СПИДИ НЕТ АД /img/frontend/nomap.png"

СПИДИ НЕТ АД

Работих във фирмата 3 години. Както на всички други места, където има голям колектив е имало и проблеми, но след компетентна намеса бяха решавани и отстранявани. Заплатите се изплащаха редовно, в сравнение с други фирми. Малко ми е странно това, което чета, аз тогава бях доволна. Просто след приключване на майчинството попаднах на работа по-близка до моята специалност,иначе щях да се върна там.

Когато трябва да се махне някой техник,му казват че нямат работа,и трябва да го съкратят,но вместо съкратен,едва ли не е уволнен и неможе да работи повече по тази специалност,понеже по члена който го махат значи че не си разбира от работата,а не знам как нчкой който го е работил 5г. ш друга фирма нчма опит на подобна позиция. Работи се извънреден труд,който не се заплаща,ш други фирми се полага компенсация,ако не се заплаща,има книга за извънреден труд,книга за инструктаж на работника седмичен,периодичен,които ш тази фирма липсват.Нямат материали,от бившата си работа,лично моя съпруг взе,макетен нож,униvерсални крипвачки,изолирблант,RG 45, резачки,мултицет,клещи,отверки.-Аз прелагам да съберем помощи за Фирмата на Страхил,явно няма възможност да купи необходимите материали,с които работят неговите работници,и изкарват заплатите на него,и всички в фирмата.

На всички които ще кандидатстват по обявата за работа много да внимават каде се набиват.Ще работят по 14 часа ще им кажат заплата 700-800лв. които ще им ги дават с месец назад и ще им ги изплаштат на по 50 - 100 лв на седмица когато имат.Оделно от това ще ги назначат в друга фирма или в различни фирми които са фантоми и към тях ще им пуснат ТД. Патите ще си ги чакат по нощите до към 22:00 часа почти всеки път особено в петък вечер.Ще ви извартят с пари 100%.Много хора има прецакани от тази фирма.Ако некои им се навие успех.

Разчупеният график и възможността да съчетаеш смените с други ангажименти (университет за мен) ме устройваха перфектно. Работи се около 192 часа на месец за заплащане, което смятам, че можеше да бъде мааалко по-високо за тези часове, но все пак ме устройваше. Няма да говоря за по-висок коефициент за нощен труд - такова нещо не съществува. Понякога се работи до късно, но са предвидени ваучери. Като за старт не беше предвидено никакво обучение/въведение в работната среда и структурата на фирмата. Общо взето се учиш в движение и разчиташ на колега да ти разясни някои работи. Работната среда беше приятна, както и колегите (страхотни колеги!). Има ясно изразени и зле изградени вътрешни комуникационни канали между различните отдели. Липсват строго изградени правила и стандарт за това как да се работи и решават проблеми. Именно това води до постоянното нарушаване и неспазване на вече съществуващите писани и неписани правила. Често се случва да се прехвърля отговорност, което не спомага за бързото отстраняване/решаване на даден проблем. Във фирмата работят кадърни служители, които трябва да бъдат стимулирани и насърчавани, а не да бъдат глобявани с по 20 лв заради гневен мейл от недоволен клиент. По-голям демотиватор не съм срещал във времето, в което бях служител на фирмата - несправедливо да ми вземат 20 лв от джоба, независимо дали съм бил на смяна или не. Така не се спестява за нов хладилник! Смятам, че би могло да се заложи повече на комуникациите между висшестоящите и обикновените служители, които са в (с извинение) лайната. Вярно, всяка вечер се пишат отчети, но какво по-добро от личен разговор или (Боже, мой) събрание. За престоя ми се нагледах на кръпки, кръпки, кръпки. Да, не съм се катерил по блоковете и не съм слизал в шахтите за да видя ремонтите, но съм говорил с клиентите, които ставаха все по-недоволни и по-недоволни. Правят се планове за поглъщане на мрежи, франчайз в други градове... А кой ще оправи скапания нет на хората в София? Има относително стабилни квартали, но има и такива, в които е най-добре да се изрежат всички кабели и оптики. Защо качеството на услугата не беше на първо четене? Поне не съм останал с това впечатление... Постоянно се измисляха нови и нови промоции, ползваха се разнообразни рекламни канали и маркетинг трикове за зарибяване на хора и привличане на нови клиенти, а старите и проблемните - кучета ги яли. Конкурентноспособността включва и качество, а не само ниска цена. От най-висшестоящия виждах само заинтересованост по въпроси свързани с мнения в интернет пространството (спиди-форум и разни там блогове) и "къде сме в класацията". Не съм му бил секретарка за да знам с какво се занимава, но това е което съм видял за половин година. Фирмата има (или имаше) голям потенциал, въпреки всичките си проблеми. Не съм щастлив от факта, че съкратиха дългогодишни служители, хора с 3-4-5 годишен стаж в Спиди, хора работили доброволно - повече от колкото трябва в натоварени дни, които бяха не случайно в изпитателен срок. Как? Поредната врътка... Без проблеми и гадорий не може, но все пак пожелавам успех и просперитет на Спиди нет. Със сигурност има още какво да напиша и ми остават 2832 символа, но не искам да задълбавам прекалено...

