Сатурн Инженеринг ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цветан Лазаров 152&markers=София,бул. Цветан Лазаров 152

Сатурн Инженеринг ООД

Не се лъжете. Управлението е слабо.

Не мога да се сдържа понеже забелязвам че на същата фирма собственика Марио е отворил нова -   Ултрафлекс Технолоджис ЕООД. Тази фирма все още няма дейност, чисто нова е. Явно вече всички знаят за настоящата фирма и се опитват да си изчистят петното на фирменото име като се прекръстят. Това едва ли ще стане. Все пак шеф на развоя в настоящата е човек с много малки технически познания, станал такъв защото е единствения ненапуснал от най старите служители. Аз бях от почти най старите. Не е лош човек, просто е показател за фирмената политика, която е - търсене докрай на будали работещи за без пари и вярващи в обещания. И чудно, някак вече дълги години тази тактика продължава да успява.
Чувствах се длъжен да предупредя бъдещите кандидати за процедурата по преименуване.
Напълно съм съгласен с мнението на ЕЕЕ. Сащо ще добавя че способните служители са само временно там докато си намерят по добра работа.

При постъпване трябва да се договори максималната заплата. Обещанията за повишаване на заплатата след изпитателният срок не се изпълняват. Ако има някакво увеличение то е обидно малко. Обещанията за езиков курс или не се изпълнълняват или курса се орагнизира така че да ти е максимално трудно да научи нещо. От работниците се очаква да остават след работно време - колкото повече толкова по-добре. Ако не го правиш в края на годината при връчването на "оценките" ръководителя на развоя ти го посочва като недостатък в работата заради който заплатата ти ще остане непроменена или ще бъде повишена съвсем малко.
Ако има проблем (без значение от естеството) с проекта по-който се работи е виновен най-младият (най-неоптният) служител в екипа. Вместо да се съберат всички дизайнери и проблемът да се постави на общо разискване те оставят да се бориш сам.
Когато идва Марио (big boss) всички стават много работни. Може да видиш дори ръководителя на развоя в лабораторията където се тестват устройствата.
Фирмата има лошо местоположение откъм градски траспорт. Единственият автобус минаващ наблизо не е редовен особено в късните часове. На около 15 минути пеша минават тролей и друг автобус.
Ръководството не си цени кадрите. Залага се на количество а не на качество. Заплатата не нараства с придобитият опит. Въпреки това има способни служители от които може да се научи нещо.
Като цяло фирмата е добра ако си завършващ или скоро завършил студент. Караш на мизерна заплата и се учиш. Като понатрупаш опит и стаж отиваш в друга фирма за двойна или по-висока заплата.

Като чета мненията за фирмите, написани в този форум, за сетен път се убеждавам че пишат предимно некадърници и мърморковци.
Бивш служител съм на фирмата и мога да кажа, че не всичко негативно, което е написано за нея е вярно. Аз лично като цяло съм доволен от престоя си там и считам, че има много положителни неща.Чувам че дори и в периода на икономическа криза фирмата стои доста добре.
Разбира се има и още много какво да се желае, далеч съм от мисълта че всичко е идеално. То идеално няма никъде убедил съм се.
Просто там има двама служители - големи "специалисти", известни отдавна на всички, включително и на ръководството, които само мърморят зад гърба на другите и пишат анонимки. Като са такива големи "специалисти" и се чувстват недооценени какво правят още там.

Абе мани го тоя традоли.
Само за пример: управителя на фирмата взима 2000лв, шефа на производството със средно образование взима 1500лв, шефа на развоя и той толкова пишман митничар, който по цял ден не прави нищо взима 1000лв и т.н.
Само балъците там взимат малко пари (балъци какво да ти кажа). Така че не му мисли - бегай там. Ще си живучкаш много добре там.

