

Всичко е супер и съм доволен. Шефа е на MAX. Работата носи удовлетворение. :)