СПИДИ НЕТ АД /img/frontend/nomap.png"

СПИДИ НЕТ АД

Вече ги няма Спиди нет вече са Евро нет каквото и лошо да напиша ще е малко,от тези кадърните работници останаха 2 ,яко плява се е събрала толкова долнопробни лъжи се леят че ме е яд да чета .Страхил и компания са за затвора Прочетете и си вадете поука Жал ми е за всички бивши коплеги бяхме железни !!!!! """ Интернет доставчикът Спиди нет АД е обявен в несъстоятелност с начална дата 6 юни 2014 г. Решението на Софийски градски съд е от 17 ноември 2016 г. и е вписано в Търговския регистър на 18 ноември 2016 г.

Несъстоятелността е поискана от Тюрк Телеком Интернешънъл БГ ЕООД, дъщерно дружество на австрийското поделение на турската Turk Telekom. Спиди Нет АД е осъдено да плати и 2 500 лв. разноски по делото освен дължимите 23 922,21 лв.

От документите по делото става ясно, че Тюрк Телеком Интернешънъл БГ ЕООД е установил, че Спиди Нет АД няма управителен орган (управителят Страхил Сашев Иванов е заличен от Търговския регистър на 1 март 2016 г.), има публични задължения към НАП за 53 602,54 лв. и дължи на Адванс Екуити холдинг АД 6,5 млн. лв., който заем не се обслужва.

Освен това Спиди Нет АД не е публикувало годишни отчети за периода от 2011 г. включително насам, което според Тюрк Телеком е индикация за неплатежоспособност и свръхзадлъжнялост.

Молителят Тюрк Телеком Интернешънъл БГ ЕООД е имал договор със Спиди Нет АД от 19 май 2012 г., по силата на който е предоставил на Спиди нет АД оптично трасе и съоръжения за пренос на интернет данни срещу заплащане на месечна цена. Получено е обаче частично плащане само за първите 5 месечни фактури.

Спиди Нет АД е сред основните активи на Адванс Екуити холдинг АД с балансова стойност от 5,9 млн. лв. към 30 септември 2016 г. Холдингът притежава 82% от доставчика на интернет.

Спиди Нет АД дължи и 926 хил. лв. на компанията майка. Първоначално кредитът е бил по-голям, но 4,5 млн. лв. от него са преобразувани в капитал на 28 ноември 2013 г. и делът на Адванс Екуити холдинг АД в доставчика на интернет е скочил от 50% на 82%.

Още към края на 2010 г. собственият капитал на Спиди нет АД е бил минус 1,015 млн. лв. поради натрупани загуби от общо 2,5 млн. лв. Оттогава е и последният публикуван отчет на компанията.

Адванс Екуити холдинг АД се търгува на БФБ-София от 2008 г., когато е отчетена и най-високата цена на акция - 1,161 лв. за ценна книга. Последната сделка с тези акции е при цена от 0,21 лв. за ценна книга от 17 ноември 2016 г. при пазарна капитализация от 7,55 млн. лв.

Адванс Екуити холдинг АД притежава следните дъщерни дружества: СЕП България АД с балансова стойност 8,74 млн. лв., Енерджи инвест ЕАД с оценка 5,9 млн. лв., Агро Тера Север АД за 5,09 млн. лв., Енерджи Ефект ЕАД за 3 млн. лв., Интерсол АД за 2,2 млн. лв., Ремусс ООД за 2,1 млн. лв., СЕП Сървис ЕАД за 750 хил. лв., Адванс Енерджи 1 ООД за 537 хил. лв. и Агро Тера Трейд ЕООД за 500 хил. лв. """

Работих почти 1 година в съпорта на фирмата, страхотни професионалисти са, но не са богове.Започнах на 800 лева , но само 2 месеца ги видях на куп.Там има странно счетоводство?! Не са ти изплатили заплатата за предишният месец, но ти дават аванс за следващият, и човек ,ако няма да го има другият остава без пари защото такава е политиката. Започнах работа ноември 2013 год. ,но договора ми е пуснат едва 4 месеца по-късно. Не разбирам, защо в тази фирма си мислят ,че всичко ще им се размине. Исках само да си получа сумата за изработеният месец, но трябва да чакам да си вземат авансите за бъдещият месец. Жал ми е за колегите ,които ходят и работят и дори и да са на голями заплати ги получават на части цели 2 месеца. Най-голямият кошмар е обаче , като видях ,че клиентите на тази фирма останаха по 6-7 дни без ТВ и НЕТ, това беше върха, това окончателно ме отказа да оставам във фирмата.Когато си тръгнаха първите клиенти, недоволни от качеството на постоянно прекъсващата ТВ, но пък когато я има е страхотна картината, ама не за дълго.Първа информирах шефа ,че има проблем със клиентите, т.е.бягат цели 4 месеца преди да станат по 4-6 човека на ден ,тези хора бяха окончателно изгубили търпение, те си отиваха за винаги. Уважавах тази фирма, предишният ми шеф говореше с респект за тях, но хората стояха без услуги 7 дни ,това беше върха. Докато имат служители ,които с "белешка" ми пишат кога ,ще ми бъде изплатена дължимата сума за юли и това ще стане октомври, е поне ревизорите се посмяха. Докато има служители, които имат висше, но не пишат имената с Й ,защото не знаят дали граматически е вярно, има страхотни бисери.В тази фирма има хора, като ИЦО,САВИ ,които са страхотни ,но както казах в началото не са богове.
p.s относно колежката ,която нищо не знаела, Жоро вече не работи във фирмата само като имфо.Питай бе девойко, аз от 2013 съм там и още на вторият месец видях проблема, не знам как не си го видяла?!
Относно "доволният" клиент-пределно ясно е ,че си колега, няма да ти пиша името, ти си го знаеш!