На въпроса на колегата: в зависимост от това какъв опит имаш, ще взимаш между 500 - 900 лева. Не забравяй, че тук не са включени бонусите от гъвкавата бонусна система. Тази система е толкова гъвкава, че нещо се прегъна и изчезна. Както и да е, на твое спасение обаче, идват купоните за храна, които се равняват на главоломната сума от 60лв. Ехаааа. Не забравяй също, че във всяко хубаво нещо има и к*р капан. Така и тука; купоните се взимат от заплатата ти - демек ако си се разбрал за заплата от 900лв тя ще бъде 840лв + 60лв купони, които пък няма къде да ги изхарчиш, защото не се търгуват навсякъде.
Друго: много е важно е да се договориш още в началото на по-висока заплата, защото после ще видиш увеличение на заплатата през крив макарон (теста можеш да го направиш като вземеш един крив макарон и погледнеш през него, аз редовно го правя).
Моят съвет е, по-добре да се насочиш към секретарското място. Като те направят секретар след някоя друга година ще се издигнеш на ШЕФСКИ пост. Това е обичайна практика за тази фирма(може би идва от USA; както си разбрал Сатурн е дъщерна компания към "голяма" Американска такава). Просто трябва да си по-общителен и да изтъкваш колко много работа си свършил и колко си умен (дори и да не си - те ще ти повярват). От друга страна кажи в коя фирма не харесват подмазвачите? май няма такава...

та от толкова мнения някой можеше конкретно да каже цифра относно прословутите "заплати под средното ниво за софия" ;)

конкретно за R&D отдела се интересувам

Колеги поздравления!
"Коледните бонуси" вече са факт. Размера на бонусите и ръста на заплатите няма да коментирам.

Новата форма на плащане на заплатите (няма да изпадам в детайли) е поредния ход в грешна посока и отстъпление от обещаното! Единственото позитивно нещо свързано със заплатите е редовното плащане.

Социалните придобивки се изчерпват с напитките и служебния паркинг. Ще поясня за тълпите от новопостъпващи колеги - машината за вода имат футуристичен дизайн и начин на употреба дошли от далечното минало, а "паркинга за служители" ще познаете по прясно положената кафява настилка - КАЛ!

Като във всяко фирма и тук има безобразия (дразнещи действия на самозабравили се колеги от други отдели :-) ), това не притеснява никой от ръководните кадри (но трябва да бъде споменато). Мен лично много ме забавляват безобразията, но действат МНОГО демотивиращо на колегите около мен!

Колегите в отдела са една от малкото причини още да работя за Сатурн. Това са хора, които продължават да си вършат съвестно работата напук на НЕДОСТОЙНОТО заплащане. Ще поясня за тълпите от новопостъпващи колеги - това е идеална атмосфера за студенти и хора с кратък трудов стаж (готови да преглътнат НЕДОСТОЙНОТО заплащане).

Щях да забравя - плаващо работно време.
Колеги, много ме забавляват въпросите Ви "Наспа ли се?" :-) Аз и без друго не спя до късно (будя се рано зареден с енергия и готов за трудови подвизи), но идвам по-късно на работа не за да дразня някой, а за да не трупам (безплатен) OVERTIME работейки с "Батко от United States" до късна доба. Ще поясня за тълпите от новопостъпващи колеги - плаващото работно време не е масова практика, но е допустимо.

Възможности за развитие!
Възможностите за развитие в R & D са силно ограничени и никой няма да Ви убеждава в противното (това се отнася за тълпите от новопостъпващи колеги).

За Бога, изхвърлете малките CRT монитори, те са опасни за здравето на хората!!!
Този апел е насочен съм прекия ми началник и управителя на фирмата!

P.S. Колеги, използвайте собствените си имена!
А когато е неизбежно назовете ГАДИНАТА с истиското й име!
Ако пък някой Ви носи радост и/или просто се отнася добре с Вас, не се притеснявайте споделете и неговото име. Нека всички знаят кого да похвалят и поздравят!
Това е първият ми и последен POST за Сатурн.

Както е тръгнало.. поне казвайте и имена че да се забавляваме истински :)

Абе ние лесно ще хванеме гората ама тогава кой ще остане да изкарва заплатите на такива като тебе??????????????????