Спиди Нет е бързо развиваща се компания и като такава поема рисковете на новаторството. Професионалния ми стаж в компанията е 2 години и имах възможността да проследя прехода й. Разликата в компанията от това което представляваше 2006-та година с 20-30 човека персонал и това което стана през 2008-ма година с над 100 човека персонал е огромна. Имаше доста минуси и плюсове, които не смятам за нужно да изброявам и които смятам за съвсем нормални адекватни при наличието на голям брой служители, новаторски услуги и силна конкуренция. Смело мога да твърдя, че Спиди Нет ми даде невероятен професионален старт, напуснах не защото не ми харесваше работата а защото исках нещо различно което не можеше да ми се предложи на този етап. Останаха ми шепа добри приятели и много хубави емоции от този период в моя живот. Желая на компанията много развитие, малко повече креативност и вглеждане в детайла. За мен главния недостатък е феномена на 21 век а именно "много шефове", в България има прекрасна поговорка за това "много баби, хилаво дете". Всеки е на някого шеф, но титлата не прави короната по-лека. Уважавам компанията, управителния съвет и най-вече персонала. Техническите екипи са млади и умни момчета които заслужават уважение за работата си защото тя хич не е лека и е свързана с много нерви, труд и неразбиране от клиентите. Относно заплащането винаги съм била доволна. Почти всеки месец получавах или увеличение на заплатата или някакъв стимулиращ бонус, никога не е имало фрапиращи закъснения на плащането. Случвало се е разбира се да се закъснее с няколко дни, но е имало обективни причини и предварително сме били информирани. Относно сигурността на работата не съм имала притеснения дори с колеги сме се шегували, че спокойно мога да се пенсионирам в Спиди ако продължавам така. Към настоящия момент следя развитието на компанията от страната на клиент и отново съм доволна. Хубаво е в България да се осъзнаят две неща а именно, че няма доволен служител както няма доволен клиент - винаги ще се изисква повече и ще се намират косури, но и работодателите не бива да забравят, че благодарение точно на тези служители/работници и клиенти  те са това което са в този момент. Мисля, че ръководството на Спиди Нет АД го осъзнава и това само може да им бъде в плюс за да имат високо ценени кадри. Желая успех на всички!

Не е лоша работата, но и не става за забогатяване. Има си и заплати над средните и всичко. Ако ти се занимава с интернет мрежи - бива.

Е, ти ако искаш можеш и да не бачкаш ... Къв е проблемът - стой си в къщи и си гледай телевизия. В Спиди заплатите са над средните за бранша, имаш сигурност, че ще си взимаш парите винаги ... или поне ако ти се бачка.

абе същата работа е като навсякъде в бг. бачкаш като луд и взимаш някви пари. обаче ти се разказва играта

аз конкертно съм доволен от заплащането. освен това фирмата е изцяло на светло, което не може да се каже за други ланки. вярно, че в съпорта не е розово положението, ама в кой съпорт е хубаво?? като цяло в Спиди имаш гаранции, че ще си вземаш парите, ще имаш добри условия за работа и някаква стабилност, каквато изобщо може да има в България.

приятелко, с клиентите винаги е така. ако измислиш как да се прави бизнес без клиенти, ще ти ръкопляскам. Сам Уолтън е казал, че има един човек, който може да уволни всички във фирмата - от директора, до чистачката и това е клиентът. в пазарната икономика е така, а другите системи вече са доказали неефективността си. ако откриеш нов метод - супер.