ОТНОВО ИМАТ ОБЯВА ЗА РАБОТА ЗА ТЕХНИК ДА ЗАПОВЯДА СЛЕДВАЩИЯ БЪЛЪК ДЕТО ЩЕ ИМ ПОБАЧКА ЯКО ЩЕ ГО ОМОТАТ ЗДРАВО С ПАРИ И ДОКУМЕНТИ.И ПОСЛЕ ИЛИ ТОЙ ЩЕ СЕ ОТЪРВЕ ИЛИ ТЕ ЩЕ ГО МАХНАТ И ЩЕ МУ ДАВАТ ПАРИТЕ С МЕСЕЦИ И ДОРИ НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЩЕ МУ ГО ДАДАТ. ХАЙДЕ МАЗОХИСТИ БАЧКАЙТЕ ЗДРАВО ЗА БЕЗ ПАРИ И ПОСЛЕ СЕ ОПЛАКВАЙТЕ ТУК В САЙТА. УСПЕХ !!!

Всичко най-отрицателно е  събрано в "спиди" хората работят извънредно  и не се  заплаща  .НЕ се плащат осигуровки .Заплатите се дават по 50-100 лв  и висят с месеци .Инак има  клиенти  дето им плащат  по хиляди  левове  за  нет и пак няма пари “Инак  са  големите  приказки колко са  големи ,незнам  какъв  мунчо  трябва да си  да  лъжеш  така  хората  който  ти  вадят парите ..Повечето  служители  са  от  провинцията  или с  малки деца  и си траят  защото  трябва да се  хранят .Незнам къде  дремят  данъчните и инспекцията  по труда  !!!! Какво трябва да стане   за да се  размърдат да умре  ли  някой !!

Всичко написано от колегите преди мен е абсолютно вярно. Страхил Иванов, който се води изпълнителен директор на компанията е човек, на който не може да се има никакво доверие. Бави заплати, като ги дава на части в петък около 10-11 часа вечерта по 50-100лв . Ако някой напусне -бави заплатите с месеци или гледа да не ги даде. Работи се извънредно, събота, неделя, след работно време като това не се заплаща.
Мрежата е в изключително лошо състояние.  Не се плаща за трасетата, като в резултат на това  се режат оптики от енергото и бтк всяка седмица, често и по няколко пъти, в резултат на което клиентите седят с дни без интернет.А след така наречените "оптични точки" положението е същото - мармалад .
Договори-няма или не се правят към спиди нет а към 3-ти фирми в строителния бранш.
Като цяло фирмата замира и това се дължи изключително на теб ,Страхиле .
Приятно потъване!

Бахти направо не мога да повярвам, че има още хора дето им се връзват на тия некадърници и след това ревът, че не са си взели парите. Все се получава след дъжд качулка маи. Моля хората които кандидадстват при тях за работа да не повтарят грешките да им се навиват че да не реват после.

Много съжалявам че започвах работа в тая фирма. Толкова много простотия на едно място ми дойде в повече, просто нямам думи. Четири месеца чакам за договор и да оправят заплащането но не няма и да стане по добре а на всичкото от горе са ми загубили и трудовата книжка и съм побеснял. МОЯ СЪВЕТ Е   НИКОГА НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ РАБОТА В ТАЯ ФИРМА НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА .

Ползвам услугите на СПИДИ НЕТ от почти 3 г. и мога да кажа, че за сега съм доволен. Служителите са отзивчиви и любезни, отзовават се веднага при възникнал проблем и в зависимост от ситуацията го решават по най-бързия начин.

Изключително некоректен по отношение на заплащането. Материали няма. Инструменти няма или са потрошени.

Изпалзвам услугите на фирмата от няколко години и съм изключително доволен от услегите им. Не мога да кажа как се отнасят към служителите си, но хората които са  ме обслужвали са винаги усмихнати и приветливи, тоест не би трябвало да имат проблем с работодателя. Почти не съм имал проблеми, само няколко пъти, като проблемите бяха отстранени в рамките на работния ден. Единственото което мога да кажа на бъдещите им клиенти е, че горещо ги препоръчвам.

Мирослав.